Author Message

The Outlandish Forum Index -> Meclis-i Kelam -> merhabaaa

nakrofen
Posted: Wed Feb 03, 2010 11:11 pm Reply with quote
New Member New Member
merhaba sevgili site sakinleri değerli kardeşlerim sevgili küçüklerim saygılı büyüklerim ve pek kıymetli outllandish (inşallah doğru yazmışımdır : Laughing ) grubu üyeleri:
eveeet konuyu açana kadar akla karayı seçtim. yeni konu butonunu bulmam baya vaktimi aldı. Laughing bu grubu ilk defa duydum arkadaşım tavsiye etti 2 şarkısını dinledim ve çok beğendim. biraz araştırma yapalım dedik arkadaşımla karşımıza elmoro moro vs terimleri çıktı. nedir bu moro ?
View user's profile Send private message
Iqra75
Posted: Wed Feb 03, 2010 11:17 pm Reply with quote
Member Member
Gender: None specified Joined: 03 Feb 2010 Posts: 56 Location: the Netherlands
Ben de merak ediyorum. Nakrofen ile araştırdık demin biraz ama en iyisi burada soralım, çünkü üyeler bilirler dedik. Cevaplarınızı bekliyoruz. Smile
kaf_dagli
Posted: Wed Feb 03, 2010 11:36 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
merhaba
hoşgeldiniz sefalar getirdiniz oncelikle.
her moro'nun ilk sorduğu sorulardandır bu Smile

moro outlandishçede arkadaş manasında kullanılıyor outlandish severler de moro olarak adlandırılır

tabii moro'nun birçok manası var moro müslümanları var mesela moriskolar var ama bizim kullandığımız mana yukarıdaki
ve diğer manalar için buyrunuz:)
http://www.elmoro4life.com/outlandish/forum/viewtopic.php?t=1613&postdays=0&postorder=asc&start=0

Posted: Wed Feb 03, 2010 11:55 pm Reply with quote
Member Member
Hoşbulduk, teşekkürler. Smile

Araştırdığımda Filipin adalarında yaşayan Müslüman bir topluluğa verilen ad diye çıktı karşıma. Sonrasında zaten mecazi anlamda kullanılıyordur diye düşünmüştüm. Moro, hoş bir kelime ya. Kulağa hoş geliyor. Razz

Nakrofen, bundan böyle ben sana moro diye sesleneceğim. Very Happy
awayclose
Posted: Thu Feb 04, 2010 8:57 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
hoşgeldiniz nakrofen ve Iqra75, Outlandish hakkınızda kafanıza takılan her soruyu çekinmeden sorabilirsiniz. sadece Outlandish mi? tabiki hayır, forumumuzda her telden çalmak serbesttir. Smile

fbmania
Posted: Thu Feb 04, 2010 11:35 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
hoş sefa geldiniz gençler:)

bence "el moro nedir,kime denir,moroluğun getirdiği hak ve ödevler nelerdir" diye bi topik açılmalı.

ya da açılmasın ya..
el moro'nun anlamını sormak yeni üyeler için muhabbete dahil olmanın bi vesilesi oluyo sanırım.

benim de ilk mesajım böyle bişeydi.söylemeyelim bilmesinler.sorup öyle öğrensinler Laughing

Posted: Thu Feb 04, 2010 11:38 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
eneeeeee!!!1

benim ööööö'lere noldu yaaa!!!

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Posted: Thu Feb 04, 2010 11:44 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
çarpılmış olmayasın melike Laughing
ilk noktalı o yaptığında saf değiştirmiştin hani eş başkan olayım falan diyordun hey gidi yüce Rabbim Laughing

(ben uzmanlaştım bu konuda kesin pcyi değiştirdin ya ondandır.yarın kendi pcne geç kavuşur noktalarına beni ezersin yeniden Smile )

Posted: Fri Feb 05, 2010 10:47 am Reply with quote
New Member New Member
hoşbuldum ve hoşbulduk Smile verdiğiniz cevaplar içinde teşekkür ederiz. morolar Smile bu moro lafını arkadaş anlamında kullanmak çok garibime gidecek çünkü bana türkçedeki moron yada moruk kelimesini çağrıştırıyo Very Happy
mihrimah
Posted: Fri Feb 05, 2010 5:23 pm Reply with quote
Active Member Active Member
gençler hoş geldiniz...

Allahım rüyalarım gerçek oluyor galiba, ne kadar kalabalıklaşmışız böyle Very Happy

nakrofen ilk sorum sana.. outlandishin hangi iki şarkısını dinledin? ben ilk aicha'yi dinleyip gözlerimi faltaşı gibi açmış, any given time'a bitmiş ve en son callin'u 'da yelkenleri suya indirmiş, teslim olmuş ve "işte, işte benim grubum!" demiştim.. eminim daha seveceğin birçok şarkısını ve faaliyetlerini göreceksin..

Quote:
bu moro lafını arkadaş anlamında kullanmak çok garibime gidecek çünkü bana türkçedeki moron yada moruk kelimesini çağrıştırıyo

'moro' aslında çok sempatik bir kelimedir "Türkçe" düşünmeyelim lütfen Laughing (ingilizce öğrenmeye çalışırken, en çok aldığım uyarı Laughing )

çok şanslısın bak yanında sana 'moro' diye seslenebilecek birileri var Sad bence bunun kıymetini bil..

ben de burada yeniyim, yani sayılırım Oops ama siz yeni elemanları aramızda gördükçe en az forumun emektarı olan arkadaşlar kadar seviniyorum Smile

şarkıların çoğunu bu forumdan bulup indirdim, siz de ufak bir araştırmayla outlandish'in neredeyse tüm şarkılarına hasta olabilirsiniz (hepsini de bulabilirsiniz Laughing )

neyse uzatmiyim ikiniz de renk kattınız foruma selametle kalın 'moro'lar Laughing

Mihr ü mahe etmek işâret abes" Smile
Iqra75
Posted: Fri Feb 05, 2010 10:24 pm Reply with quote
Member Member
Hoş bulduk sevgili morolar. Smile

Nakro, sen çok düşünüyorsun ya. Very Happy Benim de aklıma aslında moro denince şey geliyor, hani Elveda Rumeli'de oyuncular: (bre) mori, falan derdiler ya. Ya da Muro geliyor aklıma. Laughing

All times are GMT
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
The Outlandish forum team
| Elmoro4Life.com | OLVideo | Outlandish-it |