Author Message

The Outlandish Forum Index -> OutlandTurk -> Yeni yazi Cuma günü DunyaBizim.com'da!

awayclose
Posted: Wed Mar 28, 2012 2:59 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
Hani zamanında demiştiniz ya, Dunyabizim'e bir Outlandish yazısı lazım diye. Ta o zaman yazmıştım ben bu yazıyı ama son halini verip gönderecek enerjiyi bir türlü bulamadım. Nerden esti bilmiyorum ama bugün o enerjiyi kendimde bulup yolladım yazıyı. Editör bey hemen döndü sağolsun, yazıyı yayına hazırlamış, Cuma günü sitede yayınlanacakmış.
Öncekilerden farklı oldu biraz, biyografi tarzında değil, bir anı şeklinde daha çok, dunyabizim tadında olmasına gayret ettim, umarım beğenirsiniz.

http://www.dunyabizim.com/manset/9279/ezgilerdeki-coskuyu-rapte-de-buldum.html

Yazı yayınlandı, olumlu olumsuz acımalı acımasız tüm yorumlarınızı burdan ve dunyabizim.com'dan bekliyorum, çok acımasız olanları mümkünse sadece burdan dillendirin. Smile

Facebook'ta da dunyabizim.com sayfası paylaşmış, oradan da beğeni ve yorumlarınızı bekliyoruz.
https://www.facebook.com/dunyabizim

Last edited by awayclose on Fri Mar 30, 2012 2:08 pm; edited 1 time in total

ceren
Posted: Wed Mar 28, 2012 5:53 pm Reply with quote
Bronze Member Bronze Member
Gender: Female Joined: 31 Dec 2007 Posts: 413 Location: turkiye
çıkmadık candan umut kesilmezmiş Smile

Posted: Wed Mar 28, 2012 6:03 pm Reply with quote
Active Member Active Member
Gender: Female Joined: 19 Aug 2008 Posts: 278 Location: TURKEY
Quote:
biyografi tarzında değil, bir anı şeklinde daha çok

işte bunu çok beğendim, yazıyı herkesten önce okuma imtiyazına sahip olamicak mıyız? k'naan da olmuştu galiba böyle bişey Smile

freedom from cages that limit my mind.
View user's profile Send private message
awayclose
Posted: Wed Mar 28, 2012 6:10 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
smee wrote:
Quote:
biyografi tarzında değil, bir anı şeklinde daha çok

işte bunu çok beğendim, yazıyı herkesten önce okuma imtiyazına sahip olamicak mıyız? k'naan da olmuştu galiba böyle bişey Smile

Smile o plansız gelişmişti biraz, yayınlamam yasak normalde. özelden gönderebilirim ama boşver, çok yok zaten, direk siteden okursun inşallah. Smile

awayclose
Posted: Fri Mar 30, 2012 1:26 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
http://www.dunyabizim.com/manset/9279/ezgilerdeki-coskuyu-rapte-de-buldum.html

Yazı yayınlandı, olumlu olumsuz acımalı acımasız tüm yorumlarınızı burdan ve dunyabizim.com'dan bekliyorum, çok acımasız olanları mümkünse sadece burdan dillendirin. Smile

Facebook'ta da dunyabizim.com sayfası paylaşmış, oradan da beğeni ve yorumlarınızı bekliyoruz.
https://www.facebook.com/dunyabizim

kaf_dagli
Posted: Fri Mar 30, 2012 2:13 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
away , sabah güne outlandish dinleyerek başlamıştım yazını okuduktan sonra da grup selika, kavgam karanlığa ile başladım akşama kadar böyle devam eder gider bu Smile

yani demek istediğim haklısın outlandish ile o çocukluğumuzdaki ezgiler arasında sıkı bir bağ var ama işte değişen neyse - bulamadım ben onu -ezgileri bıraktığımız yerde OL tutmuş elimizden iyi ki hamdolsun

kalemine sağlık, gün içinde ara ara baktım dünyabizime yayınlamayacaklar bugün heralde dedim beklemesi uzun sürdü ama yayınladıkları an yazı aktı gitti, yazı hakkında yorum yaparken de acımasızlığa lüzum yok acımasız olacak bir durum yok zira - ki ayrıca biz ne zman acımasız olmuşuz ki Razz -

Allah gönlümüzdeki heyacanımızı kaybettirmesin, amin

Posted: Fri Mar 30, 2012 5:00 pm Reply with quote
bu yazıya acımasız bi yorum bekleme bedri, çünkü cidden tüm moroların hissettiklerine tercüman olacak, çok samimi bi yazı olmuş. Wink okurken hem outlandish in benim için neden bu kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım hem de senin ol için bu kadar çabalayışının sebebini daha iyi anladım Smile

gerçi ezgilerin benim çocukluğumda pek yeri yoktur. ol'un benim için önemi şu kısımdadır:
Quote:
Dinlemeye başladım. Dinlediğim her şarkıda kendimi buluyordum, özlemlerimi, heyecanlarımı, pişmanlıklarımı, sızılarımı. Şaşırmıştım, kilometrelerce uzaklarda olup da nasıl bu kadar benzer hissedebiliyorduk.

ayıptır söylemesi ben böyle manidar müziklere üniversitede sami yusuf ve outlandish le başladım. yani direk damardan girdim. Razz bişeylere kafa yormaya başladığım, kafamın çok karışık olduğu bi dönemdir. outlandishin üzerimde emeği büyüktür. neyse lafı fazla uzatmiyim Smile
Quote:
Allah gönlümüzdeki heyacanımızı kaybettirmesin

amin Smile

p. s. selika ve grup tan' a başlamalı mıyım? çok şey kaçırdım mı, bu yaşta zevk alamaz mıyım Razz

fbmania
Posted: Fri Mar 30, 2012 5:07 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
yahu ben yine habersiz kalmışım herşeyden.

twitter'da gördüm ilk linki,sevindim dünyabizim'de OL haberi çıkmış diye.kim yazmış diye bi baktım ki bizim mod:)

ben senin mslüman rap'e yazdığın OL yazısıyla dünyabizim'deki k'naan yazını karıştırmışım zaten dünyabizim'de bir OL yazısı vardı diye hatırlıyordum.
şaşırdım,zannettim ki tekrar yazdınSmile
ama bunu ilk yazından daha çok sevdim.ilki de teknik olarak çok iyiydi ama bu ziyadesiyle içten ve duygusal olmuş.yoo ağlamıyorum gözüme bişi kaçtı sadece Crying or Very sad

Posted: Fri Mar 30, 2012 5:07 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
kaf_dagli wrote:
away , sabah güne outlandish dinleyerek başlamıştım yazını okuduktan sonra da grup selika, kavgam karanlığa ile başladım akşama kadar böyle devam eder gider bu Smile

Laughing yazıyı yazarken bende de tam olarak öyle olmuştu. Smile

kaf_dagli wrote:
yani demek istediğim haklısın outlandish ile o çocukluğumuzdaki ezgiler arasında sıkı bir bağ var ama işte değişen neyse - bulamadım ben onu -ezgileri bıraktığımız yerde OL tutmuş elimizden iyi ki hamdolsun

o geçişin nedenini bende çok anlamadım. değişime karşı gelemeyip değişimi en zararsız şekilde gerçekleştirmeye çalışmak gibi bişey olsa gerek. Confused ya da onun gibi bişey. Smile

kaf_dagli wrote:
kalemine sağlık, gün içinde ara ara baktım dünyabizime yayınlamayacaklar bugün heralde dedim beklemesi uzun sürdü ama yayınladıkları an yazı aktı gitti, yazı hakkında yorum yaparken de acımasızlığa lüzum yok acımasız olacak bir durum yok zira - ki ayrıca biz ne zman acımasız olmuşuz ki Razz -

bende arada kontrol ettim de günün son haberi olarak yayınladılar, iyi de oldu, bu akşam için manşette bizim haber kaldı. Smile

kaf_dagli wrote:
Allah gönlümüzdeki heyacanımızı kaybettirmesin, amin
amin

awayclose
Posted: Fri Mar 30, 2012 5:13 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
smee wrote:
p. s. selika ve grup tan' a başlamalı mıyım? çok şey kaçırdım mı, bu yaşta zevk alamaz mıyım Razz

Laughing selika ağır gelebilir ama grup tan her yaşa gider bence. Smile

fbmania wrote:
ben senin mslüman rap'e yazdığın OL yazısıyla dünyabizim'deki k'naan yazını karıştırmışım zaten dünyabizim'de bir OL yazısı vardı diye hatırlıyordum.
şaşırdım,zannettim ki tekrar yazdınSmile

oh oh, kafa bi milyon desene. bide k'naan yazısını sen göndermiştin dunyabizim'e, te allam. Laughing

fbmania
Posted: Fri Mar 30, 2012 5:17 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
aa evet dimi ben aracı olmuştum o yazıda.böbürlendim bak şimdi

sayemde aldın yürüdün away,hadi yine iyisin Laughing

bu arada iddia ediyorum 3 vakte kadar dnyabizim'den yazarlık teklifi alacaksın..sen şimdiden yazı stoklamaya başla bence.

Posted: Fri Mar 30, 2012 5:33 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
fbmania wrote:
aa evet dimi ben aracı olmuştum o yazıda.böbürlendim bak şimdi

sayemde aldın yürüdün away,hadi yine iyisin Laughing

bu arada iddia ediyorum 3 vakte kadar dnyabizim'den yazarlık teklifi alacaksın..sen şimdiden yazı stoklamaya başla bence.

öngörülerin çok kuvvetli. Smile dün mail atmıştı asım abi, başka yazılarda gönderir misin bize diye. bugün de google groupstaki gruplarına eklemişler. tabi gönderirim, büyük bi zevkle dedim ama bikaç ay kapalıyım, çünkü hala TUS çalışıyorum. Sad stokta da yazı yok. Smile

kaf_dagli
Posted: Fri Mar 30, 2012 7:37 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
ben şimdi faceteki dünyabizim sayfasında beğenenlerin kaçta kaçı moro kaçta kaçı değil onu merak ediyorum zira yoğun bir ilgi olduğu aşikar diğer haberlerle kıyaslayınca.. OL için çok güzel oldu çok look into my eyes da yayınlamışlar mis Smile

Quote:
dün mail atmıştı asım abi, başka yazılarda gönderir misin bize diye. bugün de google groupstaki gruplarına eklemişler. tabi gönderirim, büyük bi zevkle dedim ama bikaç ay kapalıyım, çünkü hala TUS çalışıyorum.

oleey, awayclose yazı serisi geliyor Smile ne güzel okuruz bol bol.
hem yazarlık kariyerinde hem de tıp kariyerinde başarılar dileriz o vakit.. awaysin sen yaparsın inş Wink

Posted: Sat Mar 31, 2012 8:43 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
kaf_dagli wrote:
oleey, awayclose yazı serisi geliyor Smile ne güzel okuruz bol bol.
hem yazarlık kariyerinde hem de tıp kariyerinde başarılar dileriz o vakit.. awaysin sen yaparsın inş Wink

ver gazı, yazı dizisi mi. Shocked tusu kazanmadan değil yazı dizisi, cümle dahi kurmamam lazım. tusa çalışamıyom diye istifa da ettim zati, işsizim, parasızım, pulsuzum, önümüzdeki sınava da geç kaldım. vay anam vay. Crying or Very sad tamam o kadar da trajik bi durumum yok ama bunalima girmeme az kaldi hissediyorum. Smile kendime güvenim yerlerde bu aralar, o yüzden pek gaz almıyorum. Smile

smee
Posted: Sun Apr 01, 2012 8:19 am Reply with quote
ana! biz bir yazarın doğuşuna şahit olduk diye sevinirken yine önümüze ösym mi çıktı! madem hem yazarlık hem tıp kariyerinin önünde bir engel teşkil ediyor, sınava kadar cümle dahi kurmamandan yana kullanıyorum oyumu. seni bir daha burlarda görmicez!! Laughing şaka bi yana hevesle yaptığın sürece kolay kolay sırtının yere geleceğini sanmıyorum. sınav için de kelam için de yeterince zaman var, bunalıma yer yok. allah kolaylık versin Smile sınavı kazanmanın muallaktan kurtulmak demek olduğunu da hatırlayim da tusa karşı sempati besle bari Razz

All times are GMT
Page 1 of 2
Goto page 1, 2  Next
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum