Author Message

The Outlandish Forum Index -> Meclis-i Kelam -> Futboool Sohbetleri (non-peace zone! :p)

>fundamoro<
Posted: Thu Mar 01, 2007 8:34 pm Reply with quote
Active Member Active Member
Gender: Female Joined: 25 Nov 2006 Posts: 263 Location: Germany/Turkey
eveet arkadaslar,
artik bize bi futbol topic'i gerekti. bundan sonra futbol sohbetlerimizi, "hosgeldin" topic'inde degilde Very Happy , burada sürdürürüz, insAllah.
ee, türk. forum'u olup'da, futbol topic'i olmadan olmaz, demi emme Laughing
ha, bu arada, topic'in adini bide "non-peace zone" koydum, cünkü bu topic'de bi an icin baris durdurulacak!.. Twisted Evil haha Very Happy tabii, ileri gitmemek, diger takim taraftarini inciltmemek( Crying or Very sad Very Happy ) kayidiyla Razz vAllah, ben ileri gitmemeye dikkat edicem, ama bisey soz veremem Laughing Very Happy
hadi eyvAllah
zevkli sohbetlerinizi bekliyoruuum..

Oley, oley, oley: FeNer 1/2-finaldeeee Groupe wave
FINAL bekleeeee, FENER geliyooooooo....
heeeyt, cekilin len onümüzden!!! Very Happy

hadi bakalim, yeni topic'imiz hayirli ugurlu olsun Very Happy
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
awayclose
Posted: Thu Mar 01, 2007 9:33 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
madem oyle ilk satasmalarimi gerceklestireyim. Twisted Evil sen git alkmaara elen sonra genclerbirligini eleyip sevin. olmazki. Twisted Evil tabi kucuk seylerlede mutlu olmasini bilmek lazim. Very Happy kupada sansiniz yok, lige yuklenin bence. hahaha Twisted Evil (non peace olayini abartmamisimdir insallah.) Very Happy
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
>fundamoro<
Posted: Fri Mar 02, 2007 12:48 pm Reply with quote
haha..cok komiksin vAllah Laughing fener'i bide trabzon'la karistirmasan, herse okey olcak Razz asil siz kücük seylerde seviniyosunuz Very Happy alkmaar'a diyecek lafim yok, 2:0 &ouml;nde olmamiza ragmen, turu kendi ellerimizle onlara teslim ettik...o olmadi iste Crying or Very sad ne yapalim, artik rota: tr kupasi ile lig sampiyonluga cevirildi Twisted Evil
bide bakiyomusun: yari final maci--> FeNeR : trabzon oluyomus..haha.bekle hamsi, biz geliyoz Twisted Evil Laughing Razz
fbmania
Posted: Fri Mar 02, 2007 2:48 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
yeni topic hayırlı olsun..saol funda buna gerçekten ihtiyaç vardı.şimdi gelelim bad ree senin dediklerine..

alkmaara a elendik ,evet..ama "group of death" denilen bi gruptan çıkabilmemiz ,oynadığımız tüm maçlarda rakibimiz karşısında ezilmeden futbol oyanamamız ve bu sene tr ye en fazla puan kazandıran takım olmamız açısından en azından bi teşekkürü hakediyoruz.malum takım şampiyonlar ligi tarihinin belki de en kolay grubunda bi dünya gol yiyip sonuncu olurken,dier takımlar hiç bi varlık g&ouml;steremezken hala fenerin avrupa maceralarını alay konusu yapmak çok komik..kaldı ki bu avrupa meselesini biz taraftarlar yok yere takıntı meselesine getirdik.olmayıva olmuyor,ne yapalım yani?mücadele var mı var,futbol güzel mi güzel.e daha ne o zaman?bi takım oynadığı hemen hemen tüm maçlarda abuk hakem hatalarına maruz kalıp 87. dk da gol yiyerek eleniyorsa bunun adı kısmetsizlikten başka bi şey değildir!başka zamana inşallah..

kupa konusuna gelince..ben kendi adıma tr kupasını fazla iplemiyorum,çünkü orda da benzer talihsizlikleri yıllardır yaşıyoruz.hatta hemen elensek de kurtulsak diye de düşünmedim diil.
yıllardır finalde kaybediyoruz,gereksiz yere gerilim sebebi..zaten zico yedeklerle çıkarıo takımı umarım sonuna kadar bu b&ouml;yle devam eder.

bu arada forum da hiç 6alatasaraylı filan yok mu ya?..fenerbahçe vs trabzon..bu biraz adaletsiz bi eşleşme gibi geldi bana Very Happy şampiyon belli ikinci kim?

çok konuştum.hasıl-ı kelam hiç bi yenilgi bizi sevdamızdan hiç bi yenilgi vazgeçiremez!s&ouml;zlerimi yaratıcı taraftarımızın yazdığı güzide bir marşımızla noktalamak istiyorum:

"100 yıl kupa almasak
Hep ağlasak da olur
Şampiyonluğu son maçta çaldırsak da ne olur?
Hiç yüzümüz gülmese
Hep ağlasak da olur
Bizim için farketmez"
Sevdan onurumuzdur!!"

P.S:Umarım fazla abatmamışımdır.&ouml;yle olmuşsa bile şimdiden &ouml;zür.. Oops

Posted: Fri Mar 02, 2007 3:16 pm Reply with quote
Moderator Moderator
Gender: Female Joined: 17 Jan 2007 Posts: 293 Location: Germany-Turkey
selam millet,
hayirli osun yeni topociniz. eeeh funda sanada bu yakisirdi Very Happy ,altta kalamadin degil mi? neyapalim kanin sari lacivert akiyor.
neyse ben fenerliyim ama funda ve kübra gibi cok bilgim yok ,maclardan,artik sizden ögrenirim son durumlari kizlar.
bakalim nazil catisacaksiniz, bende azicik eylenirim hahhaahah

ha badree bence sen bu iki fenerliye bas gelmezsin, tam fanatik bunlar,
gel sende bize katil fenerli ol

ael selametle
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
awayclose
Posted: Fri Mar 02, 2007 6:37 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
ohoo, anlasilan sizle isim var, 3 e tek kaldim. Laughing
funda: trabzonu fenerle karistirma gibi bi sey yapacagimi nasil dusunursun. bi trabzonlunun yapacagi en son is olsa gerek. kucuk seylerden mutlu olan trabzon taraftarlari olabilir ama ben deil. turkiye kupasinda yari finale ciktigimiz icin extra bi mutluluk icine girmedim, kupayi alirsak sevinirim, gerisi kesmez. insallah fenerle oynariz su kupada, Allah utandirmasin, ne diyim. Very Happy
kubra: group of death i duyanda bise sanir. 5 takimdan 3 u cikio, takimlardan biride frankurt. (sizin son macta zar zor berabere kaldiginiz takim) Laughing 1 galibiyet 1 maglubiyet 2 yenilgiyle 4 puan toplayip(son mactada zar zor beraberligi kurtararak) averajla ust tura cikmak pek gurur verici bisey olmasa gerek. Laughing mucadeleyle futbolla bu isler donmuyo ne yazikki, ben alay etmiyorum fenerin avrupa maceralariyla, sadece neden hep basarisizlik onu anlamiom. her sampiyonlar ligine ceyrek veya yari final parolasiyla baslayan, sonra daha gruplarda uefaya dusen veya elenen, olsun uefa kupasini aliriz o zaman deyip gruplarda, olmadi bi sonraki turda elenen takim: fenerbahce. parasi gani olup her yil yildiz transfer eden takim: fenerbahce. bi turkiye kupasi veya sampiyonluk almak icin o kadar yildiza ne gerek var, kurun galatasarayinki gibi mutevazi bir takim, el ense yapin. sizden basari beklenmesinin sebebi aldiginiz yildiz oyuncular ve harcadiginiz paralar. kismetsizlik olayina gelince, frankurtla 2-2 berabere kalirkende kismetliydiniz heralde, onun yerine sayin bunu, alkmaarda sizin yaptiginizi yapti. ayrica trabzon fener eslesmesine adaletsiz derken camiamiza ettigin hakaret hic hos deil. Very Happy adaletsiz olan 3 e bir olmasi, yoksa trabzon fenere yeterde artar bile. sizden iyi bir takim oldugumuzu iddia etmiyorum, yerimizi biliriz, ama takimimizada guveniriz. zaten asil taraftarlik bizimki, sizinki nedirki sanki, var fistik gibi oyuncular oynuyolar iste. bizse bi sezon ilk ikide bi sezon dusme potasinda, Very Happy yaaa iste gercek taraftarlik bizimki.
yazdigin siire gelince, bi yenilgi sonrasi futbolculari cikista asagilayip kufredende sizin taraftarinizdi. o siirler guzel gunlerde yazilip soylenir, takim yenilince hersey degisir. Laughing

neslihan: teklifini bir hakaret olarak kabul ediyorum. Laughing ben bise demem ama sakin bunu baska ortamlarda bi trabzonluya soyleme, agir tepkilerle karsilasabilirsin. Very Happy

of, klavye agladi be. Very Happy slmzzzzzzzzzzzzzzzz
>fundamoro<
Posted: Fri Mar 02, 2007 8:29 pm Reply with quote
vay be..ortam gittikce geriliyo..non peace dedik ama iyi mi ettik bilmiyom vAllah..hehe Laughing Very Happy Wink
yani ne yazsam bilmiyorum ki, simdi bi baslarsam artik durdurun durdurabilirseniz. kisa tutmaya caliscam! Very Happy kübra'dan baslim o zmn: sana katiliyorum su "tesekkür etme" konusunda. yani tamam bize olan beklentiler belki farkliydi, daha "basarili" sonuclar bekleniyodu, ama olminca olmiyo iste, ne yapalim. benim anlamadigim, magdem biz basaramamadik, siz basarinda gorelim! elimizden geldigi kadar iyi olmaya calistik, hem kübra'nin dedigi gibi, o grup'tan cikmak o kadar kolay lokma degil. bjk'nin grubuyla karsilastiracak olursak, bize kurban olmaniz lazim. herkes kura cekildikten sonra diyodu: bjk grubdan cikar, fener elenir diye..noldu??? grubtan biz ciktik, dandik grubtan bjk elendi. bunu bekliyomudunuz bizden?? hayir! biz bekliyomuduk, evet! niye? cünkü yonetim 100.yil, 100.yil diyerek bize güven veriyodu. acayip abartildi su 100. yil, o yüzden bu kadar hayal kirikligi yasadik ztn. eger bu 100.yil o kadar cok abartilmasaydi, su an elde ettigimiz sonuc, hepimizi mutlu ederdi. oynadigimiz futbol ortada, tabii sonuclarda ortada. ama deplasmanda eskiden en az 2-3 tane gol yiyen bi takim, bu sene 1:0lik, talihsiz sonuclarla yenildi. yani bi gelisme var, onu anlatmak istiyorum. ama hop diye, citayi "fener finalde oynar"a yükseltmek cok yanlis. yavas, yavas olcak isler bunlar. yani anlatmak istedigim, bu konuda futbolculari, takimi falan suclu bulmuyorum. suclu yonetim, onlar bizi bu kadar "havaya soktu".. simdide hicbisey olmamis gibi, rota kalan 2 kupaya cevrildi. insAllah tr-kupasini aliriz..bencede zor olcak, ama yine yonetim veriyo bize güvenceyi..illede kupa bizim olcak diyo..hadi bakalim, hayirlisi..sonu ne olur bilinmez. ama lig sampiyonlugu bu sene kesinlike bizim, insAllah Twisted Evil ama eger sampiyon olcaksak, aln imizin teriyle olalim, ama bu sadece bizim icin gecerli degil. biz olamiyosak, ya gese, ya bejeke, yada trabzon olcak, ama HAK ederek olsunlar!! tek dilegim o. gerisi hikaye.
neslihan'a gelcek olursak Very Happy tabii caniim, sen dile bizden ne dilersen. bir iki hafta sonra, senide bi fanatik fenerli yapalim, gor..hehe Laughing vAllah badree, senin durumun gittikce kotülesiyo..hehe Laughing Allah yardimcin olsun, düstün 3 fenerlilerin eline. Laughing
simdi cok kisa senin dediklerine gelcek olursak: yani aslinda senin yazdigina karsilik vermem gerekmiyo daha, yukarida yazdiklarim senin yazin icin de gecerliydi. Very Happy fener'in avrupa'da niye basarili olamadigini bizde tabii bilmek isteriz. olmuyo bi türlü..belkide yavas yavas olan bisey bu. bu seneki cikisi gordük, insAllah devamini, daha iyisini gelcek sene basaririz. para kousuna gelcek olursak: yani iyiki bi paramiz varmis be Laughing yani varsa yoksa para. parayla olcak is degilmis futbol iste. futbol dedigin sansdan otürü bisey degil. sansin varsa, basarida arkasindan gelir. sadece cok nadir zamanlarda, tersi oluyo, yani sansin olmazsa bile basarili olabiliyosun..ama cok zoor. o yüzden paramiza degmeyin siz Very Happy paramiz olmasi bi arti tabii. ama dedigim gibi parayla olcak is degil bu.

of, kusra bakmayin ya, aslinda bu kadar yazmak istemiyodum, ne bilim bi basladim, sonunu getiremedim bi türlü Oops Laughing aslinda daha neler neler yazmak isterim, ama neyse bugünlük bu kadar Very Happy
Neslihan
Posted: Fri Mar 02, 2007 9:14 pm Reply with quote
Moderator Moderator
ohhhhhh ben cok güzel eyleniyorum bu non-peace-zone da. siz devam edin.
evet ja funda sizin sayenizde bende tam fanatik bir taraftar olurum.
ha badree yok hakaret sayma teklifimi, fenerbahce güzel bir takim Very Happy , zaten bir trabzonlu arkadsimla da ayni catismalar yasiyorum.

neyse kendinize iyi bakin
fbmania
Posted: Fri Mar 02, 2007 9:37 pm Reply with quote
"Yüzleşme

21.02.2007
47 yıllık Avrupa kupası tarihinde bir sezonda en çok maç yapan takım..Ağustostan beri uğraşıyorlar.Yani sezona erken başladılar..
Bu dezavantaja rağmen ligde de ayakta kalmak zorundaydılar. Kalmaya çalışıyorlar.
&Uuml;stüne kabus gibi binen tribünlerin ağırlığına rağmen 3-1’i 3-3’e çevirecek psikolojik direnişi sergileyen güçlü karaktere sahip bir takım... Defansı, forveti ciddi hasar altındayken, futbol yorumcuları ve Fenerbahçe taraftarı, ligdeki sonuçların hesabını o akşam çimlere taşırken...
“AZ gibi zayıf takıma karşı geriden gelmek marifet mi” dediniz? Doğru ya Fenerbahçeliler’e g&ouml;re her rakip kasaba takımı. Evet, AZ de kasaba takımı. Nüfusu 95 bin. Ama herhalde orada futboldan anlayan ve seven insan sayısı istanbul’dakinden fazladır. R&ouml;vanşta g&ouml;receğiz.
Peki ya Schalke? Dinamo Kiev? Sonucunun elenmek olduğu Eintracht Frankfurt? Avrupa Kupaları’nda evinde kaybetmeyi kabullenmeyen bir Fenerbahçe’ye hiç rastlamış mıydınız? En kasaba takımı gibi olanlara karşı bile! İşaretleri 2 sezon &ouml;nce Lyon maçlarında gelmemiş miydi?
Avrupa’nın d&ouml;rt temel liginin temsilcilerinin olduğu gruptan çıktı. Hiç g&ouml;rmediğimiz &ouml;zgüven, rahatlık ve inatla mücadele ederek. Şimdi Hollanda ekolü karşısında. Bir tek Fransa kaldı! Ve Takım hâlâ ayakta! Onlar taraftardan çok daha inançlıydı. Son 4 yıldır taraftardan daha ileride oldukları gibi.
Bunların değerinin anlaşılması için ne lazım? 2 yıldır Alex’i takımdaki sorunların anası-babası gibi sunup inandırdığı gibi medyanın her gün bunları yazıp çizmesi mi gerekiyor? Boşuna beklemeyin. Peki neden düşünmek, g&ouml;rdüğünü yorumlamak yerine hep kızdığınız o insanlara inanmayı tercih ediyorsunuz?
Mesela Rüştü’nün yerine oynasın diye alkışladığınız Volkan’a şimdi niye küfür ediyorsunuz? Tuncay golcü olarak oynamalı diye ne çok tartışılmıştı hatırlıyor musunuz? Şimdi sol kanadı bıraktı mı? Daum d&ouml;neminden farklı bir g&ouml;revde mi? Başarılı mı? Durumlar değişmediyse niye artık bunları konuşmuyorsunuz?
14 Mayıs’tan 14 Şubat’a, 9 ayda Fenerbahçe’yi destekleyenlerin doğurduğu çocuk işte bu. Bir yarısı, kimsenin kolay katlanamayacağı d&ouml;nemleri sadakat, sevgisi ile atlatıp kulübünün en büyük gücü olmuş; diğer yarısı nank&ouml;r, kolayca kışkırtılabilen, y&ouml;nlendirilebilen ve kendisine zarar veren kimliğinden kurtulamamış. Ve o çocuk, takımı 3-3’ü yakalamışken futbolcusunu yuhaladı.
Alex’i ne Fenerbahçeliler ne de Türkiye izlemeyi hakediyor. En azından eleştiri yapmanın ne demek olduğunu &ouml;ğrenene kadar. Bu takımı ise Fenerbahçeliler haketmiyor. Fenerbahçe’nin en büyük mücadelesi kendisi ile."

yazının altına imzamı atıyorum! bu yazı 14 şubattaki az maçından sonra ebru k&ouml;ksaldı tarafından yazılmış..yani tur daha belli değilken…katılmadığım tek bi noktası bile yok..ben takımımla ne olursa olsun gurur duyuyorum,anlatmak istediğim buydu.evet,hatalar yapıyoruz,hem de olmayacak yerde,olmayacak zamanda..ama sanki avrupa tarihi başarılarla dolu bi takımmışız gibi alınan sonuçlardan sonra takımı yerin dibine batırmak çok saçma..beğenmediğimiz az alkmaar uefa kupası sahibi,ve son iki sezondur da yarı final oynuyor..beklenti büyük olunca hayal kırıklığı da büyük oluyor tabi.ama ben kendi adıma çok büyük bi hüsrana uğradığımı s&ouml;yleyemem.takımın her geçen yıl iyiye gidiyor olmasından daha büyük bi kazanç olamaz bence..bu arada kısmetsizlik konusuna ben hala takmış durumdayım.ş&ouml;yle ki,kanımca real madride fener forması giydirsek yine eleniriz!sebebi yok ama b&ouml;yle işte..
yazdığım marşın sonuna kadar arkasındayım..ve arkasında olan milyonlarca taraftarın olduğunu biliyorum..ama bi o kadar da “alex in bu takımda ne işi var,volkan gitsin saçını j&ouml;lelesin,zico da kim,teknik direkt&ouml;r mü ki o” diyen taraftarlar (!) var maalesef.biz Fenerbahçeliler çok çabuk dolduruşa geliyoruz .basın da (piyerparenin deyimiyle quality turkish media) bunu bildiği için sürekli üzerimize oynuyo tabi..ama yine de Fenerbahçe ye ne QTM, ne ittifak bizim kendimize verdiğimiz zararı verebilir.Hatta ileri gidiyorum: ulusoy bile!! (yok fazla ileri gittim, o kadar da değil! Laughing )
bu kadar yeter..hadi eyvallah!

NOT 1: funda sana bahsettiğim yazar buydu işte..nasıl ama?bence mükemmel.. Very Happy
NOT 2: bad ree bn sadece espri yaptım, hakaret olarak algılama be!yine de yazdıklarım için senden ve tüm yüce Trabzon camiasından &ouml;zür diliyor,affımı talep ediyorum.Son s&ouml;züm budur hakim bey..

Posted: Fri Mar 02, 2007 11:19 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
funda bence para futbolda en onemli faktor. insaf et alexi hasan ucuncunun tutmasi adaletmi? Laughing yani paran varsa ii oyuncun var, iyi oyuncun varsa basari gelir. tabi bu basari olayi fener icin gecerli deil, ama ilk ikisi gecerli. Laughing (bu arada bilmeyenler icin bi not hasan ucuncu ts de bir oyuncu:D)
kubra sizin kismetsizliginiz aziz gidene kadar bitmez. o diklendikce, sizin kismetsizliginiz artacak. Laughing Trabzon camiasi adina ozurunu kabul ediyorum. Very Happy

arkadaslar 1 haftaligina internet olayina ara veriyorum. sinavlar kapiya dayandi. bilgisayari kaldirip kitaplara gomulmem lazim. ben yokken bos birakmayin burayi. istediginiz satasmalarda bulunabilirsiniz, ben donunce toptan cevaplarim. Laughing

Rabbim yar ve yardimcimiz olsun...
Selametle....
>fundamoro<
Posted: Sat Mar 03, 2007 10:18 am Reply with quote
badree, su, sinavlar yüzünden ara vermen, kacis plani falan olmasin Laughing Very Happy hehe, saka tabi Wink Allah yardimcin olur, insAllah.

kübra, su ebru koksaldi cidden iyi yorumcuymus ya, helal olsun be, eeh nede olsa fenerli Razz
bisey sorcam: fbtv'dede sunuculuk yapti dedin ya, acaba "serbest atis"daki bayan yorumcu o mu? ya, cikartamadim bi türlü yüzünü ya Rolling Eyes Laughing
neyse hadi millet, benim'de simdi sinavlara calismam gerekiyo
gsr insAllah
selaaam Cool
Neslihan
Posted: Sat Mar 03, 2007 3:35 pm Reply with quote
Moderator Moderator
selam
allah yardimcin olsun badree san basarilar dilrim sinavlarinda.

Allaha emanet olun

catismalarda kisa bir ara var yani simdi
Neslihan
Posted: Sat Mar 03, 2007 3:36 pm Reply with quote
Moderator Moderator
ha sanada tabi funda (sinav)
fbmania
Posted: Sat Mar 03, 2007 5:37 pm Reply with quote
heh, bildin işte funda! tam üstüne bastın ayağını kaldır! serbest atış taki yorumculardan biriydi ebru koksaldı.kadın mükemmel,bilmediği şey yok.sadece tr ligini değil, avrupa liglerini de deli gibi bilio.dedim ya kadın resmen bi idol! gordüğüm en iyi kadın yorumcu diyebilirim rahatlıkla..artık o yok serbest atış ta malesef.yerine hakan ural ı koydular.. Sad

bu arada bad ree nin ara vermesine ben de şüpheye düştüm ama hadi neyse...inanmış olalım bari.. Very Happy

şaka bi yana herkese (buna ben de dahilim Very Happy ) sınavlarında başarılar..inşallah herşey gonlünüzce olur.dua edicem size..siz de bana edin ama!...

aeo...
eyvallah!

[/quote]

Posted: Wed Mar 07, 2007 9:18 pm Reply with quote
ya..bu topicdeki sesler birden kesildi..niye ya Rolling Eyes Laughing Very Happy badree yok diye mi, kimseye satasamadigimiz icin mi Laughing saka, saka.
neslihan, hani demistin: "benide en son haberler hakkinda bilgilendirin" diye, simdi ilk haberleri paylasiyorum bak----> Very Happy tr kupasi 1/2-final eslesmesinde, FeNeR, bejeke'ye, ts'da kayseriye karsi oynicak...yani senin anlicagin, FeNeR'e maaaaalesef ts cikmadi..halbuki hepimiz cok istiyoduk Very Happy neyse, final'e kaldi demek..haha Very Happy ya, cok büyük konustum herhalde ya Rolling Eyes simdi bide elenirsek, Allah korusun ve göstermesin Very Happy , badree'yi susturun artik susturabilirseniz..haha...saka, tabii...artik hayirlisi neyse, o Wink Cool
neyse, gsr millet.
selametle Cool

All times are GMT
Page 1 of 12
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
The Outlandish forum team
| Elmoro4Life.com | OLVideo | Outlandish-it |