Author Message

The Outlandish Forum Index -> MüziKalite -> dino merlin

kaf_dagli
Posted: Tue Apr 22, 2008 7:39 am Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
awayclose wrote:

valla ya bende filmin bütün tılsımını kaçırmışım, fbmanianın yazdıklarıda cabası. kaf, bu filmi kesin izle. eğer yukarıda yazdıklarımızı henüz okumadıysan sakın okuma. filmin keyfi kaçar biraz. Smile

cok gec okudum lakin filmi izleyene kadar unutmayı tasarlıyorum..ay canım film izlemeyi cekti
awayclose wrote:

nesli aldın mesajı. bize çatarken bi yandan da nazikçe "nerde kaldı çeviri be nesli" dio.

fbmania wrote:
bu arada laf arasında topic ismini de şeetmişiz hemen.neyse seni mi kırcaz oyle olsun adı bari. .

vay be kısacık yazıya da neler sıgdırmısım.herkes mesajını almıs Smile

ve ve ve ve teskür ederim nesli teskür ederim nesli teskür ederiim..estagfirullah gayet iyi anladım.su sarkılara nerdesin diye sıkıstırmıyolar mı bitiyorum orda..

bu arada arkadaslar ablam pc'ye sifre koymus kacak kullanıslarımızı fark etmis bir daha ne zaman gorusuruz artık bilmem kalın salıcakla.. Smile

Posted: Tue Apr 22, 2008 4:12 pm Reply with quote
Moderator Moderator
Gender: Female Joined: 17 Jan 2007 Posts: 293 Location: Germany-Turkey
fbmania wrote:

vay nesli seni çeviri yaparken de mi gorucektik,ya hiç de aklıma gelmedi ki,bileydim almanca sınavlarından once bi kapını aşındırırdım.lise hayatımın son almanca sınavını geçen hafta oldum ama..neyse sağlık olsun,artık bi dahaki sefere. e hadi tschüs o zaman. Smile

aaa sende mi almanca dersi görüyrordun kübra? insan söler be, eliminden geldigi kadar yardimci olurdum sana. senle alamanca muhabbet ederdik Very Happy wie gehts? diye Very Happy neyse gecmis olsun , atlatmisin deutsch´u Smile

kaf_dagli wrote:

ve ve ve ve teskür ederim nesli teskür ederim nesli teskür ederiim..estagfirullah gayet iyi anladım.su sarkılara nerdesin diye sıkıstırmıyolar mı bitiyorum orda..

bu arada arkadaslar ablam pc'ye sifre koymus kacak kullanıslarımızı fark etmis bir daha ne zaman gorusuruz artık bilmem kalın salıcakla.. Smile

bisey degil kafcigim , herzaman yardimci olmaya calisirim Smile
hee wo bist du???sordugu yer mi? evet güzel parca gecekten.

aaaa kaf nereye ya? senlen ne güzel kaynasmistik , gitmee olmaz sensiz .
sifre mi ? ben bi kardesime soruyum , hacklesin senin ablani haha Very Happy benim msnide hackledi zaten Twisted Evil sifreyi bulduk mu , girersen caktirmadan Very Happy
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kaf_dagli
Posted: Thu Apr 24, 2008 10:55 am Reply with quote
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
Neslihan wrote:

aaaa kaf nereye ya? senlen ne güzel kaynasmistik , gitmee olmaz sensiz .
sifre mi ? ben bi kardesime soruyum , hacklesin senin ablani haha Very Happy benim msnide hackledi zaten Twisted Evil sifreyi bulduk mu , girersen caktirmadan Very Happy

sınavdan sonra burdayım insallah no panic.ablamı haftada bir saat icin ikna etmeye calısıcam 2 saat dicem ama 1 saate baglarız heralde Smile kardesim ogrenmis sifreyi aksama degisir buyuk ihtimal Smile ama iyi oluyo daha iyi yogunlasıyorum derslere..
kacıp kacıp gelirim ben sen merak etme

Posted: Thu Apr 24, 2008 12:08 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
müjdeee

11 mayıs 2008 'de dino merlin 2.kez istanbula'a geliyor. Groupe wave
CRR'de olucakmış galiba.ayrıntıları oğrenince tekrar buraya yazarım.

bi aksilik olmazsa gidiyorum inşallah.kaf nolur sen de geeel!!!

Posted: Thu Apr 24, 2008 2:29 pm Reply with quote
Moderator Moderator
Gender: Female Joined: 17 Jan 2007 Posts: 293 Location: Germany-Turkey
kaf_dagli wrote:

sınavdan sonra burdayım insallah no panic.ablamı haftada bir saat icin ikna etmeye calısıcam 2 saat dicem ama 1 saate baglarız heralde Smile kardesim ogrenmis sifreyi aksama degisir buyuk ihtimal Smile ama iyi oluyo daha iyi yogunlasıyorum derslere..
kacıp kacıp gelirim ben sen merak etme

aaa tamam hacklemeye gerek yok ozaman , ama gerek olursa aklinda bulunsun haha Very Happy
evet haklisin su inet derslerden ali koyuyor. bende fazla girmesem iyi olur galiba.
özletme kendini ha kaf Smile

fbmania wrote:
müjdeee

insAllah gidersin kübraa. aaah yok insAllah beraber gidersiniz. kaf kirma fbmania yi , gidin eglenin kardes kardes Very Happy yoksa sizin cenenizi cekemem niye gitmedim diye haha Very Happy Very Happy zirlayip durursunuz bu topicte Very Happy
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kaf_dagli
Posted: Fri Apr 25, 2008 5:04 pm Reply with quote
fbmania wrote:
müjdeee

ya istiyorum hem de cok istiyorum ama ikna etmem gereken iki merci var eger sartlar uygun olursa geliciiim fbmania bekle beni

Posted: Fri Jul 25, 2008 10:59 am Reply with quote
Active Member Active Member
Gender: Female Joined: 04 Sep 2007 Posts: 298 Location: Vienna-Austria
Dino Merlin i çok dinlemem ama bu aralar bağladı beni kendisine.Bazı kelimeleri anlıyor olmak daha da arttırıyor cazibesini.Mavi kelebeği hatırlatıyor bana.İşte da te nije Alija;
http://www.imeem.com/bosna03/music/vbRw6CE2/dino_merlin_da_te_nije_alija/
http://www.imeem.com/bosna03/music/a2aoA_2-/dino_merlin_bosnom_behar_probeharao/
http://www.imeem.com/bosna03/music/7qsMyBgb/dino_merlin_moj_je_zivot_svicarska/

Posted: Wed Jul 30, 2008 7:30 pm Reply with quote
dino merlin'in harbiye 'deki konseri oncesinde bugün gazetesiyle yaptığı roportajını buldum.buyrun.
İstanbul’da ilk konserinizi vereceksiniz. Neler hissediyorsunuz?
İstanbul’da kendimi ailemle birlikteymişim gibi hissediyorum. Konseri heyecanla bekliyorum ve heyecanımı buradaki insanlarla paylaşmak istiyorum. Bizim tarih, kültür ve din bağı gibi birçok benzer özelliklerimiz var. Bunlardan en önemlisi, dinimiz İslam. İslam bize bir zamanlar İstanbul’dan geldi ve bizim ruhumuz oldu. Bunun için İstanbul’a teşekkür etmek istiyorum.

Konserde Türk hayranlarınızı hangi sürprizler bekliyor?

İstanbul’a 11 üyesi olan büyük orkestramı getirdim. Konser için özel şarkılar hazırladım. Uzun zamandır söylemediğim şarkıları biraz düzenleyerek İstanbul’da söyleyeceğim. İstanbul’dan da eski Sarayevo şarkısı vardı. Çâr, isimli bir sanatçı var burada. O da bunu söyleyecek. Bu konserde verebileceğim her şeyi vermek istiyorum.

Saraybosna şarkısı için siz de Türkçe çalıştınız mı?

Hayır, şu ana kadar çalışmadım. Çok üzgünüm, ama bunu da yerine getireceğim, çalışacağım. 6 yaşındaki oğlum Hamza ile bir anlaşmam var. İngilizce, Almanca ve İsveççe dillerini biliyor. O’na ‘Eğer Türkçe öğrenirsen, özel bir hediye vereceğim’ dedim.

2000 yılında çıkardığınız Sredinom adlı albümünüz eski Yugoslav devletlerinden en çok satan albüm oldu. Parçalanmışlığa ve acı dolu savaş donemine rağmen Müslüman bir sanatçı olarak bunu nasıl başardınız?

Her albümde yaptığım gibi bu albümde de kendimi ifade etmeye çalıştım. Sredinom ortadan gitmek anlamına gelir. Aşırılıktan, marjinallikten uzak olmayı anlatır. Ben de orta yoldan gittiğim için kendimi ifade etmek istedim. İnsan kendi hayatında yolun ya solundan ya da sağından gider. Bir tepeye geldiğinde ortaya çekilmesi lazım ki birleşme gerçekleşsin. Bu sadece yaşam tarzı değildir. Sanatta da siyasette de böyledir.

Erkek Sezen Aksu benzetmesi hoşunuza gidiyor mu?

Tabiî ki, Sezen Aksu’ya benzetilmek hoşuma gidiyor. Sezen Aksu, çok saygı duyduğum, hoşuma giden bir sanatçıdır. Kendimi yakın hissettiğim sanatçı yok ama Türkiye’deki sanatçılara büyük önem veriyorum ve saygı duyuyorum. Mustafa Sandal ve Athena gibi başarılı sanatçıları da beğenerek dinliyorum. Türkiye benim çok önemli.

Sizi dindar bir sanatçı olarak biliyoruz. Hacca da gitmişsiniz. Din ve müziği nasıl bir araya getiriyor ve yansıtmaya çalışıyorsunuz?

Allah, her şeyi herkese veriyor. Ama insan her istediğini yapamıyor. Ben kendim isteseydim, belki böyle olmazdım. Kendi hayatımla bunu ispatlamaya çalışıyorum, çizgiyi geçmemek şartıyla.

Borek adlı albümünüzde söylediğiniz şarkının nakaratları Türkçe. Buradaki konserinizde Türkçe söyleyecek misiniz?

Tabii ki. Börek’teki albümün yarısını saygı duyduğum ve önem verdiğim sanatçılarla birlikte Türkiye’de çektim. Burada da o şarkıları özellikle söyleyeceğim.

Konsere çıktığınızda Türk hayranlarınızı nasıl selamlayacaksınız?
Selamün Aleyküm İstanbul diye selamlayacağım.

‘Aliya Sen Olmasaydın’ adlı şarkınızın hikayesini anlatır mısınız?

Aliya İzzet Begoviç bizim demokratik şekilde seçilen ilk cumhurbaşkanımız. Aliya’yı Bosna’da yaşayan Boşnaklar unutmadı. Sadece Boşnaklar değil, orada yaşayan hiç kimse unutmadı. Sanıyorum ki, Aliya İzzet Begoviç, sadece Boşnaklar için değil herkes için, Müslüman bir lider olarak örnek bir yaşam sürmüştür. Liberal bir Müslüman olarak yaşadı. Aliya İzzet Begoviç için yaptığım şarkıda bunu anlatmaya çalıştım.

Aliya İzzet Begoviç için yazdığınız şarkı, sizin için bir dönüm noktası mı oldu?
Bosna’da ve Balkanlar’da olan olaylara kariyerimi bağlamak istemiyorum. 1985 yılında verdiğim ilk konsere 17 - 18 bin seyirci gelmişti. Benim kariyerimi bir süreç olarak düşünmek lazım. Kariyerim savaştan çok önce, 1984’te başlamıştı. Bir süreç olarak kariyerimi düşünüyorum. Politik olaylara bağlamak doğru değil.

İŞİNİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPIN
Milliyetçi olarak bilinen Sırp şarkıcı Jelko Yoksimoviç ile düet yaptınız. Bunu da orta yoldan gitmeye mi bağlıyorsunuz?
Onun aşırı milliyetçi olmadığını düşündüğüm için düet yaptım. Çünkü ben kiminle çalışacağımı titizlikle seçerim. Belki ait olduğu ülkeyi biraz seviyor ve bunu da göstermek istiyor ama sınırı koyuyor. Sağ ve soldan bahsettik. Her zaman bir taraftan gitmek mümkün değil. Problemlere gözleri kapatıp ya da devekuşu gibi kafanızı toprağa sokarak problem çözülmüyor. Yani farklı düşünceleri olan biriyle karşılaşmanız lazım ki orta yol bulabilin.
Boşnak, Sırp ve Hırvatların arasında uzlaşmacı çabalarınızdan sonuç alıyor musunuz?
Peygamberimizin (SAV) bir hadisi vardır. ‘Eğer bir iş yapıyorsanız, onu en iyi şekilde yapın ya da hiç yapmayın’ diye. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum. Yaptığım işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Müzik de evrensel bir dil olduğu için insanlar bunu görüyorlar ve arılar bala geldiği gibi geliyorlar. Benim konserlerime birçok insan geliyor. Konserlerde doğruluk, dürüstlük görebilirler.

Posted: Wed Jul 30, 2008 7:39 pm Reply with quote
ya arkadaşlar roportajda noktalı o'ları noktasız hale getirmeye üşendiğim için bazı yerlerde yamukluk oldu.idare edin artık.
bu da da te ni je aliya'nın sozü ve meali

da te ni je aliya
tamo gdje je sunce, tamo gdje su zvijezde
tamo gdje je nebo bez oblaka
gdje se ciste duse gnijezde
gdje se oci odmicu od mraka

na tu stranu ja okrecem glavu
u te dvore glas sve zove
sklapam oci, pruzam ruke
pustim snove da zaplove
sklapam oci, pruzam ruke
pustim snove da zaplove

ne bi sjala ovako jako
ova moja lijepa avlija
ja bi svjetlo zvao mrakom
da te nije alija

slutio sam rijeci, slutio sam pjesme
mislio sam grijeh je, da se ne smije
mislio sam nema ko da slusa
ima kako nema, slusa moja dusa
mislio sam nema ko da slusa
ima kako nema, cuje moja dusa

ne bi sjala ovako jako
ova moja lijepa avlija
ja bi svjetlo zvao mrakom
da te nije alija

aliya sen olmasaydın

orada, güneşin doğduğu, yıldızların olduğu o yerde
orada, gokyüzünün o bulutsuz yerinde
temiz ruhların yuva kurduğu o yerde
gozlerin karanlıktan uzak olduğu o yerde

o tarafa çeviriyorum başımı
o meydanlarda, ses çağırmakta herkesi
ben gozlerimi kapayıp kollarımı açıyorum
ve rüyalarımı, yüzsünler diye bırakıyorum

bu kadar ışıltılı parlayamazdı
bu benim güzel avlum
ve ben karanlığı ışık bilirdim
aliya sen olmasaydın

kelimelerde, şarkılarda hep seni geleceği gordüm
sonra bunun günah olduğunu düşündüm
ve beni dinleyecek kimsenin olmadığını düşündüm
ama var, nasıl olmaz, benim ruhum dinliyor

ve beni dinleyecek kimsenin olmadığını düşündüm
ama var, nasıl olmaz, ruhum beni duyuyor

bu kadar ışıltılı parlayamazdı
bu benim güzel avlum
ve ben karanlığı ışık bilirdim
aliya sen olmasaydın

Posted: Wed Jul 30, 2008 9:04 pm Reply with quote
a yukardaki roportajı ben koycaktım.hızlı davranmışsın
speedy gonzales seni.
bu arada zeljko'yla ilgili kafamdaki soru işaretleri de aydınlandı gibi.güzel bi soyleşi olmuş.eyvallah..

Posted: Wed Jul 30, 2008 9:13 pm Reply with quote
bu arada dino merlin'in 7.ve son albümü ıspocetka çıktı.
yine bomba gibi bi albüm olduğuna eminim.tez vakitte edinmek gerek şarkıları.bu konuda topu awayclose' a atabiliriz. Laughing

dino abimiz bi de 10 numara klip çekmiş.şarkının adı dabogda.inşallah manasına geliyor boşnakçada.
dino 'ya bilmem kaç yılında eurovisionda bosnayı temsil etmiş hata mati hara grubunun solisti eşlik etmiş.çok da iyi etmiş.

şarkı şoyle bişi;

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/2907c7216a6a91309fbeb46e2a9b29c02505f3dd8d8cdceee84488c756be5859a40d7336f68ec8c318587

Posted: Wed Jul 30, 2008 9:26 pm Reply with quote
fbmania wrote:
a yukardaki roportajı ben koycaktım.hızlı davranmışsın
speedy gonzales seni.
bu arada zeljko'yla ilgili kafamdaki soru işaretleri de aydınlandı gibi.güzel bi soyleşi olmuş.eyvallah..

aribariba Smile

dino merlin'in ak düsmüs saclarına inat ruhu cok genc maşallah Smile
klipteki imamlara koptum.onlar da kopmuş zaten.

müzik bana çok tanıdık geliyor ama çıkaramıyorum bi türlü.güzel bi düet olmuş.emeklerine sağlık

Posted: Wed Jul 30, 2008 9:45 pm Reply with quote
Quote:
aribariba

dino merlin'in ak düsmüs saclarına inat ruhu cok genc maşallah
klipteki imamlara koptum.onlar da kopmuş zaten.

müzik bana çok tanıdık geliyor ama çıkaramıyorum bi türlü.güzel bi düet olmuş.emeklerine sağlık

maşallah ya...ne nur yüzlü adam.hacı işte.dino hacı Smile bu arada kendisinin eski müzezzin olduğunu da hatırlatmak isterim

bi de klipte sadece 1 tane imam var.dikkatli bak.obürü papaz.diğerini bilemedim.hahamdır dicem ama bosna'da hahamın ne işi var..neyse ya..

bu arada bi ayrıntı daha veriyim.klip sarajevo'nun en ünlü meydanı başçarşija'da geçmekte...

Posted: Wed Jul 30, 2008 10:14 pm Reply with quote
eed ya bi imam varmış.yaşlanmışım ben eskisi gibi dikkatli diilim

yüzde doksan sallamakla beraber ben birinin katolik ,diğerinin ortodoks camiasını temsil ettiğini düşünüyorum Smile

Posted: Mon Sep 01, 2008 4:05 am Reply with quote
eski albümlerinden bir şarkı ...şarkının adı mealen bir erkek severse ya da oyle bir şeydi.çok onceden bakmıştım uydurmayayım ama büyük ihtimalle o
dinlemeden geçmeyin
kad_covjek_voli_zenu
http://www.imeem.com/people/7gtova/music/o-q3U-83/dino_merlin_dino_merlin_2004_kad_covjek_voli_zenu/

bu da na vi'miz.bu şarkıyı sadece o3.13-03.47 dakika aralığı için dinliyorum diyebilirim Smile
aman
nikad mi kao noćas nisi bila takav dušman
aman
nikad ti oči nisu bile tako krvave

zeman
kakav je bože ovo doš'o vakat i
zeman
ljudi zlo ni ne zapamte a već zaborave
http://www.imeem.com/people/m3ZRfR2/music/HWlZ_vPu/15_dino_merlin_2004_na_vi/

All times are GMT
Page 2 of 3
Goto page Previous  1, 2, 3  Next