Author Message

The Outlandish Forum Index -> OutlandTurk -> SOR - Albüm Degerlendirmeleri

mihrimah
Posted: Sun Dec 13, 2009 1:39 pm Reply with quote
Active Member Active Member
Quote:
sen biraz eski çevirilerle idare et, ben boş bi zamanda kısaca bahsederim şarkılardan inş. bakarsın morolardan çeviri yapan bile olur ama elimizde kesin metinler olmadığı için çeviri konusu biraz zor.

eski çevirilerin hepsini okudum. eğer bu forumdan başka bana önerebileceğiniz bir sayfa varsa oraya da bakayım.. ya galiba gerçekten bu şarkıların çevirisini yapmak zor.. birkaç mütercimlik okuyan arkadaşıma şarkı metinlerini gönderdiğim halde henüz hiçbirinden ses çıkmadı Smile sanırım OL'nin diline aşina olan birileri lazım..
View user's profile Send private message
mihrimah
Posted: Sun Dec 13, 2009 1:43 pm Reply with quote
Quote:
birkaç mütercimlik okuyan arkadaşıma şarkı metinlerini gönderdiğim halde henüz hiçbirinden ses çıkmadı

bu cümleden sonra üzülen surat olması gerekiyordu düzeltiyorum Oops
"eski çevirilerin hepsini okudum. eğer bu forumdan başka bana onerebileceğiniz bir sayfa varsa oraya da bakayım.. ya galiba gerçekten bu şarkıların çevirisini yapmak zor.. birkaç mütercimlik okuyan arkadaşıma şarkı metinlerini gonderdiğim halde henüz hiçbirinden ses çıkmadı Sad Sad sanırım OL'nin diline aşina olan birileri lazım.."
mihrimah
Posted: Mon Jan 04, 2010 2:37 am Reply with quote
ben hala bekliyorum morolar Sad
nobleness
Posted: Thu Jul 22, 2010 1:35 pm Reply with quote
New Member New Member
İzniniz olursa morolar ben de kendi düşüncelerimi dile getirmek istiyorum... Smile biliyorum içinizden şimdi "oohooo atı alan üsküdarı geçti sen hala yorum yapıyoırsun" diyorsunuzdur bunu hissediyorum Laughing ama gerçekten bu albüm bnm kafamda o kadar değişik duygulara sebep oldu ki anlatmam birileriyle paylaşmam gerek...
SOR albümü, içimde, sanki eski OL gitmiş, yerine günümüzdeki sıradan hiphop grupları gelmiş gibi bir his uyandırdı ve gerçekten bu albüm için o kadar üzüldüm ki anlatamam üzülmek de değil aslında garip bir duygu... Ama şarkıların içine girmeyi deneyiince ve içlerinde ilerledikçe şarkıların ritimlerinin bile OL olduğu için farklı bi havada olduğunu anladım ki zaten OL bambaşka bir grup.. Sonra sözler bnm için bi kere çok önemli bnm zaten OL'u arayış sürecim başlı başına bi hikaye Smile ve bn öyle bir grup arıyordum ki "Şahdamarından Daha Yakın" diyebilecek ve szöleri bni benden alıp başka diyarlara götürecek bi grup... İşte bu OL du ama bu albüme gelince dediğim gibi sözlerine falan da baktım, manevi içeriğine göre falan da değerlendirdiğim zaman hani pek eski OL u göremedim, tamam belki kendilerini tekrarlamak istemiyorlar ama bu albüm öyle bir şey de değil. Hani biraz korku mu desem, Mesela bir çok şarkının neden yazıldığı o kadar kafamı kurcaladı ki artık bi hal olmuştum Very Happy Ama yine OL, yine en adam gibi, grup gibi grup onlar ve ne olursa olsun onların ayrı bi havası var.. Bn hala yeni albümden umutlarımla yaşıyorum Very Happy Laughing Ve gerçekten çok merak ediyorum acaba nasıl olacak ve şarkılar benim kalbime işleyecek mi Confused Very Happy neyse morolar evt bnm yorumum çok ama çok geç oldu ama gerçekten birileri ile paylaşmalıydım morolar ne güne duruyor Razz hadi Allah'a emanet Wink
awayclose
Posted: Mon Jul 26, 2010 9:21 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
düşüncelerini paylaştığın için sağol nobleness.

nobleness
Posted: Wed Jul 28, 2010 11:34 pm Reply with quote
New Member New Member
bnm için zevkti Smile

All times are GMT
Page 6 of 6
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum