Author Message

The Outlandish Forum Index -> Meclis-i Kelam -> yardim gemisi...

_zeynebistan_
Posted: Mon May 31, 2010 9:32 am Reply with quote
Member Member
Gender: Female Joined: 21 Feb 2010 Posts: 89 Location: Istanbul_Turkiye...
arkadaslar sabah sabah sok yasiyorum.. Sad
yardim gemimizin basina gelenler ic yakici..dualarimizi eksik etmeyelim...
su anda bir cok olaydan daha onemli sanirim...
tepki gostermek gerektigini dusunuyorum...
Allah yardimcimiz olsun...
View user's profile Send private message
ceyda
Posted: Mon May 31, 2010 7:11 pm Reply with quote
Active Member Active Member
Gender: Female Joined: 04 Sep 2007 Posts: 298 Location: Vienna-Austria
_zeynebistan_ wrote:
arkadaslar sabah sabah sok yasiyorum.. Sad
yardim gemimizin basina gelenler ic yakici..dualarimizi eksik etmeyelim...
su anda bir cok olaydan daha onemli sanirim...
tepki gostermek gerektigini dusunuyorum...
Allah yardimcimiz olsun...

Amin canım,sabahtan beri tv başındayım..Allah yardımcıları olsun.Diyecek söz yok aslında.. Crying or Very sad

Posted: Tue Jun 01, 2010 9:05 am Reply with quote
Member Member
amin demen yeter ceyda..
aminler birlesirse belki birseyler degisebilir ancak...
kaf_dagli
Posted: Tue Jun 01, 2010 2:23 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
sadece ofkeliyim ! çok pis ofkeliyim hem de

gemileri uğurlarken ordaydım ve gozlerimle gordüm ki ordakiler gerçekten insandı israilin kaldıramayacağı kadar insan .Barış güvercinleri uçuruldu gemiler tekbirlerle kabeye surre alayı gonderir gibi uğurlandı.Bülent Yıldırım helallik aldı herkesten .her şey olabilir diyordu israilin her şeyi yapabileceğini biliyordum bekliyordum ama demek ki inanmıyormuşum ki ilk anda şaşırdım

ama anladığım birkaç şey oldu Gazze'den haberler gelince üzülüyordum elbette fakat gemiden şehadet haberi geldiğindeki gibi bir üzülme değilmiş o anladım ki gazze'yi yeteri kadar içselleştirememişim sadece üzüldüğümü sanmışım gemide birebir tanıdığım biri olsa daha çok üzülürdüm heralde demek ki yeteri kadar olmamışım.

israil o kadarını da yapamaz diyordum demek ki israil her şeyi yapabilir ve GAZZE israilin insafına hiçbir şekilde bırakılamaz bunu tüm dünyaya kanıtladı bir kez daha.Bülent Yıldırımın bağlantı kopmadan az once soylediği gibi gemi o an Gazzenin günlük hallerini yaşıyordu bunlar orada her zaman olan şeylerdi

şimdi bizim üstümüze düşen gorev Hakan Albayrak'ın bize bir şey olursa sokaklara dokülün emrini yerine getirip sokaklara dokülmek ,Bülent Yıldırım'ın dediği gibi ribata yani nobete devam.Bulduğumuz her Gazze eylemine katılmak ,her platformda israilin gerçek yüzünü gormeyenlere anlatmak anlamayana bi daha anlatmak durmadan anlatmak

son olarak anladım ki o gemideki herkes olebilirdi o gemi batırılabilirdi de ve o gemideki insanlar bunu goze almışlardı : ''Cenâb-ı Hakk'ın bizi büyük bir devrimde enstrüman olarak kullandığını iliklerime kadar hissediyorum.'' diyor albay..sadece gemilerdeki insanları şehidlerimizi geri almakla yetinmemeli amborgo delinene kadar ne delinmesi kalkana kadar sesimizi kesmemeliyiz ve artık avatar değiştirmek , feysbukta şurda burda paylaşım yapmanın otesinde elle tutulur bir şeyler yapmalıyız bu da çok bişeydir ama bizim daha çok şeyler yapmamız lazım

ve en nihayetinde bir kez daha anladım ki bu ümmeti birleştirse birleştirse gazze birleştirir.

umutsuz değiliz ,olenlerimiz boşuna olmedi onlar zaten olmedi şehit oldu ,vazgeçmedik ,dua ediyoruz ,uyumuyoruz ,çalışıyoruz

Posted: Tue Jun 01, 2010 7:46 pm Reply with quote
Member Member
senin de soyledigin gibi kaf_dagli diger Musluman kardeslerimizin her gun basina gelen seyler geldi sadece bizim basimiza..otesi yok bunun...
eminim ki bir cok kisinin de hislerine cok guzel tercuman oldun...onlardan oldugum kesin...
bu insafsizlik hakkinda cilizda olsa bir seyler yazma hevesim bu yuzdendi..
bu tepkiyi gormek umuduyla...
demekki hala umut var..yapabileceklerimiz kisitli olsa da niyetimiz saglam oldugu surece bahsettigin birlesmenin hayal degil,gercek olduguna inaniyorum..
Allah icimizdeki samimiyeti kaybettirmesin...
dualar musterek...
hanizuh
Posted: Tue Jun 01, 2010 9:19 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 28 Apr 2008 Posts: 781 Location: turkey
açık soyliyim pek umutlu değilim!

neden mi çünkü bunun hiç bir şeyi değiştirceğini sanmıyorum. israil 2008de gazzeyi bombaladıktan sonra bi one munite olayı oldu peki sonra? OECD'ye girmek istediğinde paşa paşa girdi hiç bişe yapmadık. hükümetten başbakanı kahraman edicek şeyler değil israili kahredicek şeyler bekliyorum. ha tabii bu direkt türkiye'ye yapılmış bişe ama yine de israil'in zulmünü durdurabilecek bişe yapabilceğimizi sanmıyorum. sorun da bu ya zaten. israil yaptığı hangi katliamda kime hesap verdi ki? bu tarz olaylar 48'den beri olmuyor mu? kim dur diyo ki israile? şimdi faklı birşey olacağını da pek sanmıyorum! taksimdeki mitingde kim dedi hatırlamıyorum ama 'tüm müslümanlar bi kova su dokse israili sel alır ama bunu yapmıyoruz çünkü birlik değiliz' denildi.

ve benm de dürüstçe soylemem gerekiyo ki bn de gazze'de olduğundan daha kotu oldum. yani bu kadarını israil hangi akla mantığa uyarak yapmış olabilir hala bilmiyorum ama bu çok daha ağır geldi bana halbuki kendimi gazze konusunda çok hassas gorürdüm. bir de bülent amca arkadaşımn babası. bnm ailem bile acaba zuhalin arkadaşının babası nasıldiye fenalık geçiriyodu ki biz ailesine kıyasla hiç bişesi değiliz. ailesiyle konuştuğumda perişan haldelerdi. tv'de gordüm bi kadın diyo ki kardeşim baygın yatıyodu gemide. o kadar başka bi haber yok. ama bunların hepsi biliniyordu tabi. yayınlardan birinde bülent amcanın israil şimdi de bomba atıyor, ben de kaçmıyorum bakalım ne olcak dediğini hatırlıyorum. onlar bu şekilde gittiler oraya. hakan albayrak da demişti ki bu gemiler gazzeye gitse de gitmesede biz kazandık. Zaferimiz Mübarek Olsun!

ceyda
Posted: Wed Jun 02, 2010 7:13 am Reply with quote
Active Member Active Member
Gender: Female Joined: 04 Sep 2007 Posts: 298 Location: Vienna-Austria
Evet işte şimdi Gazzeyle aynı kaptan içtik..Aslında tam olarak onları anlayamamış olmaktan utanıyorum..üzülüyorum ve Allah'tan af diliyorum..ve daha çok pişmanlık duyuyorum şimdi o gemide olamamaktan..

Posted: Tue Jun 08, 2010 8:48 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
son günlerde yaşanan üzücü olaylar forumdan da uzak tuttu bizi sanırım. mavimarmara 10.000 tondan çok daha fazlasını götürdü gazzeye hamdolsun. şehitler terketti bu zulüm dolu dünyayı, terkederken de büyük bir sille attılar zalimin yüzüne. onlar kurtuluşa erenlerden oldular, biz inşallah ziyanda olanlardan değilizdir.

işin diğer bir üzücü tarafı: tüm dinlerden, dillerden, ırklardan insanlar yapılan zulme karşı birleşebiliyorken, hala bazı türk ve müslüman köşe yazarları akıl almaz bir şekilde zalimin şemsiyesi altındaymış gibi konuşuyorlar. bu kadar irrasyonel olabilen insanları artık suçlayamicam, bunun adı olsa olsa nasipsizlik.

_zeynebistan_
Posted: Wed Jun 09, 2010 9:07 pm Reply with quote
Member Member
nasipsizlik hemde hat safhada..
bulent abimizin dedigine gore elestiri yapanlarin soruyu sorus tarzlarindan,sorma siralarina ve israrci olma sekillerine kadar butun davranislari mossad ajanlariyla ayniymis..nasil bir beyin yikanmasiysa artik..
Allah akil fikir versin,birlik beraberlik nasip etsin insallah..cunku eminim gemidekiler icin gemide yasananlardan daha fazla can yakiyor.. Exclamation

All times are GMT
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
The Outlandish forum team
| Elmoro4Life.com | OLVideo | Outlandish-it |