Author Message

The Outlandish Forum Index -> OutlandTurk -> Türk morolar niye bu kadar sanssiz:(

mihrimah
Posted: Sat Oct 24, 2009 12:09 pm Reply with quote
Active Member Active Member
Sevgili Türk OL hayranları,aranıza yeni katıldım. Açıkçası çok güzel bir forum. Özellikle çeviri alanındaki paylaşımlarınız outlandish'i bu kadar çok sevmemdeki en büyük etkenlerden biri sanırım.. Yalnız üzücü bir durum var ortada. Açıkçası piyasayı çok takip eden biri değilim hangi dünyaca ünlü gruplar Türkiye çapında 'hit', bilmiyorum. Yalnız paylaşımlarınızdan (ne yazık ki bunlar sadece grubun hakkındaki birkaç yazı ve "aaaa! outlandish'in callin'u klibi dream tv'de yayınlanmış" haberleri!) ve büyük müzik marketlerdeki satıcıların outlandish adını duyduklarında yüzlerinde oluşan ifadeden anladığım kadarıyla grubumuz Türkiye'de çok fazla bilinmiyor. Kim bilir belki de Türkiye'ye gelin (ki biri sami yusufla biri de mısır yolculuğu sırasında geçerken uğramak şeklinde iki defa gerçekleşti bu hadise.. fazlasını bilmiyorum) diye ısrarla çağırdığımız sevgili grubumuzu bundan kaç sene sonra burada o umulan coşkulu kalabalık bekliyor olacak. Confused (artık torunlarımızı götürürüz herhalde o kadar da ümitsiz olmiyim hadi Razz ) Velhasıl arkadaşlar ben isterim ki oradan oraya sürüklenen Türk gençliğimiz OL'nin taşıdığı o güzel misyondan nasiplensin.. Ciddi reklama ihtiyaç var.. Keşke yetkililer ellerinden geleni yapsa.. selametle kalın.
View user's profile Send private message
fbmania
Posted: Sat Oct 24, 2009 1:01 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
hoşgeldin mihrimah

ilk geldiğiimde ben de outlandish'i türkiye'de nasıl popüler ederim diye düşünüyodum

ama zaman geçtikçe bu mesele benim için onemini yitirdi.hatta sanırım işi hasetliğe vurdum,küçük olsun benim olsun hesabı Very Happy

zaten dürüst olalım, OL hiçbir zman o mtv'de gordüğümüz gruplar kadar popüler olmayacak,uzak ihtimal gişe rekoru kırmaycak, murat menteş'in son romanı elif şafak'ın satışlarının 1/3424'ine ulaşamayacak.bu işin kanunu bu.

yol bu, eğ başını yürü diyorum ben...

tabi yine de sevdiğimiz insanlara bir iki OL şarkısı yollasak felan hiç fena olmaz Very Happy

Posted: Sat Oct 24, 2009 1:44 pm Reply with quote
Hoşbulduk da..
Açıkçası ben daha ümitvar bir cevap alır ve biraz olsun sevinirim diye bekliyordum Sad elbette elimden geleni yapıyorum arkadaşlarıma tanıtmak noktasında ama bu böyle olabilecek bir iş değil ayrıca ben bu durumu sineye çekmek de istemiyorum.. Kırk yılda bir grup üyelerini ve şarkı sözlerini (aynı anda) takdir ettiğim bir grupla karşılaştım galiba o'nunla da aramızda mesafeden çok daha ötesi var. Ne diyeyim ki...
ceren
Posted: Sat Oct 24, 2009 7:08 pm Reply with quote
Bronze Member Bronze Member
Gender: Female Joined: 31 Dec 2007 Posts: 413 Location: turkiye
bi dakka bi dakka arada mesafe var diye outlandish dinlemeyi bırakmayacaksın dimi Laughing hoşgeldin bu arada Smile

Posted: Sat Oct 24, 2009 9:40 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
hoşgeldin mihrimah. Smile

mihrimah wrote:
Yalnız paylaşımlarınızdan (ne yazık ki bunlar sadece grubun hakkındaki birkaç yazı ve "aaaa! outlandish'in callin'u klibi dream tv'de yayınlanmış" haberleri!) ve büyük müzik marketlerdeki satıcıların outlandish adını duyduklarında yüzlerinde oluşan ifadeden anladığım kadarıyla grubumuz Türkiye'de çok fazla bilinmiyor.

bu vahim durumu çok iyi özetledin valla. Laughing

mihrimah wrote:
Velhasıl arkadaşlar ben isterim ki oradan oraya sürüklenen Türk gençliğimiz OL'nin taşıdığı o güzel misyondan nasiplensin.. Ciddi reklama ihtiyaç var.. Keşke yetkililer ellerinden geleni yapsa.. selametle kalın.

ah keşke, lakin ümitvar olunuz, OL, her an, dünyanın herhangi bi yerinde konser verebilecek bi grup. dubai, hindistan, bulgaristan, filistin vs. gibi onlarca dünya ülkesi oluyorda türkiye neden olmasın. bir organizatörün OLyi çağırmasına bakar bu iş. her an güzel bi haber duyabiliriz, belki yarın belki yarından da yakın, belki de hiç. Smile

fbmania wrote:
zaten dürüst olalım, OL hiçbir zman o mtv'de gordüğümüz gruplar kadar popüler olmayacak,uzak ihtimal gişe rekoru kırmaycak, murat menteş'in son romanı elif şafak'ın satışlarının 1/3424'ine ulaşamayacak.bu işin kanunu bu.

valla doğru ya, gerçekler çok acı. Sad

mihrimah
Posted: Sat Oct 24, 2009 9:52 pm Reply with quote
hoşbulduk.. elbette bırakmayacağım sevgili ceren zaten artık bu pek mümkün gibi görünmüyor.. gece gündüz hiç bıkmadan dinliyorum Smile ama ben de diğer normal hayranları gibi bütün şarkılarına vakıf olmak, albümlerini alarak onlara destek olmak istiyorum (mümkünse internet üzerinden değil)..

Bu arada bir topikte sanırım 2007 yıllarında gerçek hayat adındaki bir dergide outlandish hakkında çıkmış olan bir yazı üzerine outlandish Türkiye'ye gelse ne (güzel) olur Very Happy diye bir muhabbet çevirmişsiniz yeni gördüm. İki sene sonra benim hala bu durumdan yakınıyor olmam umutsuz vak'alar olduğumuzu sanırım teyit eder nitelikte Sad ama hep outlandishin suçu işte siz üzmeyin kendinizi Razz
mihrimah
Posted: Sat Oct 24, 2009 10:11 pm Reply with quote
Lakin kim kim bu organizatör Question Türkiye'deki OL hayranlarının kahramanı Razz yahu bizim dubaiden neyimiz eksik Cool
kaf_dagli
Posted: Sat Oct 24, 2009 10:38 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
oncelikle hoşgeldin mihrimah

sozü yormadan ozetle '' en güzel aşk zor olanmış'' diyelim bir Smile
düşünsene mihrimah bir kanalı açıyorsun ol zaplayıp oteki kanala geçiyorsun yine ol...mesela acelen var evden çıkmak üzeresin ve kardeşin zaplarken ol'u gordün eğer durum yukarıda belirttiğim gibiyse başka bir zaman izlerim deyip çıkar gidersin ama şu anki gibiyse gideceğin yere geç kalmayı goze alıp klipi heyecanla izlersin...

düşün ol tr de çok meşhur sen ol'un derin felsefesine huşuyla orneğin anygiven time ı dinliyorsun etrafından geçen abidik gubidik veletler ya da bir üst yıllılar ayyyy isam 'a bayılıyoruuum diye sozü yaya yaya bütün felsefeyi çokertiyolar .ben bu kızları dovebilirim

birine ulaşmaya çalıştığında ona hemen ulaşabilmek aslında yazıda durduğu kadar şık bir durum değil bakma sen

suç ol'un demişsin bence ol'un değil yukarda bahsettiğim durumda popüler olan her şeyin herkesin başına gelen şeyler belki danimarka da durum büyük olçüde boyle amaben ol'un niteliksiz dinleyici kitleyicisini çoşkuyla eşlik edilen nakaratlarda sesi yüksek çıkan boş kalabalıkları diil de en azından onları anlamaya çalışan bir kitleyi hakettiklerini düşünüyorum...
biz nitelikliyiz hehe gibi burnu yukardalık olmasında bu nicelik diil nitelik isteyen bir moronun düşünceleri olarak algılansın...

ol 'un tr ye gelmesi imkansız bir şey değil olur inşallah birgün çıkmadık candan ümit kesilmez ama itiraf etmem gerek ki ben şu an içinde olduğumuz durumdan memnunum

Posted: Sat Oct 24, 2009 11:36 pm Reply with quote
Hoşbulduk kaf dağlı söylediklerine katılıyorum. Benim zaten bu gruba ulaşayım konserlerinde çığlık atayım diye bir isteğim yok.. Açıkça söylemek gerekirse farz-ı muhal Türkiye'de konser verecek olsalar gitmeyeceğim bile.. (Ha belki o kızları dövmeye gelirim Razz ) Yalnızca bu nitelikli kesim daha da çoğalsın ve daha geniş kitlelere hitap edilsin isterim. Buna bence milletçe çok ihtiyacımız var. Düşünsenize iki müslüman bir hristiyan arkadaşın beraber tüm insanlık için söyledileri şarkları biz de omuz omuza dinleyebilecek kıvama gelecek olsak ne güzel ve büyük bir açılım olur değil mi..
Smile neyse halinden memnun biriyle karşılşamak beni de mutlu etti ve rahatlattı.. Teşekkür ederim.. Umarım ileride nitelik farkındalık da getirir Wink
fbmania
Posted: Sun Oct 25, 2009 12:38 pm Reply with quote
çogzel demişsin kaf'ım.
imzamı attım yazdıklarına..

bu arada OL'i türkiye'ye getirse getirse bedri getirir bence.

bugün istediğim o şarkıyı bulunca buna kanaat getirdim

Laughing

Posted: Sun Oct 25, 2009 1:07 pm Reply with quote
Ne yalan söyliyim kaf dağlı söyleyince hayal ettiğim coşkulu ve sulu Laughing kalabalıktan bir hayli korktum ben de.. Böyle devm etsin madem bu düzen, diyeceğim yok ama en azından şu nitelikli kardeşlere ufak çaplı bir konferans vermek için dahi olsa gelebilirler di mi, nasıl fikir Very Happy

Bi de arkadaşlar someday'in çevirisi... mümkünse Smile

Ha yeni kliplerini keep the record on play şarkısına çekeceklerine çok sevindim.. çok eğlenceli bir şarkı Very Happy
kaf_dagli
Posted: Sun Oct 25, 2009 3:13 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
fbmania wrote:
bu arada OL'i türkiye'ye getirse getirse bedri getirir bence.Laughing

Laughing Laughing Laughing
ben de bedri den beklerim yani Laughing

Posted: Sun Oct 25, 2009 9:13 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
yukarıdaki bilinçli yorumlarınızı okuduktan sonra size bi güzellik yapmaya karar verdim. çok yakında Outlandish'i Türkiye'ye getirtiyorum. çok özel, bizbize bi konser olcek. 20 kişiyle sınırlamayı düşünüyorum katılımı. ama yer sıkıntımız var, sizden biri evini açabilirmi konser için? yemeğe gerek yok, çay pasta ikramı olsa yeterli. Laughing

fbmania
Posted: Sun Oct 25, 2009 10:09 pm Reply with quote
Quote:
yukarıdaki bilinçli yorumlarınızı okuduktan sonra size bi güzellik yapmaya karar verdim. çok yakında Outlandish'i Türkiye'ye getirtiyorum. çok özel, bizbize bi konser olcek. 20 kişiyle sınırlamayı düşünüyorum katılımı. ama yer sıkıntımız var, sizden biri evini açabilirmi konser için? yemeğe gerek yok, çay pasta ikramı olsa yeterli. Laughing

oooo oldu bil sen bu işi.

kısır bile yaparım ki ben!

Posted: Tue Oct 27, 2009 10:28 am Reply with quote
Gender: Female Joined: 19 Aug 2008 Posts: 278 Location: TURKEY
selamlaaar! hoşgeldin mihrimah Smile
Quote:
Yalnız üzücü bir durum var ortada. Açıkçası piyasayı çok takip eden biri değilim hangi dünyaca ünlü gruplar Türkiye çapında 'hit', bilmiyorum. Yalnız paylaşımlarınızdan (ne yazık ki bunlar sadece grubun hakkındaki birkaç yazı ve "aaaa! outlandish'in callin'u klibi dream tv'de yayınlanmış" haberleri!) ve büyük müzik marketlerdeki satıcıların outlandish adını duyduklarında yüzlerinde oluşan ifadeden anladığım kadarıyla grubumuz Türkiye'de çok fazla bilinmiyor..

bu kadar üzülme hocam yalnız değilsin bunlar her yeni moronun başına gelir Smile . sevdiğin, herşeyi hakettiğini düşündüğün grubuna destek olmak için bu bedava mp3 bolluğunda, milletin seninle dalga geçmesini goze alarak hiç düşünmeden müzik marketin yolunu tutarsın ve biraz çekimser sorarsın:
-outlandish in albumleri var mı
-kim????
-outlandish
Confused Question Exclamation bi bakim
-danimarkalı hip hop grubu
- Sad yok malesef şuraya bi bakın isterseniz

oraya gidersin buraya gelirsin sonunda gerçeği kabullenirsin Crying or Very sad ama içinde hep şoyle bir diyaloğun ozlemi vardır:
-ol un sound of a rebel albümünü almak istiyorum
-tabi buyrun Smile
Quote:

gerçekleri soylemenin de bi yolu yordamı vardır yahu boyle pat diye soylenir mi Smile
Quote:
düşünsene mihrimah bir kanalı açıyorsun ol zaplayıp oteki kanala geçiyorsun yine ol...mesela acelen var evden çıkmak üzeresin ve kardeşin zaplarken ol'u gordün eğer durum yukarıda belirttiğim gibiyse başka bir zaman izlerim deyip çıkar gidersin ama şu anki gibiyse gideceğin yere geç kalmayı goze alıp klipi heyecanla izlersin...

bi de şöyle düşün 40 yılda bir rast geliyon ama sonuna yetişiyon Sad
dediklerine aynen katılıyom kafım
Quote:
ben bu kızları dovebilirim

Quote:
Ha belki o kızları dövmeye gelirim

beni de çağırın kokten bi temizlik yapalım artık konser vidyolarında genç kız çığlığı duymak istemiyorum Evil or Very Mad

Quote:
Ciddi reklama ihtiyaç var..

yeri gelmişken kanald ye ve kavak yelleri ekibine teşekkürlerimi sunmak istiyorum reklamın iyisi kotüsü olmaz Laughing
klip de süperdi bedriye dilana yapımda ve dağıtımda emegi gecen herkesin eline sağlık Groupe wave elmoro4life Smile

Last edited by smee on Tue Oct 27, 2009 10:37 am; edited 1 time in total

freedom from cages that limit my mind.

All times are GMT
Page 1 of 6
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum