Author Message

The Outlandish Forum Index -> Meclis-i Kelam -> Tekno Abla/ Abi

smee
Posted: Sat Feb 07, 2009 10:27 am Reply with quote
Active Member Active Member
Gender: Female Joined: 19 Aug 2008 Posts: 278 Location: TURKEY
İste teknolojiyle ilgili sorunlarımızı paylasıp dertlesebileceğimiz beraber çozüm bulubileceğimiz bir topik. Smile

komsu forumda var ama oraya dert anlatmak da bir mesele Rolling Eyes ( bi de ingilizce oğrtmeni olcam. durum çok vahim farkındayım )
neyse sorulara geçiyom
1- movie maker da movie yaparken hem vidyo hem ses ekleyince ikisinin sesi birbirine karısıyor.vidyonun sesini kesmenin bir yolu yok mudur
2- buraya kopru ekleyınce linki herhangi bir yazının ustüne nasıl ekliyorsunuz

freedom from cages that limit my mind.
View user's profile Send private message
kaf_dagli
Posted: Sat Feb 07, 2009 9:57 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
smee wrote:
İste teknolojiyle ilgili sorunlarımızı paylasıp dertlesebileceğimiz beraber çozüm bulubileceğimiz bir topik. Smile

komsu forumda var ama oraya dert anlatmak da bir mesele Rolling Eyes ( bi de ingilizce oğrtmeni olcam. durum çok vahim farkındayım )
neyse sorulara geçiyom

alternatif alternatif üstüne ama güzel bi topik saolasın.zaten anlamadığın bir şeyi ingilizce anlatmak hakikaten zor Smile
sorulara geçmeden once şu anda zihnime düşen bir fikri soyleyebilir miyim Laughing
smee benim ortmenim olsana ,bana ingilizce oğretsene.
bu sayede vahimin aslında ne olduğunu gorür ve moral depolarsın ,bende bir iki bir şey oğrenirim.
oyle başa bela bir oğrenci olmam sadece eğer uyarsa 3-4 günde bir türkceden ingilizceye tercüme yapıcam pmle sana atıcam sende hatalarımı soylesen olur mu Laughing
ya da smee'ye uymazsa burdan açıkça ilan ediyorum beni hatalarımla kabul edip kınamayacak bir oğretmen arıyorum Smile
uzun sürer mi bu hevesim bilmiyorum ama tatil boyunca başımda bir otorite olursa çalışırım bende boşa geçmez tatilim.ay bir şevk bir heves geldi şimdi Laughing

Posted: Sat Feb 07, 2009 11:46 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
smee wrote:
1- movie maker da movie yaparken hem vidyo hem ses ekleyince ikisinin sesi birbirine karısıyor.vidyonun sesini kesmenin bir yolu yok mudur

zaman çizelgesinde yazan "Video" nun yanında bir + işareti var. onu tıklayınca geçiş ve ses diye iki seçenek açılacaktır. videoyu zaman çizelgesine sürükledikten sonra + ya tıklayarak açtığın ses kısmında videonun kendi sesi yer alır. o kısımda sağ tıklayıp "Sesi Kapat" seçeneğini işaretlersen videonun kendi sesini iptal etmiş olursun. yapamadıysan söyle daha ayrıntılı anlatayım.

smee wrote:
2- buraya kopru ekleyınce linki herhangi bir yazının ustüne nasıl ekliyorsunuz

kısaca: [url=link]yazı[/url] aralarda boşluk olmamalı ve link httpli olmalı.

uzunca: yukarıdaki URL kutusu sana ilk basışta köşeli parantez içinde url, ikinci basışta köşeli parantez içinde taksim(/) ve url yi beraber verir. yapman gereken ilk url'den sonra eşittir işareti koyup linki yapıştırman ve iki url kutusu arasına gözükmesini istediğin yazıyı yazman.

smee
Posted: Mon Feb 09, 2009 8:22 am Reply with quote
sagolasın tekno abi

Quote:
yapamadıysan söyle daha ayrıntılı anlatayım.

okuldan sonra bi çalısayım yapamazsam sorarım hic merak etme Smile

kaf_dagli wrote:
smee wrote:

neyse sorulara geçiyom

alternatif alternatif üstüne ama güzel bi topik saolasın.zaten anlamadığın bir şeyi ingilizce anlatmak hakikaten zor Smile
sorulara geçmeden once şu anda zihnime düşen bir fikri soyleyebilir miyim Laughing
smee benim ortmenim olsana ,bana ingilizce oğretsene.
bu sayede vahimin aslında ne olduğunu gorür ve moral depolarsın ,bende bir iki bir şey oğrenirim.
oyle başa bela bir oğrenci olmam sadece eğer uyarsa 3-4 günde bir türkceden ingilizceye tercüme yapıcam pmle sana atıcam sende hatalarımı soylesen olur mu Laughing
ya da smee'ye uymazsa burdan açıkça ilan ediyorum beni hatalarımla kabul edip kınamayacak bir oğretmen arıyorum Smile
uzun sürer mi bu hevesim bilmiyorum ama tatil boyunca başımda bir otorite olursa çalışırım bende boşa geçmez tatilim.ay bir şevk bir heves geldi şimdi Laughing

uyar tabi neden uymasın Smile sen gonder pmleri otorite neymiş gor Twisted Evil nnnnyahahaha
sen boyle yapınca bana da şevk geldi yaw zaten şevk verecek bişeyler arıyodum Smile

smee
Posted: Mon Feb 09, 2009 2:24 pm Reply with quote
ewet oldu eyvallah awayclose

kaf_dagli
Posted: Mon Feb 09, 2009 6:27 pm Reply with quote
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
smee wrote:
uyar tabi neden uymasın Smile sen gonder pmleri otorite neymiş gor Twisted Evil nnnnyahahaha
sen boyle yapınca bana da şevk geldi yaw zaten şevk verecek bişeyler arıyodum Smile

peki hocam,teşkür ederim Smile

Posted: Tue Feb 10, 2009 6:40 pm Reply with quote
benim de bir sorum olacaktı.Şimdi kablosuz ağ kullanıyorum ve bazen alan içerisindeki şifresiz ağlara rastlıyoruz ve dalış yapıyoruz mp3lerimizi falan nimet kabul ederekten bu ağlardan indiriyoruz yalnız bu ağlara bağlanrken emin misiniz,bilgileriniz gorülebilir gibi uyarılarla karşılaşıyorum merak ettiğim yabancı ağlara bağlanmak çok mu tehlikeli ve ne tür bilgilerimi gorebilirler,bağlanmalı mı bağlanmamalı mı?

Posted: Fri Feb 13, 2009 9:48 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
kaf_dagli wrote:
benim de bir sorum olacaktı.Şimdi kablosuz ağ kullanıyorum ve bazen alan içerisindeki şifresiz ağlara rastlıyoruz ve dalış yapıyoruz mp3lerimizi falan nimet kabul ederekten bu ağlardan indiriyoruz yalnız bu ağlara bağlanrken emin misiniz,bilgileriniz gorülebilir gibi uyarılarla karşılaşıyorum merak ettiğim yabancı ağlara bağlanmak çok mu tehlikeli ve ne tür bilgilerimi gorebilirler,bağlanmalı mı bağlanmamalı mı?

ne derece önemli bilgilerin olduğuna bağlı. Smile bişi olmaz, don't worry.

başka ağlara bağlanmanın güvenlik boyutundan ziyade daha çok fıkhi boyutu kafamı kurcalamıştır. Smile

kaf_dagli
Posted: Sat Feb 14, 2009 4:54 pm Reply with quote
awayclose wrote:

ne derece önemli bilgilerin olduğuna bağlı. Smile

cıa'den mail almış insanım kendi çapımda onemli bilgilerim var hiç oyle gülme Smile

awayclose wrote:
başka ağlara bağlanmanın güvenlik boyutundan ziyade daha çok fıkhi boyutu kafamı kurcalamıştır. Smile

eed doğrusun lakin ben arkdaşın kota sorunu olmadığı kanısına vardım çünkü uzun süredir bağlanıyoruz fatura geldiğinde bir noluyoruz ya tepkisi almadım yani en azından pencereden çıkıp 'ben usr10 kim ortak olacak faturama' diye bağırsaydı bizde insanlık namına bulaşmazdık bir daha. Smile ayrıca kapı kapı dolaşıp kardeş ağınızı kullanabilir miyiz diye izin alamayacağımızdan arkadaşın onlem olarak şifre koymasını bekliyoruz.

bilgilendirme için teşkür ederim

Posted: Mon Feb 16, 2009 10:07 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
kaf_dagli wrote:
eed doğrusun lakin ben arkdaşın kota sorunu olmadığı kanısına vardım

olsun sonuçta arkadaşın internetine yüklenerek simultane kullanımlarda belli bir hız düşüklüğüne neden oluyorsun. bu da hakka girmenin bir boyutu olarak değerlendirebilir.

kaf_dagli wrote:
çünkü uzun süredir bağlanıyoruz fatura geldiğinde bir noluyoruz ya tepkisi almadım yani en azından pencereden çıkıp 'ben usr10 kim ortak olacak faturama' diye bağırsaydı bizde insanlık namına bulaşmazdık bir daha. Smile ayrıca kapı kapı dolaşıp kardeş ağınızı kullanabilir miyiz diye izin alamayacağımızdan arkadaşın onlem olarak şifre koymasını bekliyoruz.

belki adam cahil, belki adam bilmiyor, belki adam şifre koymaktan aciz, belki adam gerçekten kendisinin kotayı aştığını düşünüyor vs... olamaz mı yani? Smile

"kapı kapı dolaşıp izin mi alcaz", "bi çıkıp bağırsa ya kim kullanıyo lan ağımı diye", "kotalıysa şifre koysun banane" gibi tepkiler gerçekten çok ilkel, hiç yakıştıramadım. Laughing

geçenlerde 2 yıldır kullandığım ağa bir sabah ansızın şifre koyulmasıyla nasıl dumura uğradığımdan bahsetmiş miydim? işin garibi bu işi yaparken tamamıyle aynı mantığı (kotasızdır, kotalıysa şifre koysun vs.) yürütüyordum. Smile gel gör ki insan olayın üstünden belli bir vakit geçince işin muhasebesini daha iyi yapıyor. Laughing

kaf_dagli
Posted: Tue Feb 17, 2009 5:08 pm Reply with quote
awayclose wrote:
geçenlerde 2 yıldır kullandığım ağa bir sabah ansızın şifre koyulmasıyla nasıl dumura uğradığımdan bahsetmiş miydim?

hımm tecrübeyle sabit yani.hiç şifresiz ağa bağlanmamış olan atsın ilk taşı Smile ahirette teknoloji suçları dosyam pek bir kabarık olacak Sad sizden ricam bir şarkı istediğim zaman albümü getirmeyin o zaman ki biz de boyle meşru olmayan yollara başvurmayalım..

Posted: Sat Feb 21, 2009 12:10 pm Reply with quote
Gender: Female Joined: 04 Sep 2007 Posts: 298 Location: Vienna-Austria
awayclose wrote:
[
belki adam cahil, belki adam bilmiyor, belki adam şifre koymaktan aciz, belki adam gerçekten kendisinin kotayı aştığını düşünüyor vs... olamaz mı yani? Smile

"kapı kapı dolaşıp izin mi alcaz", "bi çıkıp bağırsa ya kim kullanıyo lan ağımı diye", "kotalıysa şifre koysun banane" gibi tepkiler gerçekten çok ilkel, hiç yakıştıramadım. Laughing

geçenlerde 2 yıldır kullandığım ağa bir sabah ansızın şifre koyulmasıyla nasıl dumura uğradığımdan bahsetmiş miydim? işin garibi bu işi yaparken tamamıyle aynı mantığı (kotasızdır, kotalıysa şifre koysun vs.) yürütüyordum. Smile gel gör ki insan olayın üstünden belli bir vakit geçince işin muhasebesini daha iyi yapıyor. Laughing

Ne diyosun sen Bedri,bişey sorucam istedigimiz sarkıları bu aganın agından mı agladın??(cevaptan korkuyorum eger evet olursa bol bol bu konuya ozel istigfar cekmemiz gerekicek Crying or Very sad )
Sanırım çogumuz bunun tam olarak Exclamation oldugunu idrak edemiyoruz.fetva hattına sormaya ne dersiniz?Ya da buna gerek yok mu dersiniz...Ya da suçu hala kota gibi ilkel bi uygulamaya devam eden vericilere mi atalım???Smile

Posted: Sun Feb 22, 2009 1:19 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
ceyda wrote:
Ne diyosun sen Bedri,bişey sorucam istedigimiz sarkıları bu aganın agından mı agladın??(cevaptan korkuyorum eger evet olursa bol bol bu konuya ozel istigfar cekmemiz gerekicek Crying or Very sad )
Sanırım çogumuz bunun tam olarak Exclamation oldugunu idrak edemiyoruz.fetva hattına sormaya ne dersiniz?Ya da buna gerek yok mu dersiniz...Ya da suçu hala kota gibi ilkel bi uygulamaya devam eden vericilere mi atalım???Smile

yok, müsterih olun. Smile ben genelde kendi internetimi kullanan bi insanım, bazı özel durumlarda o arkadaşın ağından faydalanıyordum. hem dediğin gibi bile olsa, benim günahımın cezasını siz çekecek değilsiniz sonuçta. Smile

bence daha da geriye gidelim. kim çıkardı kardeşim bu wireless olayını. kablosu olan giriyodu işte. suç wireless interneti icat edenlerin. şaka bi yana, bu teknoloji denen şey günah işlemeyi son derece kolaylaştırıyor.

smee
Posted: Sun Mar 01, 2009 11:45 am Reply with quote
bir vidyonun istediğimiz bir yerini nasıl kesip alabiliriz

ceyda
Posted: Sun Mar 01, 2009 4:04 pm Reply with quote
Gender: Female Joined: 04 Sep 2007 Posts: 298 Location: Vienna-Austria
Teşekkürler sağolasın moro,içim rahatladı Smile