Author Message

The Outlandish Forum Index -> OutlandTurk -> YARDIM EDIN LUTFEN MOROLAR!!!

nobleness
Posted: Mon Feb 08, 2010 8:20 pm Reply with quote
New Member New Member
Arkadaşlar yaa... Ben çok mutsuzum. Güya bi moroyum ama outlandishi hiç destekleyemiyorum. Size bir şey soracağım. Eğer bileniiniz varsa lütfen bana yardım etsin. Outlandish'in hiç bir albümünü ne alabiliyorum ne de netten sipariş edebiliyorum. Sad Biliyorsunuz, netten indirmek hem yasak hem de Allah katında yasak. Eğer Türkiye'de nerede satıldığını bilen varsa, bana yardım etsin... Mesela Sound of a Rebel'i nereden alabilirim? Haa bir de ben İstanbul'da yaşamıyorum. O yüzden her yere gönderen bi şirket var mı? Şİmdiden çoook teşekkürler... Rolling Eyes
View user's profile Send private message
mihrimah
Posted: Tue Feb 09, 2010 12:29 am Reply with quote
Active Member Active Member
Quote:
Arkadaşlar yaa... Ben çok mutsuzum. Güya bi moroyum ama outlandishi hiç destekleyemiyorum. Size bir şey soracağım. Eğer bileniiniz varsa lütfen bana yardım etsin. Outlandish'in hiç bir albümünü ne alabiliyorum ne de netten sipariş edebiliyorum. Sad Biliyorsunuz, netten indirmek hem yasak hem de Allah katında yasak. Eğer Türkiye'de nerede satıldığını bilen varsa, bana yardım etsin... Mesela Sound of a Rebel'i nereden alabilirim? Haa bir de ben İstanbul'da yaşamıyorum. O yüzden her yere gönderen bi şirket var mı? Şİmdiden çoook teşekkürler..

sevgili nobleness, seni ne kadar iyi anladığımı tahmin bile edemezsin Smile

ben de ilk OL fanı olduğumda civardaki birkaç müzik markete sormuş ve aldığım cevaplardan yola çıkarak bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım..

sonunda forumdaki tecrübeli arkadaşlara sormaya karar verdim.. zaten forumla olan maceram da bu şekilde başladı Smile

varılan netice Türkiye'de hiçbir yerde hiçbir albümün satışa sunulmadığıydı.. rivayete göre çok eskiden bread and barrels of water'ı bir yerlerde gören arkadaşların da kimisi yüksek bir meblayı gözden çıkarıp almış, kimisi de cebindeki bozukluklar çıkışmadığından, kedinin ciğere bakması gibi Very Happy sadece seyretmekle yetinmişler.. Laughing Laughing

evet acı gerçek şu ki.. outlandish'in albümleri Türkiye'de yok Crying or Very sad

yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama Türkiye'de herhangi bir distribütörü olmadığından albümlerini indirdiğimizde birilerinin hakkına girmiş olmayabiliriz..

hatta bu belki de bizim insanlara dinletmemiz ve tanıtmamız vasıtasıyla outlandish'in Türkiye'de daha fazla bilinmesi, tabi dolayısıyla en azından albümlerinin Türkiye de satışa sunulması gibi bir hayra bile vesile olabilir Cool (en azından biz bu ümitle yaşıyoruz Rolling Eyes )

ama sanırım internetten satın alma konusunda moderatör bedri sana yardımcı olabilir..

ben tüm albümleri bu forumdan buldum.. başka şansım yoktu Sad

Mihr ü mahe etmek işâret abes" Smile
nobleness
Posted: Tue Feb 09, 2010 7:53 pm Reply with quote
New Member New Member
Cevabınız için çok teşekkürler. Aslında netten indirmek bence de başka çaremiz olmadığı için tek yol. Ama sonuçta onlardan (Outlandish üyelerinden) izin almadan veya onların bizim, onların şarkılarını böyle dinlememize izin verip vermediklerini öğrenmemiz gerekiyor. Ya ben dinlerken vicdanım hiç rahat olmuyor. Moderatörler acaba Outlandish ile iletişime geçebilirler mi? (Biliyorum, bu neredeyse imkansız ama off) Ya da bağlantı kurabilecek birileri... Confused Yaaa zaten Türkiye'ye yabancı albümler pek gelmiyor. Varsa yoksa saçma sapan albümler ve sanatçıların şarkıları satılıyor... Mad Aslında bi fikrim daha var. Mesela seçkin müzik marketlere veya o tür mağazalara gidip getirip getiremeyeceklerini sorsak?? Sonuçta öyle yerlerin amazon.com gibi yerlerle de irtibatta olduğunu düşünüyorum. Moderatörler bana yardımcı olurlarsa çook sevinirmm. Allah'a emanet... Rolling Eyes
ceyda
Posted: Wed Feb 10, 2010 9:10 am Reply with quote
Gender: Female Joined: 04 Sep 2007 Posts: 298 Location: Vienna-Austria
Bu siteden satın almak mümkün olabilir belki sound of a rebeli.Ancak henüz bizim buraya da gelmemiş olduğundan beklemedeyiz nobleness Sad

Posted: Wed Feb 10, 2010 10:52 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
nobleness wrote:
Ama sonuçta onlardan (Outlandish üyelerinden) izin almadan veya onların bizim, onların şarkılarını böyle dinlememize izin verip vermediklerini öğrenmemiz gerekiyor. Ya ben dinlerken vicdanım hiç rahat olmuyor. Moderatorler acaba Outlandish ile iletişime geçebilirler mi? (Biliyorum, bu neredeyse imkansız ama off) Ya da bağlantı kurabilecek birileri... Confused

iletişime geçeriz geçmesine de böyle bişey sormak abes olur sanırım. sonuçta istediğiniz gibi indirin demezler heralde, sonuçta albüm satan web siteleri sayesinde hemen hemen dünyanın tüm ülkelerinden satın almak mümkün. ama onu da herkes yapamıyo ne yazıkki. bi müzik marketten gidip almakla aynı şey değil tabi.

lakin ben Outlandishin yurtdışında albümün çıkmadığı yerlerde albümlerinin indirilmesini sorun ettiğini düşünmüyorum. sonuçta albümlerinin piyasaya çıkmadığı birçok ülkede konser veriolar ve bu ülkelerde herkes şarkılara ezbere eşlik ediyo. yani birçoğu albümü illegal yollardan ediniyo. bu da Outlandishi aksine memnun ediyo.

nobleness wrote:
Aslında bi fikrim daha var. Mesela seçkin müzik marketlere veya o tür mağazalara gidip getirip getiremeyeceklerini sorsak?? Sonuçta öyle yerlerin amazon.com gibi yerlerle de irtibatta olduğunu düşünüyorum. Moderatörler bana yardımcı olurlarsa çook sevinirmm. Allah'a emanet... Rolling Eyes

müzik marketler sipariş usulü yurtdışından getirtiyo mu bir bilgim yok. sorduğum hiçbir yer, bizde yok ama isterseniz getirtelim demedi.

nobleness
Posted: Thu Feb 11, 2010 9:20 pm Reply with quote
New Member New Member
Hımm... Yanlış anlamadıysam Outlandish ile irtibata geçebiliyorsunuz. Ya, aslında benim demek istediğim yani onların izni olmadan indirmek pek doğru değil ... Sad Zaten oyle dırek sormayız. Mesela durumu anlatırız onlara, ne yapabileceğimizi sorarız bence hayranlarının bu konuda hassas olduklarını gorunce çok sevinirler. Hem bu sayede en azından içimiz rahat olur. Ama sizin için sorun olacaksa rahatsız ettiğim için ozur dilerim. Rolling Eyes
Haa bi de albümü satan web siteleri var demişsiniz. Rica etsem o sitelerin isimlerini bana söyleyebilir misiniz? En azından bi bakayım Türkiyeye satışı olan var mı diye. Kısacası arkadaşlar bu şarkılardan bi iki tane indirdim ama içim hiiç mi hiç rahat değil. Ben zaten Outlandish hayranlarıyla rahatça derdimi paylaşabileceğimi düşündüğüm için burada bu sorunu dile getirdim. Umarım kimseyi rahatsız etmemişimdir.
mihrimah
Posted: Fri Feb 12, 2010 7:15 pm Reply with quote
awayclose wrote:

iletişime geçeriz geçmesine de böyle bişey sormak abes olur sanırım. sonuçta istediğiniz gibi indirin demezler heralde, sonuçta albüm satan web siteleri sayesinde hemen hemen dünyanın tüm ülkelerinden satın almak mümkün. ama onu da herkes yapamıyo ne yazıkki. bi müzik marketten gidip almakla aynı şey değil tabi.

lakin ben Outlandishin yurtdışında albümün çıkmadığı yerlerde albümlerinin indirilmesini sorun ettiğini düşünmüyorum. sonuçta albümlerinin piyasaya çıkmadığı birçok ülkede konser veriolar ve bu ülkelerde herkes şarkılara ezbere eşlik ediyo. yani birçoğu albümü illegal yollardan ediniyo. bu da Outlandishi aksine memnun ediyo

evet internetten alışveriş yapmak biraz zor..

Shocked lakin o zaman konserlere olabilecek talebi nasıl ölçüyorlar? büyük bir risk değil mi albümlerinin satılmadığı yerde konser vermek? helal olsun yani!

awayclose
Posted: Sun Feb 14, 2010 9:24 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
nobleness wrote:
Haa bi de albümü satan web siteleri var demişsiniz. Rica etsem o sitelerin isimlerini bana söyleyebilir misiniz? En azından bi bakayım Türkiyeye satışı olan var mı diye.

en garantisi http://amazon.com tüm albümler orda mevcut ve dünyanın her yerine yolluyolar.

nobleness wrote:
Kısacası arkadaşlar bu şarkılardan bi iki tane indirdim ama içim hiiç mi hiç rahat değil. Ben zaten Outlandish hayranlarıyla rahatça derdimi paylaşabileceğimi düşündüğüm için burada bu sorunu dile getirdim. Umarım kimseyi rahatsız etmemişimdir.

o ne kelime, ne rahatsızlığı, bizde bu konudan muzdaripiz, düşüncelerini paylaşman bizi mutlu etti.

mihrimah wrote:
Shocked lakin o zaman konserlere olabilecek talebi nasıl ölçüyorlar? büyük bir risk değil mi albümlerinin satılmadığı yerde konser vermek? helal olsun yani!

eğer kendi plak şirketleri düzenlicekse albüm bir yerde çıkmadan orda konser düzenlemiyolar tabi, ama çoğunlukla organizatörler tarafından davet edildikleri için albümün çıkmadığı yerlere de gitme durumunda kalıyorlar. yani aslında riski biraz organizatörler alıyo. organizatörler de radyolar aracılığı ile gösterilen ilgiye bakarak çağırıyorlardır muhtemelen.

mihrimah
Posted: Sun Feb 14, 2010 9:53 pm Reply with quote
awayclose wrote:

mihrimah wrote:

eğer kendi plak şirketleri düzenlicekse albüm bir yerde çıkmadan orda konser düzenlemiyolar tabi, ama çoğunlukla organizatörler tarafından davet edildikleri için albümün çıkmadığı yerlere de gitme durumunda kalıyorlar. yani aslında riski biraz organizatörler alıyo. organizatörler de radyolar aracılığı ile gösterilen ilgiye bakarak çağırıyorlardır muhtemelen.

sizce Türkiye üzerinde böyle bir oraganizatör var mıdır ki Confused biraz acındırırız kendimizi.. iki ağlarız falan Laughing

nobleness
Posted: Thu Feb 25, 2010 11:00 pm Reply with quote
New Member New Member
Yaa arkadaşlar kusura bakmayın sizi rahatsız ediyorum ama gerçekten bu benim için önemli. Eğer size zorluk çıkarmayacaksa ben söyleyebilirim. Ya mesela "sizin albümleriniz ülkemizde satılmıyor ne yapmalıyız?" diye sorarsak eminim yardım ederler. Onlarla irtibata geçebileceğinizi söylemişsiniz. Böyle derdimizi anlatırsak bizi anlarlar. Hatta dediğim gibi hoşlarına bile gider. Ama tekrar belirteyim eğer size sorun çıkartacaksa şimdiden özür dileri Smile m. Albümünü alıp dinlemek çok farklı bi şey, netten indirip dinlemek çok farklı bir şey... Bu arada hepinizin kandilini kutlarım... Rolling Eyes
mihrimah
Posted: Fri Feb 26, 2010 3:25 pm Reply with quote
nobleness wrote:
Yaa arkadaşlar kusura bakmayın sizi rahatsız ediyorum ama gerçekten bu benim için önemli. Eğer size zorluk çıkarmayacaksa ben söyleyebilirim. Ya mesela "sizin albümleriniz ülkemizde satılmıyor ne yapmalıyız?" diye sorarsak eminim yardım ederler. Onlarla irtibata geçebileceğinizi söylemişsiniz. Böyle derdimizi anlatırsak bizi anlarlar. Hatta dediğim gibi hoşlarına bile gider. Ama tekrar belirteyim eğer size sorun çıkartacaksa şimdiden özür dileri Smile m. Albümünü alıp dinlemek çok farklı bi şey, netten indirip dinlemek çok farklı bir şey... Bu arada hepinizin kandilini kutlarım... Rolling Eyes

senin de geçmiş kandilin mübarek olsun nobleness

eğer yanlış anlamadıysam saraybosna konseri sırasında waqas hazırladığı videoda "şarkılarımızı indirebilirsiniz" diyor. ben de duyunca çok şaşırdım ve forumda doğru mu anladım diye de sordum

maalesef hala kimseden ses çıkmadı. eğer diğer arkadaşlar da beni onaylarsa izin verilmiştir.. gönül rahatlığıyla indirebilirsin..

tabi ki albümü almanın tadı bir başka olur ama bunun için yapabileceğimiz bir şey yok gibi görünüyor şimdilik..
selametle...

awayclose
Posted: Fri Feb 26, 2010 8:31 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
mihrimah wrote:

maalesef hala kimseden ses çıkmadı. eğer diğer arkadaşlar da beni onaylarsa izin verilmiştir.. gönül rahatlığıyla indirebilirsin..

kaçıncı saniye? ben kaçırmışım orayı.

nobleness
Posted: Fri Feb 26, 2010 10:10 pm Reply with quote
New Member New Member
Şu saraybosna konseri ne zaman oldu? Belki netten bakabiliriz tekrar. Ya arkadaşlar olan şeylerden beni de haberdar ederseniz çok sevinirim. Nereden hemen haberiiniz oluyor çok hızlınız Very Happy İnşaAllah netten bi bakalım bir kez daha. Beni bu konuda bilgilendirirseniz çoook sevinirim. Allah hepinizden razı olsun. Allah'a emanet... Rolling Eyes
mihrimah
Posted: Sun Feb 28, 2010 3:29 pm Reply with quote
awayclose wrote:
mihrimah wrote:

kaçıncı saniye? ben kaçırmışım orayı.

8.15.. bir bakıver sen de.. yanlış anlamış olabilirim.. meclis-i kelam'da sormuştum ama cevap gelmeyince yanlış anladığımı düşündüm.

bir de ekimde Türkiye'ye gelecekleri yonünde bir duyum aldım saraybosnalı bir arkadaştan.. senin kulağına geldi mi boyle bir şey?

nobleness
Posted: Sun Feb 28, 2010 8:01 pm Reply with quote
New Member New Member
Yaa gerçekten öyle bi şey var mı? Ama gelseler de ben yine bu mutluluğa katılamayacağım. İstanbul'da yaşamayınca böyle oluyor offf... Çok mutsuzummm...... Sad Sad Sad Rolling Eyes

All times are GMT
Page 1 of 3
Goto page 1, 2, 3  Next
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
The Outlandish forum team