Author Message

The Outlandish Forum Index -> Meclis-i Kelam -> Müslüman Rap Online Dergi sayi 2 - Outlandish konulu

istanbulstil
Posted: Sat Jan 02, 2010 10:00 pm Reply with quote
New Member New Member
Gender: Male Joined: 07 Apr 2008 Posts: 35 Location: Turkey
2. sayı internette yayında.
bu sayıda 6 sayfa outlandish var.
yazarı awayclose

muhakkak okuyun...

http://issuu.com/muslumanrap/docs/musluman-rap2a
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
fbmania
Posted: Sat Jan 02, 2010 11:30 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
vay canına bildiğin dergi olmuş bu!
helal olsun,bilhassa grafikleri çok beğendim.keşke sadece internetten olmasa da elimizde de tutabilsek şoyle kanlı canlı...

eleştirebilceğim bişiler aradım ve buldum: bence -dır'lı,- dir'li ifadeler dergiyi ders kitabı havasına sokmuş biraz.geniş zaman yerine şimdiki zaman kullanılırsa daha sevimli olur sanki.
ufak bi kip değişikliği çozer meseleyi.

tabi şimdi hiçbir katkıda bulunmayıp dışardan eleştirmek beni ukela yemekteyiz yarışmacısı durumuna sokabilir,o yüzden emekleriniz için teşekkür etmeyi unutmayayım.

bedri'nin yazısını bir solukta okudum.
gayet derli toplu bi yazı olmuş.outlandish hakkında hiçbir fikri olmayan birisi bu yazıyı okuduktan sonra eminim hemen internete koşuşturup gugıl'a outlandish yazacaktır.

benim de bilmediğim ne çok şey varmış,utandım resmen.bilhassa bu danimarkalılar ne şeresiz insanlarmış,bu kadar baskı gordüklerinden haberim yoktu.hayret-i mucip yani...

bu yazıyı türkçe yazılmış en iyi OL makalesi ilan ediyorum.bi de zaman'da sıkı bi yazı çıkmıştı hakkını yemeyelim.

tabi türkiye'deki OL'den sorumlu devlet bakanı badree olduğu için beklentileri yüksek tutmuştum zaten.

helal olsun,ne diyeyim.

bu arada waqas'ın anlattığı ırkçılık hikayesiyle beynimden vurulmuşa dondüm,geçmişe dondüm bi an..
ben outlandish'i ilk tanımaya baladığım zamanlarda tüm günümü utube'da video ararken geçiriyodum.işte o zaman waqas'ın bu olayı anlattığı videoyu izlemiştim. o zamanki dandik ingilizcemle (ahaha,sankli şimdi süper!) "aha türk dedi lan" diyip antenleri dikmiştim.
ama hemen hemen doğru anlamışım demek.

şimdi ben,bu hikayeyi şu donemde çok anlamlı buluyorum,bunu tekrar gün yüzüne çıkarasım geldi.o yüzden waqas'ın bunu anlattığı videoya ihtiyacım var.hatta yapabilsem altyazı da eklicem ama ben da quote işlemini bile doğru dürüst beceremezken boyle alengirli işlere girişmeyeyim.bozarım, kırarım ben o videoyu.

Laughing

şaka bi yana ,buldurun bana o videoyu nolur..olvideoblog'da yoktu sanki?

Posted: Sun Jan 03, 2010 12:01 am Reply with quote
New Member New Member
Gender: Female Joined: 04 Dec 2009 Posts: 20 Location: Izmir/Turkey
Bu ne süper birşey olmuş boyle! Cool

Emeği geçen arkadaşların emeğine sağlık diyorum..Cok sürükleyici bir metin olmuş..Muhteşem olmuş,kaliteli olmuş..

Olumsuz bir durum var mı diye bakmak istemedim varsa da onemi yok zaten, genel hatlara bakılırsa kaliteli bir yazı ortaya çıkmış diye düşünüyorum..

Gerçekten bilmediğim baya ayrıntı varmış.Ozellikle yukarıdaki koyu Fener'li arkadaşımın belirttiği gibi Outlandish meğer neler çekmiş?Bu yazı bundan sonra Outlandish'e bakış açımda daha farklı bir pencere açmama vesile oldu sanırım..
Okurken şaşırdım Shocked ,sinirlendim Mad ,üzüldüm Sad ,hırslandım ve gurur duydum. Cool

Her türlü duyguyu yaşatan sayın awayclose ve istanbulstil'e teşekkür ederiz..

Gerçekten hoş bi çalışma olmuş.Elinize,emeğinize sağlık..
Bunu okuyan bir arkadaşı, herhangi bir Outlandish parçası da dinledikten 5 dakka sonra burada yeni üye olarak goreceğime eminim...
Cool

Konu bütünlüğü,olayların akışı,cümlelerin sıralanışı vs vs bence çok profesyonelce duruyor..

Bu sebepten hareketle sayın moderatore,moderatorlüğü bırakıp dergi editorlüğüne başlamasını bile tavsiye edebilirim..
Hattaa şimdiden Yayın hayatınızda başarılar da dilerim! Smile

İstanbulstil'e de ayrıca başarılar diliyorum..Yolunuz açık olsun..
Smile
View user's profile Send private message
istanbulstil
Posted: Sun Jan 03, 2010 12:57 am Reply with quote
New Member New Member
Katkılarınızı ve katılımızı bekleriz

Facebook Müslüman Rap grubuna
awayclose
Posted: Sun Jan 03, 2010 9:44 am Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
fbmania wrote:
bedri'nin yazısını bir solukta okudum.
gayet derli toplu bi yazı olmuş.outlandish hakkında hiçbir fikri olmayan birisi bu yazıyı okuduktan sonra eminim hemen internete koşuşturup gugıl'a outlandish yazacaktır.

bu yazıyı türkçe yazılmış en iyi OL makalesi ilan ediyorum.bi de zaman'da sıkı bi yazı çıkmıştı hakkını yemeyelim.

tabi türkiye'deki OL'den sorumlu devlet bakanı badree olduğu için beklentileri yüksek tutmuştum zaten.

helal olsun,ne diyeyim.

Gamzee wrote:
Her türlü duyguyu yaşatan sayın awayclose ve istanbulstil'e teşekkür ederiz..

Gerçekten hoş bi çalışma olmuş.Elinize,emeğinize sağlık..
Bunu okuyan bir arkadaşı, herhangi bir Outlandish parçası da dinledikten 5 dakka sonra burada yeni üye olarak goreceğime eminim...
Cool

Konu bütünlüğü,olayların akışı,cümlelerin sıralanışı vs vs bence çok profesyonelce duruyor..

Bu sebepten hareketle sayın moderatore,moderatorlüğü bırakıp dergi editorlüğüne başlamasını bile tavsiye edebilirim..
Hattaa şimdiden Yayın hayatınızda başarılar da dilerim! Smile

İstanbulstil'e de ayrıca başarılar diliyorum..Yolunuz açık olsun..
Smile

SmileSmileSmile sağolun morocanlar, beni ne kadar mutlu ettiniz bilemezsiniz. Smile eksik, yanlış bişi olmasın diye baya uğraştım, hatta istanbulstile söz verdiğim tarihten 3 gün sonrasına ancak yetiştirebildim yazıyı. hala daha tam olarak içime sinmiş değil ama olumlu yorumlarınız beni çok sevindirdi. bu arada istanbulstilin mükemmel tasarımını da unutmamak lazım tabi. çok iyi bir iş çıkarmış. gerek outlandish sayfalarının gerekse diğer sayfaların dizaynı süper olmuş.

fbmania wrote:
bu arada waqas'ın anlattığı ırkçılık hikayesiyle beynimden vurulmuşa dondüm,geçmişe dondüm bi an..
ben outlandish'i ilk tanımaya baladığım zamanlarda tüm günümü utube'da video ararken geçiriyodum.işte o zaman waqas'ın bu olayı anlattığı videoyu izlemiştim. o zamanki dandik ingilizcemle (ahaha,sankli şimdi süper!) "aha türk dedi lan" diyip antenleri dikmiştim.
ama hemen hemen doğru anlamışım demek.

şimdi ben,bu hikayeyi şu donemde çok anlamlı buluyorum,bunu tekrar gün yüzüne çıkarasım geldi.o yüzden waqas'ın bunu anlattığı videoya ihtiyacım var.hatta yapabilsem altyazı da eklicem ama ben da quote işlemini bile doğru dürüst beceremezken boyle alengirli işlere girişmeyeyim.bozarım, kırarım ben o videoyu.

Laughing Laughing Laughing

fbmania wrote:
şaka bi yana ,buldurun bana o videoyu nolur..olvideoblog'da yoktu sanki?

ayıp ayıp, olvideo'da yok yok öğrenemedinmi hala. Laughing

http://olvideo2.wordpress.com/interview-about-mobbing/

kaf_dagli
Posted: Sun Jan 03, 2010 2:30 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
hocam ben de çok beğendim.OL için Türkçe demirbaş kaynak niteliğinde olmuş.tebrikler zaten sizden de bu beklenirdi.ben de soundtrack hususunu bilmiyordum.filmin türkçe altyazılısı mevcut mudur acaba merak ettim filmi Smile
yani arife tarif gerekmediği gibi bu yazıya da ovgü gerekmiyor sanırım.kısa kesiyorum.
istanbulstil hocam siz de fikrin çıkış noktası olarak ve üstesinden de fevkalade geldiğinizden otürü sizi de ayrı tebrik ediyorum.
boyle devam edelim her sayıda illa bi OL olsun Smile sığmayan çevirilerden forumda olmayan bir çeviri var mı acaba bize süpriz olacak Confused

Posted: Sun Jan 03, 2010 5:06 pm Reply with quote
Bronze Member Bronze Member
Gender: Female Joined: 31 Dec 2007 Posts: 413 Location: turkiye
kapağa bayıldım! rap müzisyenlerden oluşan oluşan bir dünya haritası ha.
bu fikir ve tasarım karşısında şapka çıkarılır,tebrikler Smile

Posted: Sun Jan 03, 2010 5:52 pm Reply with quote
New Member New Member
Kafdağlı,
çeviriler kısa kısa parçalar halindeydi.
Ayrıntıları Bedri de.

Ceren teşekkür ederim.
Kapağı ilk fark eden sen oldun sanırım.
O kapağı son anda değiştirdim.
Tasarım ve içerik çok zor oluyor.

Müslüman rap sanatçıları
outlandish
konularında desteğinizi beklerim.

yeni sayıda
web sitesi incelemeleri
film incelemeleri
konularını eklemeyi düşünüyorum.
Katkılara açığız.
awayclose
Posted: Sun Jan 03, 2010 9:09 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
kaf_dagli wrote:
ben de soundtrack hususunu bilmiyordum.filmin türkçe altyazılısı mevcut mudur acaba merak ettim filmi Smile

altyazıyı boşver, filmin kendisi yokki. 1999 yapımı ve imdb si 5,7. yani hem eski hemde düşük kalitede bi film. bu yüzden bulunması zor. Smile bir ara araştırmıştım ama bulamamıştım.

filmin imdbsi: http://www.imdb.com/title/tt0170407/

kaf_dagli wrote:
sığmayan çevirilerden forumda olmayan bir çeviri var mı acaba bize süpriz olacak Confused

gönderdiğim çeviriler şarkıların çevirilerinden kısa kısa alıntılardı. yazının aralarına serpiştirilebilir diye düşünmüştüm ama yazı çok uzun olunca onlara pek yer kalmadı heralde. Smile yeni şarkılardan da alıntılar mevcuttui henüz yeni bi şarkının full çevirisini yapmış değilim lakin üzerlerinde çalışmaktayım, yakında birkaç tane paylaşacağım inşallah.

belki ilerki sayılarda her sayıda bir Outlandish şarkısının tam çevirisi yayınlanabilir, ne dersin istanbulstil? yoksa kısa kısa alıntılar halinde bi sayıda halledelimmi çeviri olayını?

mihrimah
Posted: Mon Jan 04, 2010 12:21 am Reply with quote
Active Member Active Member
İstanbulstil gerçekten tebrik ederim.. kapaktan başlamak üzere her şey çok güzel olmuş..

bir kere derginin adı müslüman rap ve sloganı elhamdülillah rap.. facebooktaki müslüman rap gurubuna da üyeyim.. bence de rap'in 'müslümancası' daha makuldür netekim Smile

ikincisi bu en etkili 500 müslüman mevzusunu birileri ele alsın istiyordum uzun süredir.. isabetli bir giriş olmuş. elbette bu insanları neye göre seçtikleri konusu her zaman biraz şaibeli kalsa da, zikredilen insanlardan waqas ve isam gibileri günümüz gençliği adına çok önemli bir pozisyonda olduklarından, bu araştırmaya dahil edilmeleri hem büyük bir başarı hem de büyük bir sorumluluk vesilesi olmuş kendilerine.. hayırlı uğurlu olsun Smile

OL hakkındaki yazıyı görünce gerçekten heyecanlandım. sayfa sayfa ilerleyip bitireyim dediysem de dayanamayıp awayclose'un yazısına bir dalışla daldım Smile elhamdülüllah dedim, aktif morolar gerçekten emek verip uğraşıyorlar tanınsın diye..

benim bu yazıdan öğrendiklerimin yüzdesiyse diğer kardeşlerimle kıyaslanamaz elbette Oops mesela o waqasın yaşadığı kötü hadisede neden Türk tabirinin geçtiği kafama takıldı.. Türkiyenin danimarkayla tarihi ilişkilerini bilemiyorum.. o yüzden acizane sorayım bu tabir orada yaşayan Tüklerden mi kaynaklanıyor yoksa bu kin, bu genelleme Osmanlı zamanına mı dayanıyor?

bir soru daha, bu derginin okuyucu kitlesi şimdilik sadece biz miyiz? insanlar başka nereden haber alıyorlar böyle bir derginin varlığını? büyük bir kitle olsa da dergi basılsa di mi ne güzel olur Smile

son olarak 'mihrimah bunu beğendi' kuru ibaresinin Very Happy yer aldığı takdir belirtme metodunundan daha ziyade yardımlarda da bulunmak isterim. bu "OL için yerinizde üç kez zıplayın" veya "bir dakika ışıklarınızı söndürün" şeklinde de olabilir Very Happy zaten teknolojik anlamda sadece 'gölge etmemek' ihsanında bulunabilirim zannımca Smile

başarılarınızın devamını diler yeni çalışmalarınızı dört gözle beklediğimizi belirtmek isterim.
fbmania
Posted: Mon Jan 04, 2010 9:18 am Reply with quote
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
Quote:
mesela o waqasın yaşadığı kötü hadisede neden Türk tabirinin geçtiği kafama takıldı.. Türkiyenin danimarkayla tarihi ilişkilerini bilemiyorum.. o yüzden acizane sorayım bu tabir orada yaşayan Tüklerden mi kaynaklanıyor yoksa bu kin, bu genelleme Osmanlı zamanına mı dayanıyor?

gavura kılıç sallamayı göze alan herkes türk'tür mihrimah !
bu bakımdan aslında waqas da türk Very Happy

sırpların savaş esnasında oldürdükleri boşnaklar için telsizlerde "bugün x tane türk oldürdüm!" muhabbeti yaptığı soylenir.

o zaman waqas'ın verdiği aynı tepkiyi boşnaklar da vermişti heralde.

mesele avrupalıların türk algısının müslümanlıkla ozdeş olması sanırım.

Quote:
son olarak 'mihrimah bunu beğendi' kuru ibaresinin Very Happy yer aldığı takdir belirtme metodunundan daha ziyade yardımlarda da bulunmak isterim. bu "OL için yerinizde üç kez zıplayın" veya "bir dakika ışıklarınızı söndürün" şeklinde de olabilir Very Happy

Laughing OL için bir dakika karanık! Laughing Laughing

Posted: Mon Jan 04, 2010 2:21 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
mihrimah wrote:
bir soru daha, bu derginin okuyucu kitlesi şimdilik sadece biz miyiz? insanlar başka nereden haber alıyorlar böyle bir derginin varlığını? büyük bir kitle olsa da dergi basılsa di mi ne güzel olur Smile

benim bildiğim kadarıyla derginin facebook grubu sayesinde diğer insanlar dergiden haberdar olmaktalar. derginin henüz 2. sayısı olmasına rağmen grubun 600 tane üyesi var ki bence çok iyi bir sayı. grubun sayfası:
http://www.facebook.com/pages/Musluman-Rap/18029991166

inşallah ilerde daha büyük kitlelere, basılı bir şekilde ulaşır. Smile

fbmania wrote:
bu bakımdan aslında waqas da türk Very Happy
mesele avrupalıların türk algısının müslümanlıkla ozdeş olması sanırım.

kesinlikle, bu cümlelere aynen katılıyorum. Smile

b€tul
Posted: Tue Jan 05, 2010 3:27 pm Reply with quote
Bronze Member Bronze Member
ellerine sağlık away çok mükemmel bir yazı olmuş...ne diyelim Allah seni başımızdan eksik etmesin,her sanatçıya lazım bir fansın...=D

mihrimah
Posted: Wed Jan 20, 2010 1:43 pm Reply with quote
Active Member Active Member
Quote:
bu bakımdan aslında waqas da türk

Waqas kadar "Türk" olamıyorum/z çoğu zaman desene!

Mihr ü mahe etmek işâret abes" Smile
hanizuh
Posted: Mon Feb 01, 2010 6:42 pm Reply with quote
Gender: Female Joined: 28 Apr 2008 Posts: 781 Location: turkey
ben daa yeni okuyorum:)
tebrikler gerçekten çok güzel olmuş sadece ol'la ilgili olan yerden bahsetmiorm derginin konsepti genel manada çok güzel ellerinize sağlık

All times are GMT
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
The Outlandish forum team
| Elmoro4Life.com | OLVideo | Outlandish-it |