Author Message

The Outlandish Forum Index -> OutlandTurk -> birkaç sorum varr:)

mihrimah
Posted: Thu Dec 17, 2009 2:53 pm Reply with quote
Active Member Active Member
Merhaba arkadaşlar, yeni, heyecanlı ve capcanlı Very Happy bir üye olarak siz tecrübeli kardeşlerimden birkaç istek ve acizane birkaç sorum var OL hakkında.. biraz nostalji yaşatacağım size Smile nereden başlayayımm Rolling Eyes

Öncelikle eksiklerimi tamamlamak adına bende mevcut bulunmayan ve forumdan da erişemediğim OL şarkılarını rica edeceğim sizden;
1. sakeena
2. appreciatin'
3. introspecitve
4. just me
5. look into my eyes
6. una palabra
7. still stong

bunlar için şimdiden teşekkür ederim Smile

İkinci olarak şarkıların remikslerine de forumdan ulaşamadım. zahmet olmazsa onları da rica edecektim. Oops

Üçüncü sorum belki OL hayranlarını biraz kızdırabilir ama ben maalesef günahıyla sevabıyla diyemediğimden sizlerin fikirlerini almakta yarar görüyorum.. "bread and barrels of water" adlı albümlerinde OL'nin belly dance diye bir şarkıları var. Sizce bu şarkıyı yazmalarının mantığı nedir?? forumdan araştırdığım kadarıyla verilen cevaplar onlar o zaman gençti şeklindeydi fakat aynı albüm içinde "life is a loom" ve "aicha" gibi şarkılar da var. o yüzden bu cevabı şimdiden geçersiz kabul ediyorum, haberiniz ola Razz hem forumdaki 'lyrics' bölümünde de bu şarkının sözleri yok.. sizce bu bir pişmanlık işareti olabilir mi Question

Son sorum ise daha kritik (artık bu sorudan sonra beni forumdan mı atarsınız, fizana mı yollarsınız bilmem, ama sorucam işte Razz ) Allah'a şükür OL'nin son albümünde pek duymadım, ama eski albümlerinde sıkça kullandıkları bir küfür var; hani şu çevirmenlerin 'kahretsin' diye çevirdikleri ve bizim de rahatça sineye çektiğimiz (cem yılmaz tabiri Razz ) biz bu şarkıları umum ortamlarda feyz almak niyetine dinliyoruz fakat bu gibi tabirler (çoğu zaman anlamasak da) zihnimizi kirletiyor maalesef Sad ben rep müziği çok severim ama sırf bu yüzden ne Türkçe ne İngilizce rep dinlemeyi tercih etmezdim, ta ki OL ile tanışana kadar.. bu durumu öğrendiğimde ise "amaan o kadar kusur kadı kızında da olur" diye kendimi avutsam da ortamın maneviyatını etkilemeye hakkım olmadığını düşünmekteyim uzun süredir.. hele sözlerinden vurmaya çalıştığım yakınlarımın şarkıları ilahi olarak algılamaları beni ayrı bir çıkmaza sürüklemekte velhasıl.. özellikle de en çok İsam'ın parçalarında geçmesi ayrı bir talihsizlik.. Siz bu işin içinden nasıl çıkıyorsunuz bana da bir yol gosteriverin gari Very Happy

Neyse morocanlar çok ileri gittim galiba ama bunları da paylaşmak zorundaydım.. güzel yorum ve önerilerinizin yolunu gözlemekteyim.. selam ve dua..
View user's profile Send private message
ceren
Posted: Thu Dec 17, 2009 3:30 pm Reply with quote
Bronze Member Bronze Member
Gender: Female Joined: 31 Dec 2007 Posts: 413 Location: turkiye
benim cevaplarım

1-sen şarkıları teker teker mi indirdin ki? sende mevcut olmayan şarkılar OL albümlerinde olan şarkılar çünkü. sağolsun ben hepsini karakifin bloğundan indirmiştim.

2-şu remiks olayından oldum olası nefret ettiğim için şarkıların remikslerini hiç arama girişiminde bulunmadım hatta mümkün olduğu kadar uzak durmaktır niyetim

3-belly dance iyidir ya severiz kendilerini Smile sabah okula giderken kıpır kıpır iyi gidiyo pişman olacaklarınıda sanmıyorum üstelik,eski walou klibini bile gülümseyerek izleyen tipler bu adamlar Smile

ayrıca küfür iyidir ya Smile her ne kadar terbiyesizlik olarak nitelendirilse de bazı durumlarda(bkz.george w.bush,israil zulmü,afrikadaki açlık vs vs) canım cicim deyip geçemezsin,heleki yaptığın müzik rap,r&b türündeyse Smile

bu arada forumdan atılacak kadar ağır sorular sormadığını da belirteyim de için rahat olsun Smile

Posted: Fri Dec 18, 2009 10:45 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
1) Still Strong: http://rapidshare.com/files/100468521/06_Still_Strong__ft._Isam_B._.mp3
Diğer tüm şarkılar Closer Than Veins albümünden o yüzden tüm albümün linkini veriyorum:
http://rapidshare.com/files/66012410/Closer_than_Veins.rar
password: www.vidznet.com

2) çok fazla remix var lakin bence sen remixlere geçmeden önce şarkıların kendilerini bi bitir hele. daha en temel şarkıları bile dinlememişken remixleri napcan. Laughing şaka yapıyorum, istediğin an gönderebilirim, hangi şarkıların remixini istersin? resmi olarak remixi yapılan şarkılar: Aicha, Walou, Guantanamo, Look Into My Eyes, I Only Ask of God, Feels Like Saving the World. sen seç ben gönderim. hepsini isteme şansın da var tabi. Smile

3) Belly Dance sanıldığının aksine Bread Barrels of Water albümünde değildir. sanırım bazı forum sitelerinde albüm için verilen linklere bu şarkının da koyulması bu karışıklığı yaratmıştır. Bell Dance, Outlandish'in ilk albümü olan Outland's Official dan bile önce 1999 de single olarak çıkmıştır.

4) cerenin küfür yorumuna katılmakla birlikte son iki albümde hiç küfür olmadığı da bir gerçek. sondan üçüncü albüm olan bread barrels of water da ise baya az. ama ilk albümlerinde çok var. hatta Outlandish son bikaç senedir konserlerinde eski şarkılarını okurken küfür geçen yerlerde sansür uygulamakta ve küfür içeren kelimeleri söylememektedir. bu bir bakıma Outlandishin matürasyonunu göstermekte. Sagopa'da küfürle başladı rape deilmi. Smile dicem şu ki umuma açık yerlerde son iki albümü rahatlıkla dinleyebilirsin, bread barrels of waterda ise 2-3 şarkıda var sadece, gerisini rahatlıkla dinleyebilirsin. ilk albümü ise yalnız kaldığın zamanlarda dinlesen daha iyi olur. Smile

mihrimah
Posted: Sat Dec 19, 2009 8:17 pm Reply with quote
Quote:
sen şarkıları teker teker mi indirdin ki? sende mevcut olmayan şarkılar OL albümlerinde olan şarkılar çünkü. sağolsun ben hepsini karakifin bloğundan indirmiştim.

hadise şu şekilde cereyan etti; ben OL'yi duyduktan sonra bir heycanla limewire den bulabildiğim şarkıları indirdim. çoğu CTV'dendi. o zaman bu siteyi bilmiyordum tabi.. sonra buradan diğer albümlerin tamamını buldum ama CTV'nin tamamını bulamadım.. bu arada teşekkür ederim awayclose Smile
mihrimah
Posted: Sat Dec 19, 2009 9:14 pm Reply with quote
Quote:
ayrıca küfür iyidir ya Smile her ne kadar terbiyesizlik olarak nitelendirilse de bazı durumlarda(bkz.george w.bush,israil zulmü,afrikadaki açlık vs vs) canım cicim deyip geçemezsin,heleki yaptığın müzik rap,r&b türündeyse

benimki biraz kişisel de olabilir ceren.. sigaradan tiksinmem gibi küfüre de dayanamıyorum.. ama küfürün etkisi karşındakinin arsızlığıyla ters orantılıdır bence.. utansalardı bir şeyler değişirdi şimdiye kadar değil mi.. kim bilir birilerinin onlara böylesine ağız dolusu küfür saçmaları hoşlarına bile gidiyordur belki.. hele bu "birileri" küfrü yasaklayan bir dinin mensupları iseler... canım cicim de demezsin elbet.. fakat başka şekillerde de önüne durabilirsin bütün bu kötülüklerin (boykot, dua, yardım vs vs...)

Quote:
2) çok fazla remix var lakin bence sen remixlere geçmeden önce şarkıların kendilerini bi bitir hele. daha en temel şarkıları bile dinlememişken remixleri napcan. Laughing şaka yapıyorum, istediğin an gönderebilirim, hangi şarkıların remixini istersin? resmi olarak remixi yapılan şarkılar: Aicha, Walou, Guantanamo, Look Into My Eyes, I Only Ask of God, Feels Like Saving the World. sen seç ben gönderim. hepsini isteme şansın da var tabi. Smile

Crying or Very sad aahh azizim kuzu da kurdun (hem de kocamış olanınınRazz) maskarası olabiliyormuş meğer (buraya yeni bir atasözü lazımVery Happy) ben şahsen bu şarkıların sözlerine ve kendilerine bizzat aşinayım zaten (işte zat-ı alimden 'ene' kokan bir cümle Very Happy) youtube ve değişik sitelerden hepsini dinlemişliğim var ama mp3'ümde de bulunsun istedim. sitede remiksleri de gördüm ve sadece look into my eyes'ın remiksini indirebildim diğer linkler çalışmıyordu.. hımmm Rolling Eyes hepsini seçme hakkımı kullanıyorum Smile

pc: siteye yeni katılan ve OL'yi yeni yeni tanımaya başlayan morolar da bu kıyağımı unutmasınlar Razz

Quote:
bu arada forumdan atılacak kadar ağır sorular sormadığını da belirteyim de için rahat olsun Smile

yine mi olmadı Razz neyse bir dahaki sefere artık Laughing Laughing

Quote:
son iki albümde hiç küfür olmadığı da bir gerçek. sondan üçüncü albüm olan bread barrels of water da ise baya az. ama ilk albümlerinde çok var. hatta Outlandish son bikaç senedir konserlerinde eski şarkılarını okurken küfür geçen yerlerde sansür uygulamakta ve küfür içeren kelimeleri söylememektedir. bu bir bakıma Outlandishin matürasyonunu göstermekte. Sagopa'da küfürle başladı rape deilmi. Smile dicem şu ki umuma açık yerlerde son iki albümü rahatlıkla dinleyebilirsin, bread barrels of waterda ise 2-3 şarkıda var sadece, gerisini rahatlıkla dinleyebilirsin. ilk albümü ise yalnız kaldığın zamanlarda dinlesen daha iyi olur. Smile

bu sansür uygulamasını bilmiyordum.. ben bu adamları seviyorum ya Smile sağ ol albüm yorumlarını dikkate alacağım..

Quote:
belly dance iyidir ya severiz kendilerini Smile sabah okula giderken kıpır kıpır iyi gidiyo pişman olacaklarınıda sanmıyorum üstelik,eski walou klibini bile gülümseyerek izleyen tipler bu adamlar

ben belly dance'e mp3'ümde hiç mb hakkı tanımadım ama bilgisayarımda duruyor belki "git eksiklerini tamamla!" falan diye geri yollarlarsa lazım olur Razz o klibi ben de gülerek izliyorum ya Laughing ama ona "yokluk işte" deyip gülüp geçersin bunda ise "bi dakka ya" deyip kulaklarını aça aça yeniden dinleyebilir insanlar.

Quote:
Belly Dance sanıldığının aksine Bread Barrels of Water albümünde değildir. sanırım bazı forum sitelerinde albüm için verilen linklere bu şarkının da koyulması bu karışıklığı yaratmıştır. Bell Dance, Outlandish'in ilk albümü olan Outland's Official dan bile önce 1999 de single olarak çıkmıştır.

Shocked evet aynı karışıklıktan nasibini alanlardanım.. benim indirdiğim linkte de Bread Barrels of Water albümünün içindeydi şarkı.. ama şarkı sözleri arasında yoktu ben o yüzden bu yukarıdaki yorumu yaptım..
awayclose
Posted: Mon Dec 21, 2009 9:39 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Remix paketi:

3 Aicha
2 Guantanamo
1 Walou
1 I Only Ask of God
1 Feels Like Saving the World
1 Look Into My Eyes

remixlerini içermektedir.

buyrun:

http://www.4shared.com/file/178277586/bffa5b59/OL_Remixes_Pack.html

mihrimah
Posted: Mon Dec 28, 2009 6:35 pm Reply with quote
bendeki Life is A Loom şarkısında biraz bekledikten sonra bir şarkı daha çalıyor ve sanırım düet yaptığı kişi urduca söylüyor siz biliyor musunuz o şarkının adını..
bi de ben bu ctv'yi indiremedim Oops kullanıcı adına ne yazıyoruz ve şifreyi öylece mi yazıyoruz çünkü verdiğin şifre aynı zamanda bir internet sitesi.. cahilliğim için şimdiden özür dilerim..
awayclose
Posted: Sun Jan 03, 2010 9:23 am Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
mihrimah wrote:
bendeki Life is A Loom şarkısında biraz bekledikten sonra bir şarkı daha çalıyor ve sanırım düet yaptığı kişi urduca söylüyor siz biliyor musunuz o şarkının adını..

o şarkının adı Bumpy. Taibi diye biri eşlik ediyor şarkıya lakin onun söylediği kısımlar arapça galiba. şarkıda urduca rap yapan waqas.

mihrimah wrote:
bi de ben bu ctv'yi indiremedim Oops kullanıcı adına ne yazıyoruz ve şifreyi öylece mi yazıyoruz çünkü verdiğin şifre aynı zamanda bir internet sitesi.. cahilliğim için şimdiden özür dilerim..

kullanıcı adını nerde sorduki? öyle bişey sormuyo olması lazım. rapidshareden dosya indirmeyi biliosun dimi? dosyayı indirdikten sonra zipli dosyadan çıkarırken şifre soracak, oraya verdiğim şifrenin aynısını yazacaksın.

mihrimah
Posted: Mon Jan 04, 2010 1:23 am Reply with quote
Quote:
o şarkının adı Bumpy. Taibi diye biri eşlik ediyor şarkıya lakin onun söylediği kısımlar arapça galiba. şarkıda urduca rap yapan waqas.

anladım.. ben zaten ehab tawfik de urduca söylüyor sanmıştım başta.. kendisi hakkında araştırma yaparken öğrenmiştim gerçeği. o arada ehab tawfik'in tatraga fya'sını da bulmuştum.. dinlemişsinizdir.. tam damar şarkı, bizim arabesk babalarına taş çıkartır cinsten:) bizimkiler böyle bir şarkı söyleyen adama "keep the record on play yeah yeah" demekte nasıl da haklılarmış Smile

bugün otobüste bumpy'yi dinlerken dedim, "yav bu adam ayın'ları patlatıyor muhtemelen bu da Arap yine aynı hataya düştüm" diye.. Smile

Quote:
kullanıcı adını nerde sorduki? öyle bişey sormuyo olması lazım. rapidshareden dosya indirmeyi biliosun dimi? dosyayı indirdikten sonra zipli dosyadan çıkarırken şifre soracak, oraya verdiğim şifrenin aynısını yazacaksın.

an itibariyle öğrenmiş bulunmaktayım.. hayal meyal hatırlıyorum indirmeye çalışırken sanki bu dosyayı indirmek için premium user'dan girmeniz lazım diye bir ibareyle karşılaşmış olmalıyım.. tabi bu başka bir albüm indirmye çalışırken oldu muhtemelen.. sonra da ben premium user'dan deneyince böyle bir rezillik çıktı ortaya Oops neyse şimdi mutluyum.. albümün yüzde seksen beşi inmiş durumda Very Happy
mihrimah
Posted: Sun Mar 14, 2010 6:48 pm Reply with quote
acizane sorularımla buradan rahatsız etmeye tam gaz devam ediyorum sizi Very Happy

yeni bir klip mi geliyor?? parça da let off some steam'miş duyduğuma gore..

nedir olay?

hani yeni albüm hazırlığındaydı bu keratalar?

bir de.... desert walk'ın mp3'üne sahipseniz bu sevince ortak olmak isterim Smile

Mihr ü mahe etmek işâret abes" Smile
awayclose
Posted: Tue Mar 16, 2010 1:14 am Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
evet, keep the record on play'in yönetmeni ridwan adhamiye çektirmişler yine, ama bu sefer belli bir bütçe ayrıldığı için daha sağlam bi klip geliyor.

yeni albüm yakın mı bilmiyorum ama habire stüdyodalar ve yeni şarkılar kaydediyolar.

Desert Walk:
http://www.4shared.com/file/230937337/3eebe4ed/DJ_Kato_feat_Outlandish_-_Dese.html
kaynak: http://karakif.blogcu.com

All times are GMT
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
The Outlandish forum team
| Elmoro4Life.com | OLVideo | Outlandish-it |