Author Message

The Outlandish Forum Index -> OutlandTurk -> OL video klipleri

kaf_dagli
Posted: Sun Jan 25, 2009 10:31 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
Outlandish kulağımıza hitap ettiği gibi gozümüzü de hitap ediyor kuşkusuz (Allah'ım nasıl bir giriştir bu) yani soylemek istediğim OL kliplerinin üzerimizdeki etkisi.beni ilk etapta walou'nun klibi vurmuştu sonra ı only ask of God da açılıp izlenilesi kliptir.bunlar benim vazgeçilmezlerim.şüphesiz
OL 'un tüm klipleri şarkıları kadar başarılı,çok ince düşünülmüş vurucu klipler.
peki kimdir bu kliplerin yonetmeni?OL farklı yonetmenlerle mi çalışıyor yoksa tanıdık bildik bir üstad mı var?
çok merak ediyorum.

(ayrıca teknik bir soru klip senaryoculuğu gibi bir meslek var mı Very Happy )

Last edited by kaf_dagli on Thu May 13, 2010 11:57 am; edited 1 time in total

Posted: Mon Jan 26, 2009 12:33 am Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
o zaman ilk önce biraz teorik bilgi:

Walou, Guantanamo, Aicha ve Look Into My Eyes'ın kırmızı başlıklı kız versiyonu aynı directore ait: Toke Rosenkilde. bu adam Danimarka'nın en ünlü reklam ve klip yapımcılarından biri. sitesinde bu dört klibide görebilirsiniz:
http://www.punktum.dk/flash_main.asp

Kom Igen'in directoru: Spoonz
www.myspace.com/directormichaelspooner

I Only Ask of God'ınkini bilmiyorum. ama yayınlanmayan versiyonu Uffe Truust ve Jakob Kusk'a ait:
http://www.uffetruust.com/mov_outlandish_ionlyaskofgod.html

Callin U ve Kun Min videoları ise aynı directore ait: Sohail A. Hassan

en beğendiklerimi sıralarsam: walou, look into my eyes, guantanamo, i only ask of god. ilk üçünün aynı direktöre ait olduğunu düşününce keşke hep bu adamla çalışsalar diye iç geçiriyorum. Smile

klip senaryoculuğundan ziyade direktörlük deniyor bu mesleğe. Smile sadece müzik videoları değil tabi, reklamlar, filmler vs. de yapıyorlar. Outlandishin bir videosunda direktorluk yapmak senaryonun hepsini tek başına yazmak demek olmuyor tabi. mesela kırmızı poşulu kız tamamen Outlandish'in fikri. direktörede senaryonun ayrıntılarını yazmak ve klibi yönetmek kalıyor.

yeri gelmişken son haberleri vereyim. şubatta yeni bir single ve mayısta yeni albüm çıkıyor inşallah. Isam'ın yalancısıyım. Smile

kaf_dagli
Posted: Mon Jan 26, 2009 12:42 pm Reply with quote
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
oncelikle bu kapsamlı bilgiler için çok teşekkür ederim.eed Toke abinin diğer kliplerini de gayet başarılı buldum-her ne kadar bu konuda otorite sayılmasam da-

ibrahim paşalı ı only ask of God'ın honduras'ta çekilmiş olabileceğini soylemişti.eğer doğruysa Honduras'ı da gidip gorülecekler listesine eklemek gerek..

ayrıca o yayınlanmamış klipteki çamaşır asılı sokağı ve birkaç kapı onünü şiddetle tarlabaşına benzettim,bu tezimi klibin bazı bolümlerinin istanbul'a ait olması da destekliyor sanırım.

ama walou diyorum başka da bir şey demiyorum

a şubata çok az kaldı.yaşasın.çabucak çıkarsınlar ve klip çeksinler Smile sabra kalmadı mecalimiz.

Posted: Mon Jan 26, 2009 8:24 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
walou bomba...

ben gordüğüm en iyi videolardan biri heralde,sadece OL için demiyorum.

bunun dışında i only ask of god ve i only ask of god diyorum herkes gibi ben de...

şubatta single haberi harika!yalnız bu adamlar çok tembel,bu kadar uzatılır mı ara...

inşallah beklediğimize değer.bu arada yeni albümün CTV den ziyade bread & barrels of water'a benzeyeceğini soylemişlerdi sankim.
CTV benim favori albümümdü ama:(
az biraz benzeseydi keşke...

Posted: Mon Jan 26, 2009 11:34 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
bu arada i only ask of god'ın her iki versiyonu ve look into my eyes'ın 2. versiyonu da Jakob Kuskun direktörlüğünde çekilmiş. şurdanda izleniyo zaten:
http://www.jacobkusk.dk/History.html
bu demek oluyoki callin u, kun min ve kom igen hariç bütün klipler 2 farklı isime yaptırılmış. zaten sıralama yapsam bu üç klibi en sona yazardım. Smile
benim OL'yi keşfedişimde walou'nun videosunun çarpıcılığına dayanır. Smile

fbmania wrote:
şubatta single haberi harika!yalnız bu adamlar çok tembel,bu kadar uzatılır mı ara...

sorma ya, dedikleri tarihte çıkarırlarsa 3,5 sene olcak closer than veins çıkalı.

fbmania wrote:
inşallah beklediğimize değer.bu arada yeni albümün CTV den ziyade bread & barrels of water'a benzeyeceğini soylemişlerdi sankim.
CTV benim favori albümümdü ama:(
az biraz benzeseydi keşke...

CTV benimde favorim. bence iki albümede benzemez, benim bildiğim OL kendini tekrar etmez. Smile yepyeni bişeyler için hazır olun.

smee
Posted: Tue Jan 27, 2009 9:52 am Reply with quote
Active Member Active Member
Gender: Female Joined: 19 Aug 2008 Posts: 278 Location: TURKEY
benimde listmin en üst sıralarında walou ve ı only ask of god var tabii ki ama seytettiğim ilk ol sarkısı callin u olduğu için alakasız bir klip olsa bile onu da listemin ilk sıralarına ekliyorum waqas her ne kadar aksini söylese de iddia ediyorum bu sarkı bir insanoglu için yazılmış olamaz Very Happy
ol neden mesaj verme fikrinden şiddetle kaçınıyor anlamış değilim Confused sonuçta verdikleri hep güzel mesajlar
Quote:
a şubata çok az kaldı.yaşasın.çabucak çıkarsınlar ve klip çeksinler sabra kalmadı mecalimiz.

bu sefer ertelemeyecekler içime doğuyor Smile

freedom from cages that limit my mind.
View user's profile Send private message
kaf_dagli
Posted: Tue Jan 27, 2009 6:00 pm Reply with quote
calling you'nun klibine ben de ısınamadım.

peki walou'nun bir versiyonu daha var ya hani hepsi boyle çok küçükken çekilmiş basit bir video o yayınlanmış bir video mu yani ilk o versiyon mu gosterildi bizim sevdiğimiz mi?

Posted: Tue Jan 27, 2009 9:23 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
kaf_dagli wrote:
ol neden mesaj verme fikrinden şiddetle kaçınıyor anlamış değilim. sonuçta verdikleri hep güzel mesajlar

ben anlıyorum aslında. burdan pek belli olmasa da danimarkada üzerlerinde ciddi bir baskı var. her ne kadar Lenny katolik olsa da her fırsatta islamofaşistlikle suçlanıyorlar. yeri geldi terörizme destekle, yeri geldi kadınların haklarına karşı çıkmakla suçlandılar. hatta bi ara danimarkalı bir siyasi parti Outlandishi boykot etmeye çağırdı herkesi ama onlar bu tür tartışmalara girmemeye çalışıyorlar. bu yüzden hep söyledikleri, "biz kimseye mesaj vermiyoruz, sadece hayatlarımızdan kesitler anlatıyoruz" oldu.

kaf_dagli wrote:
peki walou'nun bir versiyonu daha var ya hani hepsi boyle çok küçükken çekilmiş basit bir video o yayınlanmış bir video mu yani ilk o versiyon mu gosterildi bizim sevdiğimiz mi?

aslında walou'nun 3 versiyonu var. ilki tren raylarının üzerinde gezerken çektikleri, o yayınlanmamış. bildiğiniz gibi walou ilk albümleri Outlands Officialda da yer alıyor. o albümden klip çektikleri 2 şarkı var, birisi walou, diğeri mano a mano. mano a mano'nun videosu ne yazıkki internette hiçbiyerde yok. walounun 2. versiyonu olan, fasta bir güneş batımında dağ tepe gezinirken çekilen klip danimarka televizyonlarında yayınlanmış. tabi yıl 1997, OL yeni yeni tanınıyor, bütçe az, sonuçta öyle bir klip olmuş. 2. albümde Walou'ya bir şans daha vererek şarkıya yakışan bir klip hazırlamak istemişler. sonuçta da mükemel bir iş ortaya çıkarmışlar.

kaf_dagli
Posted: Tue Jan 27, 2009 10:32 pm Reply with quote
smee wrote:
ol neden mesaj verme fikrinden şiddetle kaçınıyor anlamış değilim Confused sonuçta verdikleri hep güzel mesajlar

awayclose'un anlattıkları sonucuyla herkes için aynı güzelliğe sahip değil demek ki

ben de bu karikatür krizinin olduğu zamanlarda OL'un oyle bir ülkede nasıl kabul gordüğünü,sevilen bir grup olduğunu merak ediyordum.Cevabımı aldım. Smile

Posted: Tue Jan 27, 2009 11:57 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
[quote="kaf_dagli"]
smee wrote:
ben de bu karikatür krizinin olduğu zamanlarda OL'un oyle bir ülkede nasıl kabul gordüğünü,sevilen bir grup olduğunu merak ediyordum.Cevabımı aldım. Smile

herşeye rağmen OL'nin Danimarkada en çok satan sanatçılar arasında yer aldığını, bir çok ödül topladığını ve 2006 MTV müzik ödüllerinde Danimarkanın en iyisi ödülünü aldıklarını unutmamak gerekir ki bunların hepsini layık gören yine Danimarkalılardır. Outlandishe şiddetle karşı olanlar olduğu gibi, destekleyende birçok şahıs ve kuruluş var, gerek medyada gerekse hükümette.

smee
Posted: Wed Jan 28, 2009 9:51 am Reply with quote
kaf_ dağlı wrote:
ben anlıyorum aslında. burdan pek belli olmasa da danimarkada üzerlerinde ciddi bir baskı var. her ne kadar Lenny katolik olsa da her fırsatta islamofaşistlikle suçlanıyorlar. yeri geldi terörizme destekle, yeri geldi kadınların haklarına karşı çıkmakla suçlandılar. hatta bi ara danimarkalı bir siyasi parti Outlandishi boykot etmeye çağırdı herkesi ama onlar bu tür tartışmalara girmemeye çalışıyorlar. bu yüzden hep söyledikleri, "biz kimseye mesaj vermiyoruz, sadece hayatlarımızdan kesitler anlatıyoruz" oldu
.

yaa bu kadar abarttıklarını bilmiyordum ama ne olursa olsun danimarka müziği deyınce ilk akla gelen outlandish

fbmania wrote:
2. albümde Walou'ya bir şans daha vererek şarkıya yakışan bir klip hazırlamak istemişler. sonuçta da mükemel bir iş ortaya çıkarmışlar.

gerçekten sahane olmus.bildiğim kadarıyla vidyoların cogunda isamın parmagı var

smee
Posted: Wed Jun 24, 2009 9:38 am Reply with quote
sonunda merakla beklediğimiz yeni klip çıktı eee ne düşünüyorsunuz beklentilerinizi karşıladı mı
bence hoş bir klip olmuş şarkıyla uyumlu, eğlenceli ama... ama... ben... eğlenceli bir album beklemiyordum ki hüzün istiyorum hüzün.layf müzik istiyorum. gerçi daha bütün şarkıların sozlerini incelemedim ama sanki bu outlandish bizim outlandish değil ya da ben eskisi kadar moro değilim : Confused neyse susayım waqas abi kızıyor sonra Smile

fbmania
Posted: Wed Jun 24, 2009 2:31 pm Reply with quote
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
klip çok tatlı olmuş bence.yani rock all day için gayet uygun bi klip.

ama elbette gelmiş geçmiş en iyi OL klibi değil.

biz bu son albüm tartışmasını başka bi topicte yapmıştık.bence CTVyle karşılaştıramak lazım.o çok başkaydı,bilmiyorum daha da onu geçebilriler mi.
ama kendilerini tekrara düşmemek için boyle bi albüm yaptıklarını soylemişler bi roportajda.
mantıklı aslında.
hem OL ne yaparsa yapsın belli bi kaliteyi tutturuyo zaten.
albümden once ne kadar soylensek de ben hala dinliyorum SOARı ,bıkacak gibi de gozükmüyorum açıkçası.

Posted: Thu Jun 25, 2009 8:56 am Reply with quote
bunu kabullenmek benim için çok zor olcak biraz inatçı mıyım ne Smile

hanizuh
Posted: Fri Jun 26, 2009 9:47 pm Reply with quote
Gender: Female Joined: 28 Apr 2008 Posts: 781 Location: turkey
bence klip tam rock all day'lik bi klip yani evet ol'in en güzel klibi olduu solenemz ama şarkınn da ol'in en güzel şarkısı olduğu solenemz zaten bence şarkıya gayet uygun ve yakışan bi klip olmuş

All times are GMT
Page 1 of 6
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
The Outlandish forum team
| Elmoro4Life.com | OLVideo | Outlandish-it |