Author Message

The Outlandish Forum Index -> OutlandTurk -> OUTLANDISH

b€tul
Posted: Thu Oct 30, 2008 9:35 pm Reply with quote
Bronze Member Bronze Member
Yazı eylül ayının 22'sinde yazılmış. bilinmeyen şeyler değil yazılanlar ama benim gibi bi Türk tarafından Outlandish ile ilgili yazılan her yeni yazıyı mutluluk içinde okuyanlar için paylaşmak istedim.

''Outlandish Danimarka merkezli çok ödüllü bir Hip-Hop grubudur. 1997’de kuruldu. Grup Isam Bachiri (Danimarka), Waqas Ali Qadri (Danimarka) ve Lenny Martinez (Honduras)’dan oluşuyor. Grubun üç üyesi de samimi dindar. Isam ve WaQas Müslüman, Lenny Katolik.

Outlandish’in Hip-Hop, RnB tarzı müziği çok çeşitli geçmişlerinden etkileniyor. Şarkıları İngilizce olmasına rağmen farklı dilde lirikler de kullanıyorlar. Bütün bunlar Outlandish’in müziğini eşsiz kılıyor. Zaten albümdeki çeşitliliği fark etmemek imkansız. Outlandish şarkılarında İslam’ı ve batıdaki genç Müslüman’ın günlük sorunlarını konu alıyor.

İlk single PacificTo Pacific’ti. Daha sonra Saturday Night’ı çıkardılar. İlk albümleri 2000’de piyasaya çıktı. Outland’s Official, Hit şarkı Walou sonraki albüm Bread &Barrels of Water’da da yer aldı.

İkinci albümdeki Aicha adlı şarkı Almanya’da bir numaraya yükseldi. Videosu en iyi müzik video ödülü aldı.

Closer Than Veins (2005) Outlandish’in üçüncü albümü. İlk single Look İnto My Eyes. Bu şarkının sözleri Filistinli Giha Ali’nin şiiri üzerine kuruludur. Şiir İsrail-Filistin sorununu dayanarak göstererek, Amerika’nın dış politikası nedeniyle acı çekenlerden bahseder. Klip kırmızı başlıklı kız masalı üzerine kuruludur. İsrailli asker kurt ve Kafiyyeh giyen Filistinli kız da kırmızı başlıklı kız olarak canlandırılır.

Bu albüm grubun önceki çalışmalarıyla karşılaştırıldığında daha olgun bir bakış açısı kazandıklarını gösterir. Just Me ve Una Palabra adlı şarkılar etnik azınlığın gözüyle Avrupa ‘da yaşam hakkında nadir fikirler verir. Nothing Left To Do belki de albümdeki en yürekli şarkıdır. Şarkı HIV’e yakalanan genç Müslümanlar hakkında süren tabulardan bahseder.

Outlandish Mayıs 2006’da İslam Channel’in düzenlediği, çok sayıda dini ve politik konuşmacının ve liderlerin katıldığı Cophagen, Danimarka’daki İslamiphobia Konferansı’nda Look İnto My Eyes adlı şarkıyı canlı olarak söyledi. Kom Igen adındaki gürültülü single da EA’nın FIFA 2007 adlı oyununda kullanıldı.

2006 Avrupa MTV ödüllerinde en iyi Danimarkalı grup ödülünü aldılar. Son zamanlarda grubun Toronto’daki yıllık Reviving The İslamic Spirit konferansına katılması İslami Boyband’mi oluyorlar tartışmalarını gündeme getirdi.

Closer Than Veins 2007 Mart ayında Sony BMG tarafından İngiltere’de yayınlandı.

Grup Wembley Arena’da, Darfur’da soykırıma uğrayan ailelere yardım amacıyla gerçekleştirilen Concert For Peace In Darfur konserinde diğer Nasheed sanatçılarıyla beraber Sami Yusuf’u destekledi. 3’lü 2006’dan beri Evening Of Inspiration konserlerine katılıyor. 2008’deki konsere 786, Raihan ve Karem Salama’da katılmıştı.13 Temmuz 2008’de Avrupa’nın en büyük kültürel olayı , London’s Olympia’da gerçekleştirlen Islam Expo konserinde sahne aldı. Isam Bachiri, Native Deen’in Not Afraif To Stand Alone albümündeki Still Strong adlı şarkıda yer aldı.

Resmi web sitelerinden yapılan açıklamaya göre grup, müzik yaşamlarındaki yolculuk üzerine kurulu yeni bir albüm üzerinde çalışıyor. Bu yeni albümleri için birkaç sanatçıyla işbirliği yapacaklar. Söylentiye göre bu sanatçılar Majid, Lupe Fiasco, The Sound Of Reason, Kareem Salama, Raihan ve Yusuf Islam. Outlandish’in bu muhteşem albümü 2009’da piyasaya çıkacak. Outlandish grubun yakında dağılacağı söylentilerini yalanladı.

Grup 2008’in yazında Muslim American Society –Youth’un organizatörlüğünde ilk Amerika turunu gerçekleştirdi. New York, Tampa, Chicago, Detroit, Dallas ve Los Angeles ziyaret edildi.''

kaf_dagli
Posted: Thu Nov 06, 2008 6:10 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
saol betül ..o mutluluk halini yaşattın. Smile

Posted: Mon Feb 16, 2009 7:01 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=625

salome (yamulmuyorsam genç dergi yazarıydı) filistin için yapılan şarkılardan bahsederken bizimkilerden de az biraz soz etmiş.ufak bi bilgi yanlışı olsa da yine de mühim bir haber.

Posted: Tue Aug 18, 2009 12:08 pm Reply with quote
şimdi gençler,sizlere mühim bi haberim var.

OL 2009 mtv europe music award'da best danish act için aday.yamulmuyorsam 2006 yılında aynı odülü müzelerine gotürmüşlerdi (müze ne be Laughing )

tamam mtv sucs big time felan ama olsun,bi odül daha fena olmaz Laughing

oylama internet üzerinden belirleniyo,1 eylül'e kadar vakit var.20 aday içinde OL şuan 3.cülüğe düşmüşSad

hatta waqas konu ile ilgili feysbukta şoyle bi açıklama yapmış:

"Whats up y´all Thank you all for voting at the MTV award thing, you have kept us on the 2nd position for a while and for that we are greatful. If you wqnt us to stay on top we need you guys to keep voting as we have slipped down to 3rd position. Reme...mber you can vote as many times as you want until the 1th September."[b]

ama ümitsizliğe düşmeye gerek yok,daha vakit var.

biz türk milleti olarak anket işinde rakip tanımayız.
almanya'da bild gazetesinin yaptığı ankette volkan demirel'in dünyanın en iyi kalecisi seçildiğini hatırlatırımVery Happy
ne tesadüftür ki gassaray'ın kalecisi leo franco da ikinci sırada Laughing

demem o ki,biz bu maçı alırız

ne de olsa istenildiği kadar oy atılabiliyo..elinizi korkak alıştırmayın.atın bakiim 3'er 5'er

hadi yüklenin gençler... Wink

http://www.mtv.dk/mtv/?StoryId=71284

Posted: Wed Aug 19, 2009 12:27 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
aferin fbmania, çok önemli bi konuya parmak basmışsın. Smile
senin mübarekliğinden midir, yoksa bu postun etkisiyle türk moroların oylamaya asılmasındanmıdır bilmem ama Outlandish oylamada 1. sıraya yükseldi. yarışmanın konsepti tam olarak şöyle: 1 eylüle kadar yapılan oylamada ilk 5e giren sanatçılar final oylamasına katılmaya hak kazanıyor. 7 eylülde ise finale kalan 5 sanatçı için oylama başlıyor. yani bu oylamada Outlandish'in ilk 5'e girmesi finale gitmesi için yeterli. asıl önemli olan final oylama. bu yüzden her ikisine de gerektiği gibi asılmalıyız. dediğin gibi 2006'da bu ödülü almışlardı. her ne kadar mtv sucks big time da olsa, bu ödül sayesinde Outlandish'i daha çok insan tanıyabilir ve albüm satışları patlama yapabilir. bu yüzden tüm imkanlarımızla OL'yi desteklemeliyiz. hadi bileklerinize kuvvet!

b€tul
Posted: Tue Sep 01, 2009 9:41 am Reply with quote
arkadaşlar outlandish ilk 5 sanatçı arasına kaldı beklenmedik bir sonuç değildi zaten...Burdan outlandish i oylabilirsiniz

awayclose
Posted: Tue Sep 01, 2009 11:18 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
b€tul wrote:
arkadaşlar outlandish ilk 5 sanatçı arasına kaldı beklenmedik bir sonuç değildi zaten...Burdan outlandish i oylabilirsiniz

saol betul, hadi stem non-stop. Smile

fbmania
Posted: Wed Sep 02, 2009 11:24 am Reply with quote
bişi sorcam ,bizi neden best hip hop'a aday gostermiyo bu adiler?
bi de şimdi OL odülü kazanınca çıkıp şarkısını soyleyecek mi?
ve biz bu odül gecesini izleyebilecek miyiz?

bi de bu sene best turkish act'e kim aday acaba?

Posted: Wed Sep 02, 2009 11:33 am Reply with quote
bi sorumun cevabını buldum:
http://ema.mtv.com.tr/oy_verin

benden helalinden iki oy manga'ya Smile

Posted: Wed Sep 02, 2009 8:07 pm Reply with quote
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
yaw ben nasıl oy vereceğimi anlamadım sayfada adaylar açılıyor ama üstlerine tıklanmıyor resmen bulamadım itiraf ediyorum Smile

Posted: Wed Sep 02, 2009 8:57 pm Reply with quote
sayfayı ilk açtığında görülmüyo malesef yenilemek gerekiyo.. ordan outlandishin resminin yanında stem yazıyo onu tıklayınca oyun tamam demektir... :Dbu arada mtv Türkiye Birincisi Dünya Yıldızlarıyla Yarışacak diye bir haber geçmiş...isimler arasında outlandishte war gerçi ben yanlarına güzel bir açıklama yazsalar daha mutlu olurdum ama budsa birşey sanırım....=)

kaf_dagli
Posted: Wed Sep 02, 2009 10:57 pm Reply with quote
tamamdır tak fordi du betül Smile

Posted: Wed Sep 02, 2009 11:14 pm Reply with quote
Member Member
b€tul wrote:
sayfayı ilk açtığında görülmüyo malesef yenilemek gerekiyo.. ordan outlandishin resminin yanında stem yazıyo onu tıklayınca oyun tamam demektir... :Dbu arada mtv Türkiye Birincisi Dünya Yıldızlarıyla Yarışacak diye bir haber geçmiş...isimler arasında outlandishte war gerçi ben yanlarına güzel bir açıklama yazsalar daha mutlu olurdum ama budsa birşey sanırım....=)

ewt bnde baktım cok tuhaf bircok ulke yazmıslar danimarka da outlandısh yazıo hani ilk bese girenler arasında oylama 7 eylülde baslıcaktı daha sımdıden danımarkada outlandish yazıo ve daha 7 eylule gelmedık nasıl oylayabılıoruz bıraz karısık geldı bana belkı de bnde eksıklıkler vardır Very Happy Very Happy Very Happy

http://mtv.com.tr/NewsDetail.aspx?NewsId=6829

I Only Ask Of GOD

OuTLaND!sH
View user's profile Send private message
b€tul
Posted: Wed Sep 02, 2009 11:28 pm Reply with quote
kaf_dagli wrote:
tamamdır tak fordi du betül Smile

velbekomme canım....=)

dahan hiç bir ülkenin ilk 5 i belli değil bu yazı finale kalan ünlü grupları kastediyo sanırım...yane ismi geçen ülkelerin finalistleri arasında olan dünyaca ünlü isimleri saymışlar gibi geldi bana...
yada mtv bile görünen köy klavuz istemez diyo... Laughing

bende birşey sormak istiyorum bu arada outlandishin konser programı hakkında bir bilgisi olan warmı acaba en son cuma günü sami yusuf konserine gitmeme kararı aldım ama sami yusufun bugün atvdeki konuşmasından sonra arkadaşlarım beni işkillendirdiler... Confused

oceanblue
Posted: Wed Sep 02, 2009 11:28 pm Reply with quote
Member Member
çok tuhaf daha demın OL a oy verıodum 3 er 5 er tak fordi du yazısı cıkıodu kafın dediği gibi
ilk defa baska bı yazı cıktı
Du kan ikke afgive flere stemmer.
turkcesi daha fazla oy veremezsınız
nie bole oldu kı simdi

I Only Ask Of GOD

OuTLaND!sH
View user's profile Send private message

All times are GMT
Page 1 of 3
Goto page 1, 2, 3  Next
Post new topic

Jump to: