Author Message

The Outlandish Forum Index -> Meclis-i Kelam -> Futboool Sohbetleri (non-peace zone! :p)

fbmania
Posted: Wed May 05, 2010 10:02 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
Quote:
vay be, bu topikteki son mesajın üstünden 1 yıl geçmiş. futbolun bir afyon olduğunu sonunda anladık demek. afyon mafyon ama bugünki maç çok iyi geldi valla.

"futbol kitlelerin afyonudur" aforizmasından daha çok nefret ettiğim bişi varsa o da " 22 futbolcu bi topun peşinden koşturuyo, çok saçma yea" abuklamasıdır.

dolayısıyla buraya yazmıyor olsam da değişmedim ben.afyon mafyon deme şimdi Laughing

bu arada tebrik ederim. etrafımdaki cimbom ve beşiktaş taraftarlarının ilkokul 5 esprilerinden o kadar bunaldım ki has bi trabzonlu bulup can-ı gonülden tebrik etme isteği doğdu içimde.her taraf bukalemun doldu yahu!

siz konuşun la,hatta dalga bilem geçin.hakkınızdır.

valla!

Posted: Wed May 05, 2010 10:49 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
fbmania wrote:
"futbol kitlelerin afyonudur" aforizmasından daha çok nefret ettiğim bişi varsa o da " 22 futbolcu bi topun peşinden koşturuyo, çok saçma yea" abuklamasıdır.

Laughing tamam tamam, bende can-ı gönülden katılmıyorum bu önermeye amma belli bir kesim için geçerli olduğu da bir hakikattır. bkz. tuttuğu takım yenilince intihar eden adam

fbmania wrote:
bu arada tebrik ederim. etrafımdaki cimbom ve beşiktaş taraftarlarının ilkokul 5 esprilerinden o kadar bunaldım ki has bi trabzonlu bulup can-ı gonülden tebrik etme isteği doğdu içimde.her taraf bukalemun doldu yahu!
siz konuşun la,hatta dalga bilem geçin.hakkınızdır.

valla!

yazık ya, çok üstüne gelmişler anlaşılan. bi de ben gelmim. Smile gs ve bjklilerin kendileri galip gelmiş gibi sevinip dalga geçmeside ayrı bi eziklik kanımca. hayır o kadar sahiplendilerki olayı bir an bizmiydik oynayan şüpheye düştüm.
ama harbiden eze eze yendik ya. Laughing

fbmania
Posted: Fri May 07, 2010 6:56 pm Reply with quote
Quote:
Laughing tamam tamam, bende can-ı gönülden katılmıyorum bu önermeye amma belli bir kesim için geçerli olduğu da bir hakikattır. bkz. tuttuğu takım yenilince intihar eden adam

yazık ama,olaya bi de o adamın tarafından bakamaz mıyız? Rolling Eyes

Laughing hehe .şaka şaka.

Quote:
yazık ya, çok üstüne gelmişler anlaşılan. bi de ben gelmim. Smile gs ve bjklilerin kendileri galip gelmiş gibi sevinip dalga geçmeside ayrı bi eziklik kanımca. hayır o kadar sahiplendilerki olayı bir an bizmiydik oynayan şüpheye düştüm.
ama harbiden eze eze yendik ya. Laughing

yok yani reel olarak üstüme gelen bi kişi olmadı. [kimsenin cesareti yok heralde Laughing ] olur gibi olanlara karşı da vakur bi duruş sergiliyorum.

Cool
evet komik bi durum,biz de makaraya alıyoruz kendimizi ama hiçbir fenerli kupayı diğerlerinin sandığı kadar önemsemiyor.yeminlen bak!

bu sene alalım da artık sayaç sıfırlansın, sonra bi 27 yıl daha almama hakkımız dolsun istedik

itiraf ediyorum,bi an heyecan yaptım, bu sefer olucak sandım.ama heyhat..sonuç yine hüsran.

olaya iyi tarafından bakarsak bjk ve gs taraftarı kötü geçen sezonun ardından sevinecek bişiler buldular, psikolojilerini bi nebze olsun düzelttiler.

zaten biz alıştık artık bunların bizi yıllardır yenemeyip başka takımlar yenince kendilerinden geçmesini.e buyur baba, senede 2 kere oynuyoruz? sizin gibi gençleri bi de bu maçlarda görmek isteriz.

GJK'nın durumu roma şampiyon olmasın diye çılgınlar gibi inter'i destekleyehn lazio taraftarının düştüğü acziyete ne kadar da benziyor.

maça dönecek olursak fener ziyadesiyle berbattı.bizim için tipik bi kupa finali.basireti bağlanmış 11 futbolcu.

tabi krAlex'i hariç tutmalıyız.attığı gol bizim adımıza günün tek güzel hareketiydi.bi de top bilica'ya geldğiinde ne denli endişeleniyorsam, lugano'ya geldiğinde de o denli rahatım.yine çanakkale geçilmez'i oynadı adamım. allah başımızdan eksik etmesin.

onun dışında trabzon'un yaptığına sürklase etmek denir.
fark bile yiyebilirdik hafazanallah.

tanrı umut bulut'u korusun ve kutsasın diyelim.

neyse güldük eğlendik,bir maç da böyle geçti.

yalnız aynısını ligin son maçında yapmaya kalkışırsanız külahları değişiriz.
o zaman bu kadar sakin ve centilmen olmayacağıma emin olabilirsin

Laughing

Posted: Mon May 10, 2010 10:39 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
fbmania wrote:
evet komik bi durum,biz de makaraya alıyoruz kendimizi ama hiçbir fenerli kupayı diğerlerinin sandığı kadar önemsemiyor.yeminlen bak!

hadi canım. Laughing buna gülünür. Smile

fbmania wrote:
maça dönecek olursak fener ziyadesiyle berbattı.bizim için tipik bi kupa finali.basireti bağlanmış 11 futbolcu.

Laughing

fbmania wrote:
tanrı umut bulut'u korusun ve kutsasın diyelim.

Laughing valla umutuda size versek, guiza, gökhan ünal, umut bulut üçlüsünün dehşet bir forvet üçlüsü olacağına inanıyorum. Laughing

fbmania wrote:
yalnız aynısını ligin son maçında yapmaya kalkışırsanız külahları değişiriz.
o zaman bu kadar sakin ve centilmen olmayacağıma emin olabilirsin

sizi şampiyonluktan edersek en az kupadaki kadar keyif alıcaz ona emin ol. Laughing

fbmania
Posted: Sun May 23, 2010 7:12 pm Reply with quote
ne söylesem,nerden başlasam bilemiyorum.

bu toplikte acı tatlı günlerimiz oldu, kah şampiyon olduk, kah CLde tarih yazdık, kah aragones'le sefilleri oynadık..
kah cimbomu yendik,kah beşiktaş bizi yendi,kah trabzonla berabere kaldık,tüm bunlar olurken biz cimbomu mütemadiyen yendik. allah onlardan razı olsun:D
şu halde bile espri yapabiliyorsam şanlı galatasaray sayesindedir.

evet ne diyorduk, futbolumuzun bir numaralı meselesi, hınzır takımım, gençliğimin katili fenerim çok değil,tam bir hafta önce bize tarihinin en büyük şakalarından birini yaptı.

öncelikle bir konuya açıklık getirmeliyim:

[/quote] doğru söyle, sende bir an şampiyon olduk diye sevinenler arasında mıydın? Laughing yoksa timsah yürüyüşüne de mi katıldın? Laughing

[quote]

evet itiraf ediyorum o sevinenlerden biri de bendim!! Crying or Very sad gülmeden önce okuyun a dostlar ,bi an kendinizi benim yerime koyun ama [siz bu satırları okurken fonda turgut uyar'ın bir intihar akşamı şiirinin çalması tesadüf mü?]

önce maç gününe dönelim. sabah erkenden kalkıp maçın havasına girdim.
televizyonda an be an stadı ve çevresini izledikçe babamla stada gitmeme kararımızdan pişmanlık duyuyoruz.

yanlış anlaşılmasın , galibiyetten emin felan değilim.zira fener sözkonusu olduğunda ben hiçbir zaman hiçbir şeyden emin olmam.

ama şampiyon olamasak da takımın son haftalarda göstermiş olduğu mücadele dolayısıyla üzülmeyeceğimi zannediyorum.üstelik şampiyonluğu kaptıracağımız takımın ezelirakiplerden biri olmaması da iç rahatlatıcı bir durumdu.10 hafta önce hangi fener taraftarına " bursa şampiyon olacak fener de ikinci " deseler öpüp başımıza koyar, önümüzdeki sene tekrar CL heyecanı yaşamak için yapacağımız isabetli transferlerle yetinirdik.ama takım olağandışı bi şekilde önüne geleni yenince birden iş bambaşka hal aldı.

artık son maçtı, e bari olmuşken şampiyon olalımdı.tüm branşlardaki şampiyonluk hayali gerçekleşsindi.

nispeten rahat bi şekilde pazar gününü geçiriyordum. hesapta olmayan şeyler de olmuyor değildi.izmit kitap fuarı'na ismet özel'i dinlemeye ekran başından zorla ayrılarak gittim.imzamızı aldık,ismet baba harikulade konuştu.ama benim aklım fenerdeydi tabi.

eve döndüğümüzde maç başlamıştı,ve dahası telefonum güiza'nın golüyle öne geçtiğimizi söylüyordu.ne yalan söyleyeyim bu haberi duyunca bi şeylerin ters gideceğini anlamıştım.oysa o golü alex atsaydı herşey bambaşka olabilirdi belki de.

totem gereği maçı izlemiyorum.internetten takip ediyorum ama.bu sırada biz golü yedik.ama ben bursa'nın beşiktaş'ı yenemeyeceğine eminim.beraberliğin de bize yeteceğini düşünüyorum.ancak ardarda gelen bursa golleri beni haksız çıkarıyor [btw:heryerinden öpüyorum rüştü!]

ilk yarı sonunda metabolizmam da tehlike sinyalleri vermeye başlayınca pc'yi kapatıp uyumayı deniyorum. [bu da toteme dahil bir hareket
Laughing ]
fakat heyhat en son 2006'da hissettiğim his yakama yapışıyor,heyecandan bi damacana su içiyorum bana mısın demiyor.

ikinci yarı ilerliyor,fener'den tık yok.totemi motemi boşverip funda'dan izlemek için link istiyorum. pozisyonlara bakılırsa gol ha geldi ha gelecek ama içim hiç rahat değil.bu kadar çok pozisyonun golle sonuçlanmamasını hayra yormuyorum.ve evet artık son saniyeler,pc'nin başında gool diye höykürecğim anı hayal ediyor, bi yandan da funda'dan neden gol atamadığımzla ilgili mantıklı açıklamalar bekliyorum.sonra birden "fener gol gol,şampiyonluk geliyor" sesleri stadı inletmeye başlıyor,takım son gücüyle saldırmak üzere.ben dayanamayıp pc'den ayrılıyorum.bi kaç saniye sonra geri döndüğümde taraftarı sahada görünce aklıma ümidi çoktan kestiğim öteki maç geliyor.şimdi hatırlayamadığım bazı naralarla salona koşuyorum,ama beşiktaş'ın son anda bursa'yı yakalamış olma ihtimali de hiç mantıklı gözükmüyor.televizyona koştuğumda tvnette kemal belgin şampiyon bursa diyor.önce inanmıyorum,çünkü kemal belgin çok fener düşmanı bi insandır,ve mutlaka yalan söylüyordur diye düşünüyorum.fakat kanalı değiştirince bu sfer sevinen bursalıları görünce kalan son takatimle tekrar odama dönüp ne olduğunu anlayamayan funda'ya son durumu tek kelimeyle açıklıyorum: GİTTİ...

[siz bu satırları okurken fonda esengül ; beterin beteri var haline şükret dostum diyor]

------------------------birinci bölümün sonu....................................................................

Posted: Mon May 24, 2010 11:03 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
totemi motemi boşverde ben sana bu duruma düşmenizin nasılda öngörülebilir bişey olduğundan bahsedeyim.

açıkçası ben pek beklemiyordum puan alacağımızı. trabzon asla bir fb maçında yatacak değildir o ayrı bi mevzu ama yatmasalar bile karşılarında aşırı gazlı deliler gibi saldıran bir fb olacağından, bizimkilerinde kaybedecek birşeyleri olmadığından çokta kasacaklarını düşünmüyordum. bizimkilerin tek motivasyonu şike iddialarını bastırmak olabilirdi, şenol güneş hariç takımda kimse 96 intikamı peşinde falanda değildi. bunun yanında her ne kadar 6 şampiyonlukla 1 şampiyonluk aynı kefeye koyulamayacakta olsa, anadoludan başka bir büyük çıkması ve trabzonun yabana atılması gibi bir ihtimal oyuncuları demotive etmiş bile olabilir. aslında bizimkilerin kasmayacağı konusunda çokta yanılmadım. bana kalırsa bizimkiler defans adına dahi pek birşey yapmadı. birkaç pozisyon hariç pozisyonlarınızın çoğu sizin futbolcuların beceriksizliğinden sonuçsuz kaldı.

yalnız takdir edersinki bunların hepsi bir sürecin sonucuydu. fb şampiyonluğu hakketi veya hakketmedi, o ayrı bir konu ama bence fb normal bir şekilde şampiyonluğu kaybetmeyi asla hakketmedi, sene boyunca yaptığınız rezilliklerin karşılığı olarak o gece rezil kepaze olmalıydınız, öyle de oldu. o iki dakikalık sevince timsah yürüyüşü sıkıştırarak herşeyin size müstehak olduğunu da gösterdiniz. birkaç gün boyunca muhabbetimize malzeme, neşemize neşe kattınız, sağolun varolun. Laughing

All times are GMT
Page 12 of 12
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
The Outlandish forum team
| Elmoro4Life.com | OLVideo | Outlandish-it |