Author Message

The Outlandish Forum Index -> Meclis-i Kelam -> Musluman Rap Online Dergi Nisan 2010 sayisi

istanbulstil
Posted: Mon Mar 29, 2010 3:19 pm Reply with quote
New Member New Member
Gender: Male Joined: 07 Apr 2008 Posts: 35 Location: Turkey
Çok şükür, bu sayıyı da hazırladık.
Desteklerini esirgemeyen elmoro4life Türkçe forum kullanıcılarına teşekkürler.
Aynı zamanda
Ceren Cihan
Zuhal Altuntaş
Mihrimah Mora'ya da
çok teşekürler...

http://issuu.com/muslumanrap/docs/muslumanrap4
adresinden yeni sayımızı inceleyebilirsiniz.

Müslüman Rap Nisan Sayısı
Kutlu Doğum
Rachel Corrie
The Sound Of Reason
Outlandish
The Faculty
New Muslim Cool
Deen Tight
Rap Naatler
1001 Müslüman İcadı
İhh konvoyu
Muslimhiphop
ve daha fazlası...
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
awayclose
Posted: Mon Mar 29, 2010 4:04 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
Gender: Male Joined: 28 Nov 2006 Posts: 1132 Location: Turkey
eline sağlık istanbulstil, hemen incelemeye başlıyorum. lakin gördüğüm kadarıyla benim k'naan ile ilgili yazım yok dergide, sansür falan mı yedim Smile yoksa sana ulaşmadı mı yazı? yaklaşık bir ay önce mart sayısınada yetişecek şekilde facebookuna göndermiştim halbuki. Smile

istanbulstil
Posted: Mon Mar 29, 2010 4:37 pm Reply with quote
New Member New Member
Gender: Male Joined: 07 Apr 2008 Posts: 35 Location: Turkey
ya ben bir sey eksik diyordum. Smile
demek facebook'a gelmisti...
ben onu fark etmemisim.
araya zaman da girince...
Sansür ne demek...
Olur mu s;ey.
Bir daha sayiya iki yazi olur senden Smile))

neyse sen dergi incele yorumu yaz beni de affet...
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ceren
Posted: Tue Mar 30, 2010 8:10 am Reply with quote
Bronze Member Bronze Member
Gender: Female Joined: 31 Dec 2007 Posts: 413 Location: turkiye
eline sağlık istanbulstil yine hayal ettiğim kadar güzel bir sayı olmuş Smile benimde gozlerim ilk olarak k'naan yazısını aradı ama neyse,sağlık olsun,bu arada soylemeden edemeyeceğim,mihrimah yazın çok güzeldi ya dert gormeyesin Smile

Posted: Tue Mar 30, 2010 9:29 am Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
herkesin ellerine sağlık pek bir güzel olmuş. aylık dergiyi heyecanla çarçabuk bitiriyoruz Smile mihrimah bende pekçok pekçok sevdim yazını -tadı damağımda kaldı hatta devamını bekleriz.
ayrıca içeriği de beğendim ben bir sürü yeni şey öğrendim Smile neyse uzatmaya gerek yok gelecek sayıyı sabırsızlıkla bekliyoruz

ayrıca dünyabizim.com'a derginin haberini yapalım dicektim 4 sayı oldu bir birikimi var müslüman rap'in artık arkasında. yakışır bence Smile

ama amaaa K'naan olayında yıkıldım resmen o kadar yıkıldım ki dergiyi dün okudum yorum yapmak için kendimi ancak bugün toparlayabildim.2 aydır o yazıyı bekliyordum ben ya Crying or Very sad

Last edited by kaf_dagli on Wed Mar 31, 2010 7:40 pm; edited 1 time in total

Posted: Tue Mar 30, 2010 1:00 pm Reply with quote
Silver Member Silver Member
Gender: Female Joined: 28 Apr 2008 Posts: 781 Location: turkey
çok dolu dolu olmş bu sayı tebrikler tekrar
mihrimah ben de solemedn geçemiicem gerçekten çok güzel bi yazı olmuş ellerine sağlık
tsor hakkında da -müziklerini dinlememe rağmen- pek bişi bilmiodm bnm için çok faydalı bi yazı oldu saolasn ceren
ama doorusu bnm de heyecanla beklediim bi yazıydı k'naan her şerde bi hayır vardır diyelim...

_zeynebistan_
Posted: Tue Mar 30, 2010 10:06 pm Reply with quote
Member Member
Gender: Female Joined: 21 Feb 2010 Posts: 89 Location: Istanbul_Turkiye...
dergi bir dikiste bitirilecek cinsten olmus...
cumleten elinize,kolunuza,kaleminize,klavyenize,yureginize saglik...;=)
devamindaki sayilarda bulusmak uzere...
beklemedeyiz...:=)) Wink
View user's profile Send private message
fbmania
Posted: Tue Mar 30, 2010 11:12 pm Reply with quote
Gender: Female Joined: 24 Feb 2007 Posts: 741 Location: istanbul
vay arkadaş,bizim forum ne cevherlerle doluymuş da haberimiz yokmuş!

mihrimah'ın yazısını çok sevdim.bir edebiyat öğrencisiyle karşı karşıya olduğumuz çok belli.

bu arada sanırım artık dergiye sabit bir OL köşesi eklemek şart oldu. outlandish'siz geçen sayı nerdeyse yok.
Laughing
allah arttırsın, ne diyeyim.

hanizuh şahane bir kitabı tanıttığı için bir sıfır önde başlamıştı zaten.kitabın hakkını vermiş,eve gidimce kitabı tekrar karıştırmayı kafaya koydum;)

veee cerenimoo:

seni bu işin içine iterek ne büyük bi iş yaptığımı görmüş oldum.dergide reel bir emeğim gözükmüyor olabilir ama babalar gibi tsor dosyasının gizli kahramanı bendim aslında
bi de soundlandish olayı çok tatlıymış.aralarının bu kadar iyi olduğunu bilmiyodum.tsor'a hakettiği ilgiyi göstermeliyiz öyleyse.

k'naan benim için de büyük hayal kırıklığı oldu,neyse bi dahaki sayıyı heycanla beklemek için bir sebebimiz oldu en azından:)

Posted: Wed Mar 31, 2010 11:52 am Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
dergi her sayıda daha da olgunlaşıyor, herkesin eline sağlık.

tsor'un bu kadar sıkı takipçisi olduğunu bilmiyodum ceren, sayende yakından tanıdık kendilerini. artık çıksın şu albüm ya, çok beklettiler valla. Outlandish'i aratmıyolar bu konuda. Very Happy
kitap tanıtımı için çok teşekkürler hanizuh, artık kitap alırken önceliğim müslüman rap'te tanıtılan kitaplar olucak. Smile
mihrimah'ın yazısını önceden okuma şansım olmuştu ve zaten çok beğenmiştim. eline sağlık tekrar.

grafikleri ve tasarımı övmekten yorulduk valla. Smile eline sağlık istanbulstil, yine herşey çok güzel olmuş. bu sayıda emeğim olmamasına rağmen bana da teşekkür etmişsin, sağolasın. Smile bir daha ki sayıda k'naan yazısını koymadan yine konuşalım, belki bir iki update yaparım yazıyla ilgili.

dergiyi dunyabizim.com'da tanıtmak iyi bi fikir, bağlantıları olanlar irtibata geçerse belki yapılabilir. ve tabiki sadece dunyabizim.com değil, başka yerlerle de irtibata geçilebilir.

kaf_dagli
Posted: Wed Mar 31, 2010 8:02 pm Reply with quote
Golden Member Golden Member
Gender: None specified Joined: 02 Jun 2007 Posts: 1339 Location: istanbul//turkey
fbmania wrote:
hanizuh şahane bir kitabı tanıttığı için bir sıfır önde başlamıştı zaten.kitabın hakkını vermiş,eve gidimce kitabı tekrar karıştırmayı kafaya koydum;)

ben de bulduğum ilk fırsatta okuma kararı aldım ellerine sağlık hanizuh Smile

Quote:
dergiyi dunyabizim.com'da tanıtmak iyi bi fikir, bağlantıları olanlar irtibata geçerse belki yapılabilir.

bağlantıdan ziyade haber gönderin diye bir kısım var orda bir yazı yazar yollarız beğenirlerse yayınlarlar belki Smile

Posted: Sat Apr 03, 2010 8:47 pm Reply with quote
şimdi gençler,benim ablam taze bi dünyabizim yazarı.

dergiden bahsettim,dilerseniz ısmarlama bi yazı yazdırabilirim.

şimdi bizim hatun önce derginin tüm sayılarını okusun, yazının çatısını hazırlasın.sonra belki editörle ufak bi röportaj felan da olabilir.

tabi yazının yayınlanma garantsi yok,sitenin editöryasının onayı gerekiyo Smile

ama dediğim gibi ben söyledim, o da tamam yazarım dedi.

aslında benim başka planlarım da var.dünyabizim outlandish'ten hala habersiz..esasında bedri şöyle 4 başı mamur bi OL haberi daha yapsa [veya mevcut yazının kısaltılıp düzenlenmesi de olabilir] ,sonra da dünyabizim'de yayınlatsak ne süper olur!

bence bu meseleyi de düşünmeliyiz.çünkü eğer dünyabizim'e bi Ol haberi yapılacaksa bunu en iyi biz yapazız! yanlış mıyım Laughing

Posted: Sun Apr 04, 2010 6:37 am Reply with quote
fbmania wrote:
şimdi gençler,benim ablam taze bi dünyabizim yazarı.

dergiden bahsettim,dilerseniz ısmarlama bi yazı yazdırabilirim.

şimdi bizim hatun önce derginin tüm sayılarını okusun, yazının çatısını hazırlasın.sonra belki editörle ufak bi röportaj felan da olabilir.

aslında benim başka planlarım da var.dünyabizim outlandish'ten hala habersiz..esasında bedri şöyle 4 başı mamur bi OL haberi daha yapsa [veya mevcut yazının kısaltılıp düzenlenmesi de olabilir] ,sonra da dünyabizim'de yayınlatsak ne süper olur!

bence bu meseleyi de düşünmeliyiz.çünkü eğer dünyabizim'e bi Ol haberi yapılacaksa bunu en iyi biz yapazız! yanlış mıyım Laughing

ailenin akıl küpü!!! Laughing

valla süper olur ha,hatice hem derginin hemide bizim uşakların haberini yayınlatsın,gelsin gonüllerimizin morosu olsun.hadi cancağızım sana güveniyoruz Smile

Posted: Sun Apr 04, 2010 6:39 am Reply with quote
bu arada sen gene nasıl noktalı o yapmayı becerdin be Confused

Posted: Sun Apr 04, 2010 9:05 pm Reply with quote
Bad_Ree Bad_Ree
kaf_dagli wrote:
bağlantıdan ziyade haber gönderin diye bir kısım var orda bir yazı yazar yollarız beğenirlerse yayınlarlar belki Smile

oraya gönderilen haberlerin değerlendirildiğinden emin miyiz? Smile

fbmania wrote:

güzel fikir, denemeye değer. ablana zahmet olmayacaksa tabi. Smile

fbmania wrote:

valla güzel söyledin. Smile ben ne gerekiyosa yapmaya hazırım. hem türkiyeyide yavaştan hazırlamak lazım, kafın dediğine göre 3 vakte kadar gelicekler ne de olsa. Smile ne tarz bir yol izlicez orası önemli, yine ablan mı aracı olucak yoksa haber gönder linkine mi kasıcaz. Smile

fbmania
Posted: Mon Apr 05, 2010 10:04 am Reply with quote
Quote:
oraya gönderilen haberlerin değerlendirildiğinden emin miyiz? Smile

benim de hiç bi fikrim yok bu konuda.

Quote:

güzel fikir, denemeye değer. ablana zahmet olmayacaksa tabi. Smile

olmaz,ona da yazacak mis gibi mevzu bulduk işte,daha ne Laughing

Quote:
valla güzel söyledin. Smile ben ne gerekiyosa yapmaya hazırım. hem türkiyeyide yavaştan hazırlamak lazım, kafın dediğine göre 3 vakte kadar gelicekler ne de olsa. Smile ne tarz bir yol izlicez orası önemli, yine ablan mı aracı olucak yoksa haber gönder linkine mi kasıcaz. Smile

valla ablama dedim,ben gönderirirm dedi Laughing

tabi yazı awayclose rumuzuyla yayınlanmaz heralde,onun için ya gerçek ad- soyadını, ya da gerçeğe benzer uydurma bi müstear bulmalısın.

bi de yazı fazla uzun olmamalı.çok uzatırsak yayınlanma olasılığını da düşürebiliriz.
ben bi yazıya baktım mesela kız times new roman 12 puntoyla 3 sayfalık haber yazmışi üstelik resimler hariç.
yani 3 sayfaya kadar elini korkak alıştırmadan yaz, ama daha ileri gitmemeye çalış bence.

haydin kolay gelsin bakalımWink

All times are GMT
Page 1 of 2
Goto page 1, 2  Next
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
The Outlandish forum team